Peticijeonline.com

Zaštitimo zdravlje građana Splita – Uklonimo brod s azbestom iz našeg grada!

Komentari

#6029

Potpisujem jer ovo predstavlja nečuveni atak na zdravlje i sigurnost ne samo građana Splita već cijele Splitsko dalmatinske županije. Nije li prešlo svaku mjeru da zbog interesa pojedinaca (Debeljaka - gospodinom ga ne mogu i ne želi nazvati) stradavaju ljudi, posebno djeca, a on uporno crpi sredstva ih budžeta Republike Hrvatske stvarajući sebi profit, a uništavajući cijelu regiji. Sramota ne samo Debeljaka, nego i cijele Vlade Republike >Hrvatske. Je li itko postavlja pitanje nikada isporučenih a plaćenih brodova HRM, je li se postavlja pitanje odgovornosti za učestalo dovođenje na rub propasti Splitskog brodogradilišta zbor profita jednog pojedinca. Sramota Republike Hrvatske, sramota Vlade i svih njenih resora. Tuga na što smo spali, na što su nas doveli podilazeći pojedincima na uštrb jadne hrvatske raje. Brzo je zaboravljen Vranjic, Salonit i odbjegli gazda koji je mnoge Vranjičane poslao na Lovrinac, a sada se baškari negdje po Bosni i troši novac koji mu je hrvatske Vlada poklonila. jadna zemljo na što si spala.

Ljiljana Prebanda (Split, 2025-08-12)

#6034

Ne želim nikakve opasne tvari u svome gradu, radi nas i naš dice. Azbestoza je ubila već previše ljudi u prošlosti. Fala.

Marijana Mijač (Split, 2025-08-12)

#6038

Mislim da nekolicina nema pravo ugrožavati zdravlje ljudi u području Splita i okolice u svrhu vlastitog profita.

Petra Škaro Petričević (Split, 2025-08-13)

#6044

Jer je to potencijalna zdravstvena katastrofa i netko bi za to trebao odgovarati, a ne samo ukloniti brod.

Ante Vuković (Split, 2025-08-13)

#6050

sam protiv da služimo za deponij EU i da na uštrb našeg zdravlja, bilo tko puni džepove!

Anita Kargotić (Split, 2025-08-14)

#6054

Ne želin patit radi tuđeg džepa

Filip Didovic (Split, 2025-08-14)

#6057

Ne želim da se bojim za zdravlje svoje djece.

Karin Balažinec (Split, 2025-08-14)

#6064

Želim zaštitu svih građana splitsko-dalmatinske županije od bilo kakvog trovanja raznim sredstvima, koja se mogu adekvatno i bolje odložiti van RH.

Lena Lozić (Dugi Rat, 2025-08-15)

#6067

Nije u redu da Split preuzima tuđi opasni otpad....

Ivana Baričević (baricevicivana56@gmail.com, 2025-08-15)

#6081

Ružica Pribudić

Ružica Pribudić (Split, 2025-08-18)

#6098

Potpisujem jer azbest izaziva bolest pluća koja je smrtonosna. Uvjerena sam kako su druge zemlje,koje ne žele prihvatiti ovaj teret,dobro informirane,te žele zaštititi zdravlje svojih građana.
Ne znam zašto nadležnima u Hrvatskoj noje bitno i nije ih briga za zdravlje svojih građana,ali mislim da se ovaj problem ne smije gurnuti ispod tapeta.

Dijana Herget (Split, 2025-08-19)

#6100

Jelica Ljubić

Jelica Ljubić (Split, 2025-08-20)

#6108

Jer...strašno je da moramo potpisivati peticiju zbog 250 tona azbesta! Nepodnošljiva lakoća prihvaćanja otpada i jos jedno civilizacijsko dno! Zaštita okoliša nije samo stvar ovog trenutka i "prkos moćnome", nego briga za budućnost nas, naše djece, ove zemlje!

Đordana Barbarić (Split, 2025-08-20)

#6115

Potpisujem jer želim živjeti!

Marko Ribarović (Split, 2025-08-21)

#6122

Želim čist Split

Suzana Trstenjak (Podstrana, 2025-08-26)

#6144

Potpisujen jer mi je pun kurac tih bogatis klosara koji milsle da ako imaju lara mogu sta oce i kako oce

Marko Smoljan (Split, 2026-05-18)