Zaštitimo zdravlje građana Splita – Uklonimo brod s azbestom iz našeg grada!
Komentari
#6029
Potpisujem jer ovo predstavlja nečuveni atak na zdravlje i sigurnost ne samo građana Splita već cijele Splitsko dalmatinske županije. Nije li prešlo svaku mjeru da zbog interesa pojedinaca (Debeljaka - gospodinom ga ne mogu i ne želi nazvati) stradavaju ljudi, posebno djeca, a on uporno crpi sredstva ih budžeta Republike Hrvatske stvarajući sebi profit, a uništavajući cijelu regiji. Sramota ne samo Debeljaka, nego i cijele Vlade Republike >Hrvatske. Je li itko postavlja pitanje nikada isporučenih a plaćenih brodova HRM, je li se postavlja pitanje odgovornosti za učestalo dovođenje na rub propasti Splitskog brodogradilišta zbor profita jednog pojedinca. Sramota Republike Hrvatske, sramota Vlade i svih njenih resora. Tuga na što smo spali, na što su nas doveli podilazeći pojedincima na uštrb jadne hrvatske raje. Brzo je zaboravljen Vranjic, Salonit i odbjegli gazda koji je mnoge Vranjičane poslao na Lovrinac, a sada se baškari negdje po Bosni i troši novac koji mu je hrvatske Vlada poklonila. jadna zemljo na što si spala.Ljiljana Prebanda (Split, 2025-08-12)
#6034
Ne želim nikakve opasne tvari u svome gradu, radi nas i naš dice. Azbestoza je ubila već previše ljudi u prošlosti. Fala.Marijana Mijač (Split, 2025-08-12)
#6038
Mislim da nekolicina nema pravo ugrožavati zdravlje ljudi u području Splita i okolice u svrhu vlastitog profita.Petra Škaro Petričević (Split, 2025-08-13)
#6044
Jer je to potencijalna zdravstvena katastrofa i netko bi za to trebao odgovarati, a ne samo ukloniti brod.Ante Vuković (Split, 2025-08-13)
#6050
sam protiv da služimo za deponij EU i da na uštrb našeg zdravlja, bilo tko puni džepove!Anita Kargotić (Split, 2025-08-14)
#6054
Ne želin patit radi tuđeg džepaFilip Didovic (Split, 2025-08-14)
#6057
Ne želim da se bojim za zdravlje svoje djece.Karin Balažinec (Split, 2025-08-14)
#6064
Želim zaštitu svih građana splitsko-dalmatinske županije od bilo kakvog trovanja raznim sredstvima, koja se mogu adekvatno i bolje odložiti van RH.Lena Lozić (Dugi Rat, 2025-08-15)
#6067
Nije u redu da Split preuzima tuđi opasni otpad....Ivana Baričević (baricevicivana56@gmail.com, 2025-08-15)
#6081
Ružica PribudićRužica Pribudić (Split, 2025-08-18)
#6098
Potpisujem jer azbest izaziva bolest pluća koja je smrtonosna. Uvjerena sam kako su druge zemlje,koje ne žele prihvatiti ovaj teret,dobro informirane,te žele zaštititi zdravlje svojih građana.Ne znam zašto nadležnima u Hrvatskoj noje bitno i nije ih briga za zdravlje svojih građana,ali mislim da se ovaj problem ne smije gurnuti ispod tapeta.
Dijana Herget (Split, 2025-08-19)
#6100
Jelica LjubićJelica Ljubić (Split, 2025-08-20)
#6108
Jer...strašno je da moramo potpisivati peticiju zbog 250 tona azbesta! Nepodnošljiva lakoća prihvaćanja otpada i jos jedno civilizacijsko dno! Zaštita okoliša nije samo stvar ovog trenutka i "prkos moćnome", nego briga za budućnost nas, naše djece, ove zemlje!Đordana Barbarić (Split, 2025-08-20)
#6115
Potpisujem jer želim živjeti!Marko Ribarović (Split, 2025-08-21)
#6122
Želim čist SplitSuzana Trstenjak (Podstrana, 2025-08-26)
#6144
Potpisujen jer mi je pun kurac tih bogatis klosara koji milsle da ako imaju lara mogu sta oce i kako oceMarko Smoljan (Split, 2026-05-18)