STOP MINI HIDROCENTRALAMA U FOJNICI

Quoted post


Gost

#10 Re: Re:

2013-03-01 09:46

#9: stopminicentralama - Re:

pa i ja sam protiv da se rijeka odovdi u cijevima.samo brana a tamo gdje je hidrocentrala naprave sporedni put koji obilazi tu hidrocentralu.tako bi moglo i ponovo se spaja sa putem fojnica dusina

Replies


Gost

#11 Re: Re: Re:

2013-03-01 10:17:27

#10: - Re: Re:

hidrocentrala će se praviti samo je pitanje idejnog rješenja a svi mještani će imati i opština para narednih 30 godina od koncesije.pa dogovorite se kako će izgledati hidrocentrala.ako treba nek premjeste put gdje će biti ta centrala.da se to uraditi i napraviti. to je ipak  hiidrocentrala.neka naprave hidrocentralu sa ogromnim koritom .pa možete i napraviti i ribnjake ,pa kupanje ,pet ,šest kamiona dovuku sitnog kamenčića i napravite plaže .pa kad su suše navodnjavanje voćnjaka i njiva.pa ako dođe do šumskih požara eto vode za gašenje.može vama da hidrocentrala sa velikim koritom višestruku korist donijeti i opštini i i mještanima.pa malo otiđite na google i u kucajte hidrocentrale pa vidite mnogobrojna rješenja.pa imate struju .zimi nabavite električne konvektore koji su veoma štedljivi i odlično griju.nemoraju mještani ići u šumu po drva. šuma se za čas isječe.pa sitna i krupna stoka napojit na tom nazovimo mini vještačkom jezeru.pa najmanje stotinu razloga mogu nabrojit za pravljenje hidrocentrale.samo neka naprave što veću hidrocentralu tj branu tim veće vještaćko jezero , a ni pod razno ne dozvolite da vam odvode rijeku cijevima tome se i ja protivim.sretno