Peticija protiv centra za czss Karlovac

Kontaktirajte pokretača peticije

Ova tema rasprave je automatski kreirana od peticije Peticija protiv centra za czss Karlovac.


Gost

#1

2014-08-21 09:04

kako nebi gey parovi i lezbijke dobivale našu djecu savjesno i odgovorno tvrdim da se treba misliti unaprijed na našu djecu, ekonomski krah države će iči na ruku istospolnim brakovima stoga molim nek se ovome da više pažnje.

Gost

#2

2014-08-21 09:38

Prava socijalna skrb u republici Hrvatskoj ne postoji,ono što je možda i valjalo u tom radu,uništila je ministrica Opačić,svojom bahatošću i nestručnim kadrovima,pretežno srpske nacionalnosti,kojima se okružila.Momentalno treba podnijeti ostavku i kazneno odgovarati!Svojim radom pokazala je da ju nije briga za socijalu

Gost

#3

2014-08-21 10:39

Sretno

Gost

#4

2014-08-21 14:14

Samo želim podržat ovu inicijativu jer po meni oba roditelja imaju ista pravu i trebaju istu zasštitu,a ne da džabalebaroši iz socijalne službe iživljavaju na djeci i roditeljima i zato budu masno plaćeni a zaborave ih čim završi službeni dio

Gost

#5

2014-08-21 14:18

samo želim podržat incijativu za zaštitu i djewce i roditelja od stranaca koji su se ugnjezdili u tzv socijalne službe u prvom redu što sam i sama roditelj petoro djece i znam koliko im roditelji znače iz osobnog a ne plaćenog odnosa i brige

Gost

#6

2014-08-21 16:05

soc radnici rade sa brojevima,ne razmišljaju da se svi razlikujemo,a rade na principu jednog obrasca za sve obitelji....na taj način uveliko znaju dovesti do velikih propusta i uništavanju same obiteli,tj. što je za obitelj najbolje...poslije se pravdaju da sud donosi rješenje,da oni tu ništa ne mogu....nije istina oni su dio kraka hobotnice...policija,soc. raf,sud,DORH i na temelju njihove ne_stručne,često olake analize dovode do niz tragićnih sudbina djece,žena i muškaraca,pogotovo što na taj način dovode u ljude osječaj nepravde i vrlo često su iz tih razloga veliki krivci samom nasilju,a usudit ću se reći i onoj vrsti najtežeg nasilja,ubojstva....mada bi se moglo i o tome raspravljati,koje je nasilje najteže,jer nasilje je nasilje...bilo fizičko,bilo psihičko,bilo materijalno...apsolutno podržavam da se CZSS reorganizira i educira na pravedniji način sa punom odgovornošću za svoje propuste i rad i to u cijeloj RH jer zabluda je da samo regionalni centri rade na taj način...to je pravilo u cijeloj Hrvatskoj,a kao posljedica se vidi sve više razvoda,ubojstva,samoubojstva,psihičko-depresivnih stanja idr. što smatram jednim od velikih problema ove zemlje i za prosperitet...
Furia

#7 Re:

2014-08-29 14:54

#6: -  

Još nikada nisam čuo za slučaj da je centar za socijalni rad napravio nešto u korist djeteta.  Jer da rade u korist djeteta onda bi im bilo u interesu i vodili bi brigu o tome da dijete redovito viđa oba roditelja jer dijete treba oba roditelja. Također, mogli bi ponekad pokrenuti i neke inicijative jer su oni ipak ljudi "iz prakse" pa reći koliko se roditelja nakon presuda zaista i pridržava dogovora, pa ažurnije reagirati i sankcionirati one koji se ne pridržavaju. Na žalost , gospođe koje tamo rade kao da nemaju srce, osjećaje i svoju djecu, jer da imaju onda bi malo manje radile po obrascu, a puno više u interesu djeteta. No one su očito frustrirane svojim osobnim životima, što kompenziraju trošenjem novca nas poreznih obveznika na frizure, lakiranje noktiju, odlazak na tržnicu za vrijeme radnog vrmena (čast izuzecima). Oni nikada nisu nadležni za ništa, ali im zato odlično ide prebacivanje loptice.

Osobno mislim da bi bilo puno više pravde kada alimentacije uopće ne bi bilo jer onda bi se vidjelo kome je zaista stalo do djeteta, a kome do novca.

A također, i onaj slučaj gdje su roditeljima oduzeli djecu jer nemaju dobre materijalne uvjete. U kakvo smo se mi društvo pretvorili kada je djetetu bolje kod nepoznate osobe u zlatnom krevetu u kućerini sa 10 soba, nego u jednoj sobi sa biološkim roditeljima i sa šnitom kruha za jest. Koliko je naših djedova i baka tako odraslo i bili su kvalitetnije osobe nego neki današnji bogatunski fićfirići.


Gost

#8

2014-08-30 20:42

Ja sam prijavljivao otmicu djeteta policiji i centru za soc. Rad i unaprijed....ukazivao sam sto ce se desiti medjutim kao da sam pjevao coban tjera ovcice stadu ovaca....o glupostima i malzretiranju teskim i ispraznim parnica na kojima se usiljeno trazilo rijesena kako godinama ne vidjati dijete i na sve nacine pogodovati majci kojoj se nije znala ni adtesa prebivalista
gosttt

#9

2014-09-03 19:39

Nažalost, i ja sam se osobno uvjerio kako CZSS Osijek ne štiti isključivo prava djeteta, već se pogodovalo majci. U mome slučaju također je postojala pravomočna presuda kako bi dijete trebalo živjeti sa mnom-ocem. Mjajka je tada 7mj. spriječavala provođenje rješenja i uskračivala djetetu susrete i viđanja sa mnom. Spriječavanjem susreta, lažima i manipulacijom majka je okrenula naše dijete protiv mene i sada nakon 1.5g. provedenog pakla dijete mi govori da me mrzi i sl. a majka govori : "što si tražio - to si dobio".....
Podnio sam preko 30 dopisa nadležnom CZSS Osijek, osobno dolazio, očajno molio za pomoć, upozano ih o svemu, ali ništa konkretno nije učinjeno kako bi se zaštitila djetetova prava na oba roditelja. Naprotiv, situacija se dodatno pogoršala, majka je lažno me optuživala za razna zlodjela i dalje spriječavala susrete. Najgore od svega, za osvetu odlučila je naše dijete odvesti živjeti na more, daleko od mene-oca, obje bake i djeda u sredinu gdje dijete nema nikoga poznatoga - kako to može ikako biti u djetetovom interesu kada je svakome jasno da je to isključivo interes majke, i zašto su to institucije dopustile.
Također bi trebalo pokrenuti peticiju i protiv CZSS Osijek, jer je očito kako ne štite djetetova prava a radi toga nitko ne odgovara i ne snosi sankcije zato se i radi linijom manjeg otpora : dijete majci jner je takav običaj - bez obzira jeli otac bolji roditelj, bez obzira jeli to u djetetovom interesu i gotovo..

Falcon

#10 Re:

2014-09-04 10:53

#9: gosttt -  

 stupanjem na snagu novog Obiteljskog zakona (1.9.2014), iznimna je pažnja posvećena interesu dobrobiti djeteta te obvezi roditelja da sa ciljem zaštite svog djeteta uspostave obveznu suradnju u komunikaciji i dijeljenju informacija te su shodno tome propisane i oštrije mjere prema roditeljima koji budu radili na štetu interesa djeteta pod čime se podrazumijeva i sprječavanje održavanja osobnih odnosa djeteta s roditeljem s kojim  ne živi.

Manipulacija djetetom i diskriminacija , napišite dopis na MSPM bilo mailom ili poštom i zatražite uvid u spis od centra u OS pismenim putem.

Falcon

#11 poziv

2014-09-04 20:16