Ukinimo rad nedjeljom i praznikom (blagdanom)

Kontaktirajte pokretača peticije

Ova tema rasprave je automatski kreirana od peticije Ukinimo rad nedjeljom i praznikom (blagdanom).


Gost

#76

2015-04-07 07:04

Ne slazem se sa radom nedjeljom i praznicima jer radnik nije posteno placen za taj rad i uostalom zasto uopce raditi te dane sve se moze kupiti i dan ranije za nedjelju.Da znamo da trgovina ne radi nedjeljom kupili bi kruh dan ranije i nitko ne bi umro od "starog kruha",a ovako znamo da trgovina,pekara rade pa kupimo svjezi kruh,sve se da organizirati to je sve stvar navike.

Gost

#77

2015-04-07 07:05

Mislim da bi bilo lijepo kad bi nedelje provodili sa svojom obitelji i djecom

Gost

#78

2015-04-07 07:09

I ja radim u trgovini naravno sve svetke i petke! Definitivno sam PROTIV rada Nedjeljom i blagdanom!

Gost

#79

2015-04-07 07:15

Zato jer i ja radim u trgovini...svaku nedjelju i praznike

Gost

#80

2015-04-07 07:31

jer sam ne plaćena za rad nedjeljom i blagdanom ,odvojena od svoje obitelji i preumorna i zato što mojem dijetetu nikad nema mame!

Gost

#81

2015-04-07 07:34

Nedjelja je obiteljski dan i tocka.

Gost

#82

2015-04-07 07:34

Dosta mi je rada nedjeljom a da nisam za to plačena koliko zaslužujem

Gost

#83

2015-04-07 07:36

Zbog toga što se uistinu izrabljuje čovjeka,praznik i nedjelja bar meni nisu plaćeni,imam obitelj,tim danima neželim a moram raditi.Znači moram,a ako već moram zašto mi se neplaća kao praznik ili nedjelja,žalosno je da vaš rad ide nekome drugome u prilog.

Gost

#84

2015-04-07 07:44

Smatram da je obitelj na prvom mjestu...

Gost

#85

2015-04-07 07:51

U ime obitelji !!!

Gost

#86

2015-04-07 07:55

Zato sto radim u ducanu i nedjelje i blagdane...a radnim danom do 23 sata. Imam obitelj i dijete od 3 i pol godine,koje ne razumije zasto su drugi roditelji doma a njena mama nije....NEKADA JE VIKEND BIO OBITELJSKI....A SADA JE SVE PROTIV OBITELJI....Trebamo odmora,a ne samo jedan dan u tjednu!!! Ipak smo ljudi,a i majke,RODITELJI!!!

Gost

#87

2015-04-07 07:59

Pa kao samohran majka koja nema servise za cuvanje djeteta, rad 0-24, i jos placen naravno ništa više od uobičajenoga nema mi smisla. I naravno, zar ne bi trebalo nekada i odmorit, firme nece propasti za tih nekoliko dana, ali ce firme dobiti zadovoljnije, odmorne i sretnije radnike. Hvala :-)

Gost

#88

2015-04-07 08:21

Zato sto mi supruga radi i svetke i petke pa cak i na docek nove godine..uzas...

Gost

#89

2015-04-07 08:29

Pogledajte Njemačku,Austriju...gdje to još trgovine rade nedjeljom osim kod nas?Stvarno ne možete bez šopinga nedjeljom?

Gost

#90

2015-04-07 08:31

Svi imaju pravo na odmor. U zapadnim zemljama na koje se toliko pozivamo nedjeljom ne rade, a mi smo dosli do apsurda da na Uskrs rade kafici. Zar ti radnici nemaju obitelji, zar njima nije blagdan? Buduci da se s nasim privatnicima I trgovackim centrima ne moze drugacije, potrebno je zakonski zabraniti rad nedjeljom i blagdanima (praznicima). Svi koji idu te dane u kupnju neka si nadju novu zanimaciju.

Gost

#91 Re: Re:

2015-04-07 08:35

#56: konobarica - Re:  

 U ovoj drzavi se naziva jadnim sve sto staje u obranu covjeka i njegovih prava. Idemo se ujediniti I izboriti da se zabrani rad nedjeljom i blagdanima za sve ne samo trgovce. Svi imaju pravo na odmor. 


Gost

#92

2015-04-07 08:38

Zato jer sam ija radila nedeljom i blagdanima i nisam imala vremena za svoju obitelj... a to su dani kada avatko treba biti sa svojom obitelji i imati vremena za obitelj i sebe... moglo se je prije da se nije radilo nedeljom i blagdanom moze se i sad

Gost

#93

2015-04-07 08:40

Potpisala sam ju jer radim u trgovini koja nedjeljom i blagdanima radi do 21 h. I mi bi isto voljeli nedjeljom biti na obiteljskom rucku, badnjak provesti s obitelji, praznik rada bi htjeli biti na rostilju kao i svi,ali ne...mi cekamo ljude koji nedjeljom popodne kupuju usisavace,dva limuna,pijesak za macke. I jos nas ispituju da li radimo na Uskrs!!!

Gost

#94

2015-04-07 08:41

Zato što se nekad radilo subotom do 14 sati i nedjelja slobodna i ništa nam nije falilo, jer onda su majke mogle doma kruh ispeć. Zato što mi žena radi i svetke i petke a od tog nema ništa.......;-)

Gost

#95

2015-04-07 08:42

Zato jer mislim da je nepotrebno raditi i da ljudi zasluzuju provesti blagdane i nedjelje sa svojom obitelji

Gost

#96

2015-04-07 08:51

Radim u dućanu, imam dijete od 6 godina. Ako već ne mogu provesti vrijeme s njim preko tjedna onda želim vikende i blagdane,a i mi smo kao nekakvi vjernici.

Gost

#97

2015-04-07 08:53

Jedna sam od onih koji rade nedjeljom i blagdanom.

Gost

#98

2015-04-07 08:53

Radila sam nedjeljama i blagdanima u Turbo limaču, naravno da satnica nije bila plaćena ali smo zato tim danima bile "nagrađene" radnim vremenom od 10-12 sati. Svake nedjelje u trg. centru bila su ista lica, isti "izletnici" koju djecu ostavljaju po igraonicama da bi oni u miru popili kavicu..... Da, u većini trgovina "tjedni slobodni dan " dobije se jedan dan u tjednu ali nedjeljom su djeca kod kuće i taj slobodan dan mi ne znači ništa jer djeca su preko tjedna u školi, suprug (ako je zaposlen) isto radi a taj rad nedjeljom i blagdanima se jako malo plaća.
Nadalje...nije istina da se sav šoping ne može obaviti u svih ostalih šest dana u tjednu, ja osobno nedjeljom ne idem čak ni po kruh (nitko još nije umro od kruha od predhodnog dana)
Vratimo nedjelje obiteljskim izletima i druženjima.
Budimo solidarni prema onima za koje znamo da rade na te dane ;)

Gost

#99

2015-04-07 09:03

Zato što je nedjelja nedjelja,a praznik praznik, svi se međusobno čudimo zašto se ljudi sve manje i manje druže,ali kad? sve je više ljudi koji rade nedjeljom i praznikom. Ljudi ne dobiju plaću,a da pričamo o dodacima na plaći za rad nedjeljom i blagdanima??!!Ali dokle god postoji ta nekolicina ljudi kojoj je prijeko potrebna nova majica na sam dan blagdana ili perilica ili prašak i omekšivač,i dalje će se tim danima raditi...Dali želite biti u koži ljudi koji moraju ostaviti obitelj za blagdanskim stolom da bi vama, koji imate mogućnost provesti dan sa svojom obitelji bili na usluzi? Razmislite malo o tome..
MIKI

#100 Re: Re:

2015-04-07 09:03

#56: konobarica - Re:  

 nije jadna peticija,ugostiteljstva su uvjek radila,a trgovine su nekad radila subotom do 3 i do ponedjeljka nista,ovakvi ko ti su najači ,LJUBOMORNE DUŠE....