Za redovnu kontrolu svih rodilišta u RH

Kontaktirajte pokretača peticije

Ova tema rasprave je automatski kreirana od peticije Za redovnu kontrolu svih rodilišta u RH.


Gost

#276

2016-02-18 12:29

Da se trudnice koje dolaze u rađaonu osjecaju sigurno i ugodno,a ne kao rasplodna stoka i to samo zbog neke tamo zivcane i neugodne babice ili doktora koji unisti zivot mladoj majci i jos se drzi visoko i uvrijeđeno..

Gost

#277

2016-02-18 12:30

Potpisala sam ovu peticiju jer želim da se prema djeci i ženama doktori i sestre odnose malo bolje i da ne bude ovakvih slucajeva više .

Gost

#278

2016-02-18 12:43

Zato sto kazem dosta!

Gost

#279

2016-02-18 12:48

To je ljudsko pravo, zena koja nosi bebu 9 mjeseci ne zasluzuje ni jednu grubu rijec od strane doktora a kamoli mucenje fizicko i psihicko.

Gost

#280 Ne maltretiranju!

2016-02-18 13:01

Rodila sam dvoje dijece nisam se bojala samog cina poroda koliko sam se bojala sestara i doktora koji su neprofesinalni grubi i koji bez potrebe dripaju zene samo da bi ih se sto prije rijesili.Probijanje vodenjaka pez potrebe skakanje po stomaku sestre koje nezele da pomognu, doktori koji se cak ni ne prestave Imenom i prezimenom evo ja sam rodila u Dubrovniku prvo dijete do otpusnog pisma nisam znala kako mi se doktor zove jedan me je pregledo drugi probio vodenjak treci mi je setao po radjaoni tako da pojma nisam imala tko mi je doktor. Sestra koja mi je na prvom ustajanju iz kreveta otvoreno rekla gdje bi ja bila kad bi svakom pomagala nakon sto sam je zamolila za pomoc jer se nisam osjecala dobro i tad sam se umalo onesvjestila na sred sobe i tek je tad reagirala. Dan kad sam trebala ici kuci su me ustali iz kreveta jer je bilo vrijeme da promijene posteljinu sat vremena sam sa bebom stajala kraj kreveta dok moji nisu dosli po mene tj ustali su me iz istog i nisam smjela vise na njega. Drugo dijete sam rodila u Metkovicu doktori Boze sacuvaj grozota istraumirana sam do kraja zivota.Netrazim poseban tretman  samo da se odnose prema zenama kao prema ljudima a ne kao prema stoki.


Gost

#281

2016-02-18 13:05

Rodila sam dvoje djece i nisam imala lose iskustvo.. nisam imala problema.. sve je bilo brzo gotovo.. potpisujem za sve one buduce majke i nasu djecu da se ovakve stvari ne dogadaju

Gost

#282

2016-02-18 13:09

Zdravlje je najbitinije. Pogotovo kad se radi o nasoj djeci!! 


Gost

#283

2016-02-18 13:19

za bolje dane zdravstva

Gost

#284

2016-02-18 13:22

Ovu peticiju sam potpisala zbog smrti bebe u vinkovačkom rodilištu, za koju su odgovorni njegovi zaposlenici. Ne želim da se takvo što ikad ponovi. Želim da se liječnici, sestre i primalje ponašaju prema svakoj rodilji profesionalno i odgovorno, bez grubosti i omalovažavanja. Zdravlje majke i djeteta je najvažnije, ali ne razumijem čemu to silno iživljavanje? Žena koja rada dijete zavrjeđuje poseban tretman, ohrabrenje i potporu, a ne uvrede i traume za cijeli život!


Gost

#285

2016-02-18 13:23

Zbog toga da iz svakog rodilišta izađe sretna majka i sretno dijete.

Ovaj post je uklonio njegov autor (Show details)

2016-02-18 13:33



Gost

#287

2016-02-18 13:38

Zato što sam i sama majka dvoje i djece i ja sam jedna od onih sretnica kojoj su oba poroda prošla uredu. Peticiju potpisujem zato što uvjeti u rodilištima nisu normalni, totalno ne primjereni za babinjaču. Budimo realni, rijetke su one žene koje se nakon poroda savršeno osjećaju. U sobama nema dovoljno mjesta tako da kad dolazi vizita jedan dječji krevetić moraju doslovno izgurati van da bi njih 10 moglo ući u sobu, bebe se presvlače na kravetu jer niti u jednoj sobi nema dječja prematalica a da ne govorim o toma da nema dovoljno pribora za jelo o kupaonama da i ne govorim. ...i tako bi mogla nabrajati do ne znam kad. Uglavnom, porod bi trebao biti najljepši događaj svake žene a ne da nas prolazi jeza kad ga se sjetimo i da o drugim trudnoćama niti ne razmišljamo. ....

Gost

#288

2016-02-18 13:42

Rodila sam prije sedam godina u karlovačkoj bolnici.Iskustvo je bilo jako dobro,ali planiram opet ostati trudna i ne bi htjela da se nađem u nekoj sličnoj situaciji kao neke od rodilja.Suosjećam s rodiljama i svakoj želim sretan porod i brz povratak kućama sa njihovim bebama.Zgrožena sam pričama koje sam pročitala i na Rodinom portalu i ova najnovija priča.Treba uvesti reda i ne dopuštati da se rodilje tako tretiraju.

Gost

#289

2016-02-18 13:43

Potpisao sam peticiju tako da moja žena ima što bolje uvjete i iskustvo poroda.

Anonymous

#290

2016-02-18 14:06

I sama sam prosla torturu od poroda. Mjesec dana nakon poroda nisam mogla ustat, a da ne spominjem masnice od naskakivanja doktora po meni. Nakon poroda dosla sam do zakljucka da jedna krava ima intimniji tretman, od zene kojoj bi to trebao bit najljepsi moment u zivotu.

(rodiliste Split)


Gost

#291

2016-02-18 14:07

Budući da sam i sama majka i da sam rodila 2 puta do sada a prvi porod mi nije ostao u tako lijepom sjećanju. Na moju izjavu da moram tiskati i da to ne mogu više kontrolirati komentar babice je bio "Nemojte tiskati ozlijedit će te bebu, pa vi ste prvorotka i sigurno će te biti tu još sam i pol do dva" . Bila sam sva izgubljena ali sam ipak ostala prisebana toliko da tražim da me doktorica pregleda i nakon toga rodila za 10 min a mogla sam se tamo" teliti" još sva sata. Ponašanje pojedinog osoblja ne samo da nije stručno i profesionalno nego nije ni ljudski!!!  Drugi porod je bio porod iz snova. Sve pohvale babici Ireni iz Osijeka. 


Gost

#292

2016-02-18 14:11

Sramota je da jedan liječnik ima neljudsko ponašanje prema ženama. Ako ne voli svoj posao zašto se mučio da završi medicinu?
Sramota!!!!

Gost

#293

2016-02-18 14:44

jer je ovakvo ponasanje doktora nedopustivo I trebalo bi biti ozbiljno sankcionirano!!!

Gost

#294

2016-02-18 15:02

da ni jedna žena više ne proživi pakao...DOSTA JE!


Gost

#295

2016-02-18 15:02

Potpisala sam zbog svih žena - koje su rodile, koje će tek roditi i koje možda nikada neće, ali zbog trenutne situacije strepe za živote svojih voljenih koje hoće. Krajnje je vrijeme da se u hrvatskim rodilištima prekinu kršiti ljudska prava i prava pacijenata.

Gost

#296

2016-02-18 15:03

zato što je nekad davno dok sam se školovala dotični doktor kolak isto tako vrijeđao nas svoje učenice kao i majku na porodu,govoreči nam da smo samo krave za rasplod,da se malo česće kupamo znale bi šta peremo i dali mislimo da pička lice prodaje??? eto zato.

Gost

#297

2016-02-18 15:05

Podrska svim trudnicam i buducim..da se dovede red u rodilista diljem zemlje..

Gost

#298

2016-02-18 15:07

Zbog ocuvanja dostojanstva zene i samog cina donosenja novog zivota na svijet.

Gost

#299

2016-02-18 15:08

Jer radjaonice i osoblje mora olaksati uljepsati zenama i bebacima njihove prve zajednicke trenutke u svakom pogledu

Gost

#300

2016-02-18 15:10

Stroza kontrola i interes javnosti su jedini koji mogu osigurati vecu kvalitetu i sigurnost u bolnicama. Ljudsko dostojanstvo, profesionalnost, podrska i sigurnost su ono sto svakoj buducoj majci treba u najintimnijem trenutku njenog zivota.