PROTIV povećanja cijene dopunskog zdravstvenog osiguranja!


Gost

#376

2016-04-27 20:55

Povećanje cijene dopunskog zdravstvenog osiguranja smanjuje dostupnost zdravstvenih usluga siromašnima što je nedopustivo.
Treba tražiti mogućnost da bogatiji siromašnima pomognu u ostvarivanju prava na zdravlje, na način da sudjeluju s podjednakim postotkom u primanju. a ovako siromasi plaćaju velik dio male penzije a bogati koriste uz zanemarivo učešće.

Gost

#377

2016-04-27 21:27

Ako u kojem slucaju i povecaju dopunsko osiguranje mislim da ce puno njih odustati od dopunskog osiguranja.Sramota,al posto nam drzavu vode stranci i neobrazovani ljudi ovo me ne iznenadjuje.Zalosno da nas male ljude preko zdravstva kradu,a pokrali su nas vec dosta i to na razne nacine..

Gost

#378

2016-04-28 04:10

Mirovina mi je 1700 kn, a zdravstvo je skupo!

Gost

#379

2016-04-28 06:25

Neka sakupe novac iz svojih placa a ne od naroda koji jedva prezivljavaju a nesmiju biti bolesni

Gost

#380

2016-04-28 07:11

dosta je namicanja sredstva na socijali.Neka naprave radikalne reforme za boljitak cijelog naroda ili neka nestanu sa scene

Gost

#381

2016-04-28 09:38

Smatram da kvalitetno, sveobuhvatno zdravstveno osiguranje treba biti dostupno svim gradjanima Republike Hrvatske i da je to jedna od zadnjih stvari na kojoj se treba štedjeti ili pak prikupljati novac. Novac se za zdravstvo i obrazovanje treba uvijek naći štednjom u drugim sektorima na koje se nekad bez razumnog objašjenja troši. Hrvatska nije ni blizu drzavama koje izdvajaju najviše za zdravstvo te ne vidim opravdanje za ovakav postupak. Ljudi nam ionako hodaju po ulicama krezubi, liječe se sami kako umiju ili zive bolesni i sada zelimo izmaknuti im zdravlje jos koju kunu izvan dohvata? Ne razumijem taj potez. Drzave ne propadaju radi ulaganja u besplatno, kvalitetno zdravstvo i obrazovanje, upravo suprotno.


Gost

#382

2016-04-28 09:57

Zato što nemam mogučnosti plaćati toliko. Ima nas troje i to je sa naknadom skorpo 300 kuna. Išla sam u mirovinu sa 38godina staža izdvajala tolike godine da možeš normalno živjeti a sada gladujem. Uz to još sam branitelj bila u vojsci 15godina.......

Gost

#383

2016-04-28 10:39

Zato, što je to jedna od reformi, na teret građana i to
najugroženijih.
I još, mi umirovljenici, sa minimalnim ( odnosno "velikim" mirovinama od 2.100,00 kuna), moramo platiti isti iznos dopunskog osiguranja, kao i svi članovi Sabora, tajkuni i da ne nabrajam.

Gost

#384

2016-04-28 14:21

Tko god je došel ili bu došel za ministra zdravstva,uvijek su na grbači građana htjeli gradit karijeru.Uopće se ne obaziraju kakvo je imovinsko stanje 98 % građana,nego samo deri.U Domovinskom ratu smo znali protiv koga smo se borili,a ovi su postali gorji i podmukliji nego svi Srbi i Švabe(WW2) zajedno.Valjda im je cilj pobiti sve starije hrvatske građane,jer koliko samo penzija neće trebati biti isplaćeno,itd.Sramotno ali istinito,i vjerojatno jako učinkovito.19 kuna je za ministra pizdin dim,a netko preživi taj dan sa tim novcima.Očito je da je socijalna osjetljivost pala na "0", samo profit je važan.I ADIO

Gost

#385

2016-04-28 14:29

Zato što u Hrvatskoj ima puno siromašnih i sa malim promanjima i to sebi ne mogu priuštiti.Kad je bilo izrvnanje dop osiguranja sa zaposlenicima išlo je na uštrb umirovljenika.Danas nek zaposleni koji imaju velika primanja budu solidarni pa plačaju veće dopunsko osiguranje.Hvala

Gost

#386

2016-04-28 15:33

Zato što se tako ne rješavaju problemi niti zdravstva niti bilo koji drugi, narod je i previše iscjeđen, osim toga, ako već povećanje, onda za one sa velikim primanjima a ne svi isto.
edita
Gost

#387

2016-04-28 21:26

U mirovini sam, a radila sam skoro 47 godina, i kroz cijelo to vrijeme uplaćivala za mirovinsko i zdravstveno osiguranje, koje gotovo i nisam koristila, osim kad sam rodila dvoje djece. Na bolovanjima gotovo nikad nisam bila. A sada, pod stare dane, bih trebala plaćati još i dopunsko i to po većoj tarifi. Ne dolazi u obzir.


Gost

#388

2016-04-28 22:24

dosta harača!!!!!

Gost

#389

2016-04-29 12:27

.Ova vlast je kriminalna,fašistoidna,lopovska,lažljiva - želi pokrasti ono što prethodne HDZ-ove vlade nisu stigle,i sve to uz nevjerojatan bezobrazluk i bahatost.Zato svim mogućim sredstvima protiv nih,a za očuvanje demokracije i dostojanstva građana! Pozdrav!

Gost

#390

2016-04-29 17:11

Zato sto imam mirovinu od 1180 kn . oslobodena sam participacije ali svejedno na lijekove \na recept/ ostavim po 300 kn mjesecno . a nekih lijekova sam se i morala odreci.

Gost

#391

2016-04-29 17:39

U invalidskoj mirovini,, naravno da je bijedna ,, sa inv. dodatkom sve zajedno 1390 kn, plaćam dopunsko, šta više reći ,,

Gost

#392

2016-04-30 07:30

Još jedan parafiskalni namet

Gost

#393

2016-04-30 10:19

Imam 68 godina, zaštićeni račun od 2012. godine, znači, s 1/3 mirovine plaćam stare račune, a s ostatkom ne mogu platiti nove račune ( iako mi kćerka pomaže, sin ne može, sad je postao i "korisnik burze", odgojila sam dvoje djece kao samohrani roditelj od njihove 3,5 godine ( 1970 i 1989 ), odradila 35 godina i zahvalna državi što me školovala ali mislim da sam joj to i "vratila, dosta bolesna, ali sam čvrsto odlučila da se u našem zdravstvenom sustavu ne želim liječiti budem li se razboljela od teških bolesti, ne želim ni u "starački dom", ne mogu zamisliti da me netko kao "truplo" premeće po krevetu kad ja ne budem pokretna i mogla brinuti za sebe, zalažem se za eutanaziju, dobro meni, dobro državi, dobro mojoj djeci!

Gost

#394

2016-04-30 15:11

zato što je nepravedna i asocijalna,a zanima me zašto se to tiče i nezaposlenih osoba

Gost

#395

2016-04-30 16:46

Zato što imam 40 godina, cijeli život dobivam ugovore na određeno, svako malo tražim novi posao, svako malo sam nezaposlena, promijenila sam 20-30 poslova do sada. Svi poslodavci iskorištavaju, nije ih briga za poštenog radnika i čovjeka, dapače, poželjno je da si nepošten. Nikoga nije briga za ljude od vrha pa na dalje svi se brinu za svoje guzice. Danas je bitan samo profit moćnika i multikorporacija.

Gost

#396

2016-05-01 18:21

Zdravstvo mora biti dostupno svima , a odgovorni u Ministarstvu neka se pobrinu da bude racionalno počevši od dogovaranja sa farmaceutskim tvrtkama da snize cijene lijekovim ai ostalim potrebnim preparatima, pa do transparentnih javnih nabava i da skupi aparati za diojagnostičke preglede budu iskorišteni racionalno ( ako u nekom gradu pacojenti ne mogu doći u kratkom roku na pregled da se automatski pošalju u grad gdje aparat nije iskorišten tzbog manje pacijenata , treba odrediti norme za pojedine preglede , u zdravstvu treba zapošljavati mlade ljude koji su se za to školovali , a ne ih puštati da odlaze . U pojedinim bolnicama nema dosta kadra , a mladi ljudi do 30godina ne mogu dobiti posao .Kad će oni moć doprinijeti društvu , kad će moći osnovati vlastite obitelji , kad će početi puniti mirovinske sustave ako budu kod kuće na teret vlastitim roditeljima . Takvo društvo nikad ne može naprijed , ako mlade generacije nisu zaposlene i zadovoljne . Vladajuće strukture trebaju obavljati zadaću za koju smo ih birali , a ne samo da nam nameću nove terete .
U proračunu ima još mjesta za racionalizaciju i u drugim sektorima , samo su se dohvatili školstva , zdravstva i umirovljennika da još više osiromaše i ponize hrvatski narod koji se borio za bolju budućnost , a NE ZA ROBOVANJE KAPITALISTIMA.
Ljiljana Zaborski

Gost

#397

2016-05-02 06:48

Sa završenim fakultetom u Hrvatskoj je nemoguće doći do ugovora o radu na puno radno vrijeme. Dakle, radim honorarno i eventualno povećanje znatno bi me materijalno opterećilo.