Opozvati suspenziju doc. dr. sc. Ivana Poljakovića

Kontaktirajte pokretača peticije

Ova tema rasprave je automatski kreirana od peticije Opozvati suspenziju doc. dr. sc. Ivana Poljakovića.


Gost

#1

2013-02-15 19:56

Postovani,radim kao sestra u Bavarskoj!
Uvodjenjem upitnog zdravstvenog odgoja,pogotovo spolnog odgoja u hrvastke skole na prisilan nacin,mimo krscanskih nacela vecine roditelja;te kao posljedicu krajnje nedemokratsko suspendiranje novinarke Karoline Kristo kao i doc.dr.sc.Ivana Poljakovica;zelim izraziti svoju potporu doc.dr.soc.Ivanu Poljakovicu i molim Vas na opoziv suspenzije sukladno demokratskim nacelima i pravima na slobodu misljenja i samoopredjeljenje...Zivim u zemlji gdje se demokracija svaki dan ocituje na djelu na korist drustva i svakog pojedinca,i ovo sto se trenutno u Hrvatskoj dogadja, se gospodo u ovoj zemlji naziva"diktatura demokracije!" S postovnjem A.I.L

Gost

#2

2013-02-15 20:02

Sramota je da u našoj domovini protjerujuju katolike i otpuštaju koji im nisu podobni! Ovo je dokaz da kod nas vlada jednoumlje i diktatura neoliberalizma!

Gost

#3

2013-02-15 20:07

Dosta je Boljševizma, borimo se za slobodu Govora, razmišljajmo kao ljudi, riješimo se na lijepi način ljudi koji nisu dorasli demokraciji. Njihovo mjesto je u Magarećoj klupi za duže vrijeme. Nisu oni krivi već mi koji se ne borimo protiv Boljševičke nemani.

Gost

#4

2013-02-15 20:08

Žalosti me ovo ali to nije moja Hrvatska,ovo je samo trenutno stanje!

Gost

#5

2013-02-15 20:15

Porazno je to što smo u 21. stoljeću, a pripadnici davno pokojnog sistema zvanog komunizam još rade kao što su radili i prije 50 godina. Sramota. Sramota njihova, ali i moja, jer živim u istoj zemlji kao i oni.

Gost

#6

2013-02-15 20:17

Mislim da sam ja osobno bio jedan od pokretaca te peticije,upucenim otvorenim pismom rektoru Ugljesicu.
I mislim da sto veci broj hrvatskih gradjana iz domovine i dijaspore treba poduprijeti da se stane na kraj ovakovim sikaniranjima odgovornih veleucilisnih profesora,koji su dakako pozvani da daju svoja misljenja javnosti, koja ponekad sa strucnim misljenjima kompetentnih ljudi lakse donose svoje osobne sudove u kapitalnim drustvenim rasclanbama.

Gost

#7

2013-02-15 20:23

Živio sam u vremenima koja nisu bila bolja od ovih. Doživio sam i gorih stvari nego gospodin Poljaković, ali sam ih preživio. Njemu želim svako dobro i siguran sam da će nakon ovoga biti još jači.

Gost

#8

2013-02-15 20:43

Svojevremeno sam prošao sličnu ali manje zahtjevnu bitku braneći znanstvenu istinu gdje mi se predbacivao odabir "krive" literature. Nekima je istina očito pre-bolna.Vito Marković je lijepo to sročio: "... dugo su drugi mene užasavali svojim lažima,sada ja užasavam druge svojom istinom...".Ovaj čin iznimne hrabrosti g.Poljakovića odjekivat će još dugo.Pobjeda je sigurna !

Gost

#9

2013-02-15 20:50

Suspenzija doc. dr. sc. Ivana Poljakovića je sumrak akademske zajednice u Hrvatskoj...

Gost

#10

2013-02-15 21:08

Bahatost kukuriku koalicije.

Gost

#11

2013-02-15 21:34

vlade odavno nisu u službi naroda a sada i mediji su kontra naroda a svi žive od moga rada,meni je toga dosta!!

Gost

#12

2013-02-15 21:36

MISLIM DA JE DOŠLO VRIJEME DA SE KAŽE ....BOBU BOB ....POPU POP.....

Gost

#13

2013-02-15 22:03

Podupiratelji zla: ateisti, jugokomunisti, tzv. liberali, ljevičari i sl. u Hrvatskoj su u manjini, ali na ključnim mjestima. Dok god je tako, dok god im dozvolimo da siju zlo i teroriziraju većinu, i dok većina ne prepozna tko je tko, što je dobro, a što loše, nema nam naprijed. Proglašavaju se naprednima i modernima, a ustvari su toliko nazadni da truju i upropaštavaju čitavo društvo.
Ne bi oni bili tako moćni da je više ljudi kao prof. Poljaković i da što više ljudi čuje za HRAST, jer on je istupio u ime stranke HRAST, a ne u ime fakulteta, dakle fakultet nema ništa s tim istupom, a mediji su naravno to ignorirali! Strava! Kao u najmračnije doba komunističke diktature, samo još da obnove Goli Otok! Nadam se da je ovo što se događa u Hrvatskoj (divljačko propinjanje i demonstriranje sile jugokomunističke zvijeri) izraz očaja jer shvaćaju da su im ovo ipak posljedni trzaji. Krajnje je vrijeme da ih se oslobodimo!

Gost

#14

2013-02-15 22:28




Najoštrije osuđujem svaki pokušaj da se bilo komu u ovoj zemlji uskraćuje USTAVNO PRAVO NA SLOBODNO I JAVNO IZRAŽAVANJE MIŠLJENJA.

Gosp. Poljaković je istupio kao građanin na tribini, i IZREKAO SVOJ VRIJEDNOSNI SUD KOJI JE U SKLADU SA SVJETONAZOROM KOJI ZASTUPA.

Na koji načinb je time "POVRIJEDIO UGLED ZADARSKOG SVEUĆILIŠTA"?

Gospodi koji vode ovu državu treba predložiti da KONAČNO UVEDU "VERBALNI DELIKT" - DA ZNAMO NA ČEMU SMO, A NE OVAKO, TOTALITARIZAM UVODITI NA "MALA VRATA" POD KRINKOM "SLOBODE I DEMOKRACIJE"!

POZDRAV MOM VELIKOM PRIJATELJU, HRABROM I MORALNOM ČOVJEKU, IVANU POLJAKOVIĆU!!!

Gost

#15

2013-02-15 22:32

Zar punovo u jednostranacko jednoumlje i diktaturu?

Gost

#16

2013-02-15 22:39

!...i mene su progonili prije vas..." držite se godp.dr.Poljaković. Kad god nas Zlo šiba, znamo da smo na PRAVOM PUTU!

Gost

#17

2013-02-15 22:53

NAŽALOST OVO JE DOKAZ DA OVA VLADA SUZBIJA DEMOKRACIJU A SPROVODI DIKTATURU. DEMOKRACIJA "DA" AKO SE SLAŽETE S NJIMA, SVE OSTALO NE DOZVOLJENO. OTKAZ DR. POLJAKOVIĆA I OSTALIH 12 RAVNATELJA U HRVATSKOJ SU ZAPRAVO OPOMENA I PRIJETNJA SVIMA NAMA OD STRANE VLADE DA AKO IM SE SUPRODSTAVIMO, UČINIT ĆE NAM ŽIVOT "PAKAO".

Gost

#18

2013-02-15 22:58

homoseksualnost je velika bolest....uglavnom zaradjena u djetinjstvu

Gost

#19

2013-02-15 23:13

Neshvatljiv je sustav izbora unutar akademske zajednice kada je moguće da intelektualni mentalni sklop funkcionira na razini svijesti apsolutno stranoj intelektualcu. Je li u pitanju defekt trenutka pa nakon učinjenog ne imati samokritičkog preispitivanjai priznavanja pogrešno učinjenog jednog poteza. Jako problematično već jeste sama činjenica da se i nakon cijelog procesa ne uviđa kako svojim postupkom urušavaš i priječiš slobodu izražavanja vlastitih stavova, što se u istinskim intelektualnim sredinama nije događalo niti u totalitarnom sustavu. Potčinjavati vlastiti um ideologiji ili materijalizmu jeste ispod svih razina inrelektualne razine.

Gost

#20

2013-02-15 23:22

Poštovani

Djelovanje »pete kolone« imalo tako dramatično važne, kaotične i raširene dimenzije iz kojih proizilazi da je »peta kolona« praktički kriva za svo zlo koje se u ratu dogodilo,tko može tako olako, predimenzionirajući značaj i ulogu »pete kolone«, lakirati prošlost, nije mu problem lakirati ni sadašnjost.To se može okarakterizirati i kao destrukcija procesa nakon koje i dalje ostaje pitanje hoće li uopće pravda u slučajevima »selotejp« i »garaža« biti zadovoljena.

Gost

#21

2013-02-15 23:44

Iznenađenje je da je doc. dr. sc. Ivan Poljaković olako suspendiran. Čudno tim više, poradi čega odnosno „zbog čega „ je privremeno udaljen s posla. Zar čovjek koji se ne libi reći da je katolik nema pravo promišljati o svijetu oko sebe na svoj katolički način. Zaboga, čime je on to grubo prekršio svoje radne obveze ili kakvi su to razlozi da bi predstavljao opasnost za radnu okolinu i da bi zbog njegovog ponašanja bilo nedopustivo držati ga i nadalje prisutnim u prostorijama poslodavca (op. aut.: u ovom slučaju Sveučilišta; pogledati Zakon o radu).

Takvo nešto se kosi i sa autonomijom (kako bilo kojeg slobodnonazoraskog) sveučilišta pa tako i zadarskog, a tu autonomiju upravo tkaju njegovi slobodnomisleći intelektualci. Paradoks bi mogao biti tim veći da znani apologetičar / branitelj vjere- što doc. Poljaković i jest (pak o tome je i knjige pisao) - treba sada braniti svoja katolička mišljenja o seksualnim orijentacijama.
Iznenađujuće je, da je on narušio ugled Sveučilišta, a nije, primjerice (ne tako daleki slučaj), stari profesor koji je neprimjereno (blago rečeno!!) očijukao s mladom brucošicom. I što ste… ?

Alojz Pavlović, mag./dipl.ing. kibernetike

Gost

#22

2013-02-15 23:51

Prof. Ivan Poljaković je jedan od rijetkih znanstvenika koji javno svjedoče istinu.

Gost

#23

2013-02-16 00:01

Poštovani gospodine Poljakoviću,
moja podrška Vama i vašoj obitelji u ovim zahtjevnim danima. Ustrajte.
Neka Vas i obitelj blagoslovi Bog

Gost

#24

2013-02-16 00:50

Uljudba hrvatskoga društva plod je štovanja i življenja kršćanskih katoličkih i općih uljudbenih vrjednota, koje podrazumijevaju i štite ljudska prava i slobode svih ljudi, neovisno o vjerskoj i inoj pripadnosti, čime se na žalost, ne mogu pohvaliti brojna današnja svjetska društva. Zato je ne samo neprihvatljivo nego i sablažnjivo, uskraćivati osnovno ljudsko pravo na rad, čovjeku koji ima pravo i slobodu, javno iznijeti osobno mišljenje o naravi određenog osobnog i društvenog ponašanja pojedinaca i skupina kao otklona od redovnog, odnosno prirodnog oblika i načina ljudskog ponašanja, koje se takvom razumnom postavkom, s pravom i slobodno može nazivati i bolešću. Tim više, jer bolest nije pojam kojim se označava sramota! Naprotiv, bolest se društvenim i osobnim zalaganjem može (iz)liječiti pa je takav pristup prema pojavi otklona u spolnom ponašanju, zasigurno i najplemenitiji upravo prema osobama koje su iz bilo kojeg uzroka žrtve pogođene otklonom od prirodnog spolnog življenja. Polazište odluke kojom se prof. dr.sc. Ivanu Poljakoviću uskraćuje osnovno ljudsko pravo na rad, isključivo je plod pritiska vladajuće političke vrhuške, koja razinom najbezobzirnijeg bezobrazluka i/ili mržnje, koristi trenutačnu političku moć u svrhu razaranja svekolike baštine hrvatskog naroda. Zato takva neprihvatljiva odluka zaslužuje svaku osudu, u sklopu čega se zahtjeva njezino poništenje. Željko Tomašević, mag.iur., član Predsjedništva Hrvatskog žrtvoslovnog društva
zadranin

#25 kruske i jabuke

2013-02-16 01:08

gospodo potpisnici peticije i vi koji komentirate. Mislim da ste pobrkali kruske i jabuke. Dotičnog profesora je suspendirao rektor Uglešić, a ne neke fantomske 'jugokomunističke zvijeri' ili kako vec zamisljate i imenujete one koji ne razmisljaju kao vi. I da je naša Hrvatska uređena država (kakva će nadamo se postati bez obzira što vi zazivali ovdje) Poljaković bi već bio u zatvoru, a ne skupljao potpise za ukidanje suspenzije