Neopoziva ostavka Gorana Radmana,ostalih urednika HTV-a, te Duke


Gost

/ #221

2013-07-16 18:45

Hvale vrijedno organiziranje i djelovanje Stožeraza obranu hrvatskog Vukovara. Vjerujem kako postoji prostor za djelovanje Stožera za svako naselje ili pak grad u Lijepoj našoj - NAŽALOST takva je stvarnost. Nezaobilazno pitanje jeste: Tko je i radi čega i za čiji račun, nakon osamostaljenja i sjajnih pobjeda u Domovinskom ratu, doveo državu u ovakvu situaciju? Uvjeren sam kako je glavni i prevažan uzrok nastavak djelovanja tajnih službi razvaljene države. Naravnio da to nije opravdanje jer svi mi snosimo dio odgovornosti u ovisnosti s koje pozicije smo djelovali ili mogli djelovati. Kadrovski odabir i profil osobe koja je preuzimala određene dužnosti te olako vjerovanje u ispravnost osobe koja je postavljena (ili pak izabrana) na određenu dužnost. Ne postojanje funkcionalnih mehanirama zaštite Države od neodgovornih kadrova. Nažalost i danas nam je stvarnost takva da imamo previše nezaposlenih a u isto vrijeme znatan broj bivših dužnosnika i ratnih profitera bezobrazno se obogatio i čini stvarnu moć u Lijepoj našoj.
Iako sam gotovo šezdesetgodišnjak podupirem sve aktivnosti koje doprinose istinskim i pravednijim odnosima u državi ali i nastojanje odstranjivanja nezdravog tkiva iz naše prelijepe zamlje.
Branko Haubrich