Protiv siromaštva umirovljenika


Gost

/ #2

2015-12-15 18:36

Dosta mi je bahačenja usitih-uhljedbenih. Kad na tv vidim političare na kojekavim domjencima i svečanim večerama svisno bih od jada jer jedan slijed za jednog uvaženka košta više nego što je moja dvomjesečna mirovina. Žderu bez imalo srama na račun svih građana a narod gladuje. Još gorje je ono dan na saborskoj stolici i evo saborske mirovine, a sta sa umirovljenicima koji su pošteno radili cijeli svoj radni vijek i imaju 2000kn mirovine. Koji je uopšte pametnjakovič produžio radni staž. Živa sramota. Lako u toploj fotelji je li tko pitao kako je rudarima, zidarima, radnicima koji rade na temperaturi od -15 do +40 bez obzira ma zanimanje. Dok se to ne promijeni mi smo u feudalizmu ili robovlasništvu kojekakvih lopova i prevaranata. I upravo se to mora mijenjati te što prije istjerati strane mirovinske fondove iz RH. Isto treba strogo kažnjavati poslodavce koji ne uplačuju svojim radnicima u mirovinski fond npr. radio sam kod poslodavca koji nije poštovao isplatu zakonom propisanu minimalnu plaču a da bi to opravdao davao je ugovore o radu u kojem je navedeno pomočni radnik i davao plaču od 1800kn ako ne potpišeš takav ugovor dobiješ otkaz a o upitu o uplati za mirovinu otkaz i prijetnja tužbom zbog narušavanja poslovanja.