Za trajnu suspenziju Nikole Kolaka (VK)


Gost

/ #2095

2016-02-21 00:55

Potpisala sam je zato, jer sam se i sama uvjerila u forsiranje prirodnog poroda pod svaku cijenu , obzirom da sam i sama gotovo 2 mj. čuvala rizičnu trudnoću u bolnici Merkur. Osvjedočila sam se na vlastite oči i uši da je važnije "prirodno" se poroditi nego sigurno i donijeti zdravo dijete na svijet. Slobodno mogu reči, srećom, moje je dijete bilo okrenuto zatkom pa se me morali poroditi na carski kada mi je u 34. tjednu puknuo vodenjak. Da nije bilo tako bojim se da bi i mene i dijete koje je težilo 1570 g mučili i maltretirali do nečije smrti, bez obzira što je bila riječ o umjetnoj oplodnji, visokorizičnoj trudnoći od prvog dana (krvarenje, prolaps vodenjaka, serklaža, manjak plodne vode), barem su mi uvijek kada sam pitala obećavali, čitaj "prijetili" prirodnim porodom, bez obzira na sve gore navedeno i na moje godine (stara trudnica).

Također sam vidjela maltretiranje žene 3 dana, drip pa krema, drip pa krema (ležale smo u istoj sobi), da bi konačno 3. noć nastala uzbuna i stampedo kada su počeli gubiti dijete i žena je nakon tih strašnih muka završila na carskom, ali tek kada je nekome, majci ili djetetu, ugrožen život. Zar je to zaista potrebno, pitam se???