Uklanjanje bazne stanice iz POS naselja, Jalkovečka, Varaždin

Baraka 5b

/ #17

2016-06-23 21:16

Živim u kvartu 25 godina u neposrednoj blizini bazne stanice uz koju su moja djeca odrasla i eno ih žive i zdrave . Ta stanica je tu dugi niz godina, daleko prije nego što se i počelo razmišljati o Pos naselju. Nije mi jasno zbog čega svi vi koji ste tako puni znanja o štetnosti baznih stanica niste odabrali neki drugi kvart za kupiti stan jer niste mogli ne vidjet baznu stanicu u blizini zgrada. Ako ste brinuli za svoju djecu nije li vam to trebala biti prva vodilja u odabiru stana.  Zašto mislite da bi se svi ljudi iz kvarta trebali povinovati željama par "dotepenci" (oprostite na izrazu ali odgovara činjenicama) Koga ste o tome pitali? Mene sigurno niste. 25 godina u kvartu i sudjelovanje u njegovoj izgradnji mi daje pravo da iznesem svoj stav o tome. Meni ta bazna stanica ne smeta iako sam bliže njoj nego većina ovih koji se bune već koristim njezine prednosti radi kojih je u stvari i postavljena. A štetnost? Imate li koju znanstveno priznatu studiju koja potvrđuje štetnost bazne stanice. I uostalm sumnjate li u institucije države koje su na temelju takve studije te drugih donijele odluku o smještanju stanice baš tu gdje je i sada a obzirom na štrenost za okoliš. Onaj ko je postavio tu antenu je takvu studiju naručio i platio. Najmanje što možete učiniti je da naručite i platite studiju utjecaja na okoliš kojom ćete potvrditi svoje stavove i na temelju koje onda možete tražiti to što tražite. Ovakvi paušalni zaključci o štetnosti vode tome da vas nitko ne shvaća ozbiljno. Volio bih da me empirijski uvjerite u suprotno.

lijep pozdrav svima

Stanar baraka 5b