Uklanjanje bazne stanice iz POS naselja, Jalkovečka, Varaždin


Gost

#1

2016-03-19 13:12

Zbog zračenja odn. štetnog djelovanja na zdravlje.

Gost

#2

2016-03-19 19:48

Smatram da je postavljanje baznih stanica štetno za zdravlje i da bi se trebale postavljati izvan naseljenih područja

Gost

#3

2016-03-20 09:10

Osim štetnog zračenja koje dokazano izaziva maligna oboljenja, stup s antenama je postavljen je prije izgradnje zgrada, a iz razloga jer je vlasnik imao informaciju o budućoj izgradnji...

Gost

#4

2016-03-20 15:18

Vec je davno trebalo to skloniti,50 metara sa balkona ljep pogled u odasiljac,nek ga postavi materi u dvoriste.
Dejan Zmuk

#5 Re:

2016-03-20 17:14

#4: -  

 Hvala vam svima na potpisima. Saljite dalje prijateljima, stavite na facebook. Trebamo svaki glas. Zdravlje je najveće blago.


Gost

#6

2016-03-20 17:49

Jer smatram da mikrovalovi udaljeni svega desetak metara od stanova mladih obitelji nisu poželjni. A da ne pricamo o tome da postoji mogućnost povecanja snage antena!


Gost

#7

2016-03-20 18:56

Smatram da ovakove stanice utječu na zdravlje ljudi i da bi ih trebalo postavljati što dalje od naselja.

Gost

#8

2016-03-20 18:57

Sve ono što smeta zdravlju ljudi trebalo bi dobiti zabranu korištenja: repetitori, insekticidi, umjetna gnojiva, gmo, harp tehnologija, i da ne nabrajam. Vratiti se zakonima prirode koji su savršeni.
gost

#9

2016-03-21 07:02

Takvom antenskom stupu u takvoj urbanoj sredini nije mjesto zbog njegovih dokazanih zračenja i točka. Manje je zračenje da je na vrhu zgrade nego ovako ! I zato se treba maknut i naći neko drugo riješenje manje štetno za obitelji koje tamo žive u tim zgradama. Treba se gledati na zdravlje lokalne zajednice i ljudi koji tamo žive, a ne na profit i smanjenje troškova za velike korporacije


Gost

#10

2016-03-21 07:31

Mogućnost štetnog utjecaja na zdravlje djece.

Gost

#11

2016-03-21 08:27

Šteta po zdravlje ljudi je nenadoknadiva u odnosu na korist.

Gost

#12 Re:

2016-03-21 16:27

#1: -  

 

Taša

#13 Re:

2016-03-21 16:29

#1: -  

 Zbog štetnosti 


Gost

#14

2016-03-21 20:10

Mjesto ovakvim odašiljačima nije da se postavljaju po naseljima, a oni koji su to dopustili treba ih pozvati na odgovornost
krle

#15

2016-03-25 10:35

Najveci problem baznih stanica je taj sto mi obicni gradjani nikad necemo saznat njihovu stvarnu stetnost. Drugi problem je sto kad postave baznu stanicu nitko ne kontrolira sto se zapravo postavilo i jeli nakon odredjenog vremena pojacana.

Dejan Žmuk

#16 Re:

2016-03-25 16:05

#15: krle -  

 09.04. U 16.00 sati u 4 MO u Trakoščanskoj 24 u Varaždinu tribina na kojoj ćete dobiti bolji uvid i odgovore na vaša pitanja. Dođite i pozovite prijatelje. Dobrodošli.

Dejan Žmuk

Baraka 5b

#17

2016-06-23 21:16

Živim u kvartu 25 godina u neposrednoj blizini bazne stanice uz koju su moja djeca odrasla i eno ih žive i zdrave . Ta stanica je tu dugi niz godina, daleko prije nego što se i počelo razmišljati o Pos naselju. Nije mi jasno zbog čega svi vi koji ste tako puni znanja o štetnosti baznih stanica niste odabrali neki drugi kvart za kupiti stan jer niste mogli ne vidjet baznu stanicu u blizini zgrada. Ako ste brinuli za svoju djecu nije li vam to trebala biti prva vodilja u odabiru stana.  Zašto mislite da bi se svi ljudi iz kvarta trebali povinovati željama par "dotepenci" (oprostite na izrazu ali odgovara činjenicama) Koga ste o tome pitali? Mene sigurno niste. 25 godina u kvartu i sudjelovanje u njegovoj izgradnji mi daje pravo da iznesem svoj stav o tome. Meni ta bazna stanica ne smeta iako sam bliže njoj nego većina ovih koji se bune već koristim njezine prednosti radi kojih je u stvari i postavljena. A štetnost? Imate li koju znanstveno priznatu studiju koja potvrđuje štetnost bazne stanice. I uostalm sumnjate li u institucije države koje su na temelju takve studije te drugih donijele odluku o smještanju stanice baš tu gdje je i sada a obzirom na štrenost za okoliš. Onaj ko je postavio tu antenu je takvu studiju naručio i platio. Najmanje što možete učiniti je da naručite i platite studiju utjecaja na okoliš kojom ćete potvrditi svoje stavove i na temelju koje onda možete tražiti to što tražite. Ovakvi paušalni zaključci o štetnosti vode tome da vas nitko ne shvaća ozbiljno. Volio bih da me empirijski uvjerite u suprotno.

lijep pozdrav svima

Stanar baraka 5b