Ukinimo rad nedjeljom i praznikom (blagdanom)


Gost

/ #1590

2016-08-11 12:08

Iz vlastitog iskustva znam kako je raditi nedjelju... ajde nekako još preživiš do podna ...jedan, ostaje ti popodne za obitelj i odmor, ALI sama činjenica da te na poslu izrabljuju kako god i gdje god stignu, ostatak dana si sposoban samo staviti osmijeh na lice radi svojih bližnjih. Probala sam i radno vrijeme do 21:00 i iskreno jedva sam čekala pobjeći s tog radnog mjesta, za razliku od drugih imala sam sreće i sad mi je nedjelja i blagdan rezerviran za obitelj, odmor , šetnju :) , ali ne po trgovačkim centrima. Ako se već radi na tome da se nedjelja i blagdani ne rade, JA VAS LIJEPO MOLIM DA to ne bude kao unazad nekih 7 do 8 godina , kad je "crkva" radila na tome da se nedjelju bude doma, pa onda da imamo dežurne trgovine , jer te godine prvi i zadnji put radila sam USKRS.... pa nisam u bolnici , ili u policiji da netko toliko hitno poslje nedeljne mise mora po jogurt. Nekad davno dok su naši stari još bili mladi , strpali bi klince u auto i pravac more , šuma ...Opatija , Crikvenica ... Fužine... Krk... Danas to rade malo drugačije, djeca + trgovački centar , pa sreća što ima igraonica.... ZA SVE SMO SI SAMI KRIVI ... istinito ali da. Da za promjenu malo udahnemo zraka navučemo se na akcije i sniženja i naravno igraonice , pa zašto da šetamo kad imamo sve na istom mjestu... Nekako mi se čini da naši unuci neće uopće vidjeti sunca... a zvijezde, pa najvjerovatnije će biti preumorni za dočekati zoru uz šum valova .... ja vjerujem da kako je krenulo produžit će to radno vrijeme i na 24 h....                                                  Naše mame su uz posao bile pravi mađioničari i svaki blagdan imali smo kolače... A MI MOŽEMO SAMO OČEKIVATI ČUDO