Ukinimo rad nedjeljom i praznikom (blagdanom)


Gost

/ #1598

2016-08-11 12:54

Zato što je tako prije 90-ih bilo i meni osobno se sviđala uređenost rad trgovina prije samostalnosti Hr.Razlog više što svatko taj dan treba biti slobodan i provesti sa svojim najdražima.Zato što su trgovci najslabije plaćeni u te dane...Policija,vojska,vatrogasci,lječnici svi su te dane drugačije plaćeni i zaštićeni kolektivnim ugovorom.Primjer moje prijateljice za rad nedjeljom 30 kn dobije samo više sramotno.Nisu nam inače plaće izjednačene.Za 2700-3000 kn trgovina sramotno niska plaća pa ti sad plaćaj stan,režije i preživi ako ne živiš s roditeljima.Znam mnoge takve slučajeve.Prije se radilo subota najkasnije do14 sati pišem do 90-ih jer sam i sama radila u trgovini.Sve se stigne organizirati da bilo kak netko radi samo nema političke volje i znanja.Ugledajmo se u uređene države samo da min.bude kao u Sloveniji mi bi napredovali ali zaključak je nitko nema toliko bogatih tajkuna kao Hrvatska....i to u kratkom vremenu...Pogledajmo u susjedstvo SLO,Aus,Njem...istočni dio nebih ipak smo u Eu....