Ukinimo rad nedjeljom i praznikom (blagdanom)

Quoted post


Gost

#9

2015-04-06 14:09

Svakako treba ukinuti rad nedjeljom i blagadanom....Majka sam i radim u trgovackom centru koji radi ned. I blagdane i tako radim vec 10g. Bilo je lako dok nisam imala obitelj ali sad me srce boli kad moram ostavit obitelj kuci a ja moram ici radit ali samo da kazem onima koji neznaju sta je rad blagdanom i ned. To je nesto najtuznije jer i mi zelimo biti uz svoje najmilje a ne kao pojedincu ici setat se u centre....nevjerujen da ce ova Peticia sta pomoci jer mi zivimo u takvoj drzavi da bolje ne komentiram....

Replies


Gost

#882 Re:

2015-08-07 09:53:02

#9: -  

 Istina. sve dok se mentalitet ne promjeni!!


Gost

#1555 Re:

2016-08-11 08:13:19

#9: -  

 Pa da, pa onda neka i hitna i vatrogasci i policija isto uzme slobodnu nedjelju

Smix

#1988 Re:

2016-09-24 10:31:02

#9: -  

 Mentalitet ce se promijeniti kada i vi promijenite svoj. Svatko mora prvo promijeniti sebe da bi mogao pomoci drugome do sebe, taj trecem itd... Svi bi htijeli promjenu, ali nitko se nebi zelio promijeniti i mislite da vi nemate sta mijenjati da ste vi normalni, a drugi  nisu. Oni isto tako misle za sebe. Sve je stvar perpektive i stvar dopustanja. Postoje ustanove koje moraju raditi i svetkom i petkom kao vatrogasci i bolnica itd... No ne mogu se kruske i jabuke uporedjivati. Oni imaju beneficirani radni staz i placene prekovremene dok u privatnim firmama se to ne postuje.
Kad bi se svi vi nezadovoljni digli, napravili bi promjene, a ovako ziveci u strahu samo dobivate jos takvog iskustva kojeg ne zelite. I nemojte mi govoriti da se ne mogu svi dic i postavit se za sebe jer mogu itekako. Sami si smisljate izgovore da ostanete tu gdje jeste. Pa zamislite koliku bi stetu imao jedan Todoric da mu svi konzumi ili bar jedan, ne radi jedan dan. Da ljudi jednostavno ne dodju na posao? Mislite da bi sve otpustio i sutra nasao druge radnike? Vjerujte, nebi. Cak i da vas otpusti, vec se utrli stazu drugim i pokazali da se moze bojkotirati kad postoji snazna zelja. A ako vam je za taj sugav posao, ima jos sugavih ducana gdje mozete zivjeti svoj fetis mucenja. Nitko vas ne tjera da ostanete tamo raditi. Ima milijun poslova koje mozete raditi i milijun ideja sto sve mozete biti i milijun nacina kako to ostvariti, al vama neda vas ego i izmislja izgovore zakamuflirane u razloge. Ono sto vjerujete to cete i zivjeti, bilo to dobro ili lose, to cete dobiti.