Ukinimo rad nedjeljom i praznikom (blagdanom)

Kontaktirajte pokretača peticije

Ova tema rasprave je automatski kreirana od peticije Ukinimo rad nedjeljom i praznikom (blagdanom).


Gost

#1701

2016-08-12 06:46

Potpisala sam zato jer i sama radim nedjeljom a to je jedini dan da budemo cijela obitelj zajedno na okupu

Gost

#1702

2016-08-12 06:48

Postoje zanimanja, među kojima je i moje, neovisna o normalnom radnom tjednu. Nemoguće je izbjeći rad nedjeljom i praznikom. Ali u trgovini takav rad nema smisla, a pogotovo jer nije pravedno valoriziran.

Gost

#1703

2016-08-12 07:38

Jer sam i sam sav svoj radni vijek u RH radio nedjeljom i blagdanima i zato sto sam katolik.. I zato sto u istalim EU drzavama trgovine koje kod nas posluju tamo nedjeljom nesmiju raditi. O blagdanima da i ne govorim. To je dokaz da im je nasa vlast dopustila da rade sto ih je volja
xul88

#1704

2016-08-12 07:46

Pošto smo tako "veliki" katolici, bilo bi ok da se ne radi nedjeljom.


Gost

#1705

2016-08-12 08:04

Isključivo zbog toga da se prekine sa ugnjetavanjem ljudi!!!Da ljudi imaju bar nedjeljom i blagdanom dan kad će to posvetiti svojoj obitelji!!!A olus tog to se nikako ne plača ili mizerija!!!!

Gost

#1706

2016-08-12 08:10

Zato sto i sama radim kod u dučanu i nemam svaki tjedan slobodan dan niti godišnji a to mi nije ni plačeno imam 2 slobodna dana u mjesecu

Gost

#1707

2016-08-12 08:24

Svatko zaslužje odmor i da bude sa svojom obitelji!

Gost

#1708

2016-08-12 08:32

Zato sto i ja radim nedjeljom i imam priliku vidjeti osobno kako to utjece na moju obitelj i obitelji mojih kolegica koje imaju malu djecu i ocajne su sto ne mogu biti sa njima.Imamo slobodan jedan dan u tjednu ali naravno to nije to.

Gost

#1709

2016-08-12 08:50

Za sve radnike jedan zakon treba isto da vazi a ne kako poslodavac zeli da ga primjeni.....ljudi rade bez slobodnih dana,bez godisnjeg,ta nedelja bi puno pomogla da se ljudi bar malo odmore

Gost

#1710

2016-08-12 09:01

Radnici u radnom odnosu ne bi smili raditi nediljon. Nedilja bi trebala bit dostupna za rad samo studentima, priucnicima i radnicima bez prethodnog iskustva. Time se treba ukinuti rad bez zasnivanja radnog odnosa.
Nedilja bi omogucila nekakvu praksu za pocetnike... majke bi se odmarale, a poduzetnici bi radili, i danasnju mladez ne bi iskoristavali ...

Gost

#1711 Re:

2016-08-12 09:06

#1707: -  

 Tako je! Neka nediljon nadju nekog studenta za zamjene, a nas ostale puste da odmaramo i PLANIRAMO ODMOR. a ne kad nam se dodjeli slobodan dan. Kao da ga ni nemam. 


Gost

#1712

2016-08-12 09:09

Potpisala sam ovu peticiju jer smatram da je nedjelja obiteljski dan .I nije isto biti slobodan u nedjelju i slobodan tokom tjedna na radni dan.To ne znaju oni koji to nisu osjetili na svojoj koži.Dok neki ne znaju kamo bi otišli u nedjelju pa šeću po centrima ,oni koji rade tog dana sve bi dali da mogu biti kod kuće sa svojim najmilijima,otići na jednodnevni odmor,prošetati prirodom i td ,ali nažalost osuđeni su na radnu nedjelju.Ako smo nekad uspjeli obaviti svu kupovinu tokom tjedna tj od pon-sub smatram da to možemo i danas samo je sve stvar navike .Ljudi koji ne rade nedjelje naučili su ostaviti sve za taj dan ne razmišljajući o onima koji taj dan rade.Vjerujem da nema tih ljudskih navika da bi se ipak nešto poduzelo,a ovako dokle god ima ONIH koji nedjeljom provode svoje dane u tržnim centrima i dućanima van centara koji rade nedjelje i ostavljaju sve za taj dan , ništa se neće promjeniti.

Gost

#1713

2016-08-12 09:45

Svatko ima pravo na omor,a kakav je to odmor kad djeca ne idu u školu ili vrtić,a majka odnosno otac ili ne daj Bože oboje rade nedjelju ili DRŽAVNI PRAZNIK.Uostalom ljudi koji rade od pon.do petka imaju običaj reći pa kad ću u šoping,ako ne vikendom preko tjedna radim.Sad ja takve pitam kad će žena koja radi svaku subotu i nedjelju izvadit krsni list ili nešto rješit na mirovinskom,socijalnom itd.Onda bi trebali svi ali baš svi raditi non-stop pa da vidite kako bi brzo prošao zakon o neradnoj nedjelji kad bi se pobunili svi iz državnih službi.

 


Gost

#1714

2016-08-12 09:53

Kakav je to zakon kad u našem kalendaru piše crvenim slovima državni praznik,a svi šoping cenri rade sve trgovine prehrane rade inspektor te može kaznit ako nisi na poslovni prostor izvisio hrvatsku zastavu,a nemože kaznit ako velika većina krši zakon o neradnim daima.Kako je meni radni dan( koji još i neplate stvarno nego samo na papiru),a nekom drugom neradni dan evo i tu se vidi nejednakost u našoj ljepoj.

Gost

#1715

2016-08-12 09:56

Zato što je jako ružno kad mama ili tata rade pa nedjeljom pa nikad nemožemo otići kod bake na selo zajedno.Uvjek neki problemi nedjeljom.

Gost

#1716

2016-08-12 10:00

KAKAV ĆE NAM BIT NATALITET OVE MLADE GENERACIJE KOJA JE ZAPOSLENA PO SILNIM ŠOPING CENTRIMA.
KAKO DA SE OSTVARE KAD IH NITKO I NIŠTA NE PRATI U STVARANJU KVALITETNE OBITELJI.
KAKO NPR:PREKO TJEDNA MORAJU PLAČAT VRTIĆ KOJI RADI DO 20h.A ONI RADE DO 22.00h,A PREKO VIKENDA MORAJU NAĆ BEBY SITERICU DA IM ĆUVA DJECU.

Gost

#1717

2016-08-12 10:05

KAKAV ĆE NAM BIT NATALITET OVE MLADE GENERACIJE KOJA JE ZAPOSLENA PO SILNIM ŠOPING CENTRIMA. KAKO DA SE OSTVARE KAD IH NITKO I NIŠTA NE PRATI U STVARANJU KVALITETNE OBITELJI. KAKO NPR:PREKO TJEDNA MORAJU PLAČAT VRTIĆ KOJI RADI DO 20h.A ONI RADE DO 22.00h,A PREKO VIKENDA MORAJU NAĆ BEBY SITERICU DA IM ĆUVA DJECU.


Gost

#1718

2016-08-12 10:20

U drugim zemljama, jer normalno imati barem jedan dan odmora.

Gost

#1719

2016-08-12 10:33

Vjerujem da je i ovaj zahtjev korak u poboljšanju uvjeta života u Hrvatskoj

Gost

#1720

2016-08-12 10:53

Svatko od nas potječe iz obitelji.Svakome je potrebna obitelj.Svatko ima pravo na vjeroispovijest.Zašto se onda krši to pravo?Katolici koji rade nedjeljom ne mogu sudjelovati na Sv.Misi.Time su zakinuti.Ostvarimo im to pravo!Sječam se svojeg djetinjstva (u tadašnjoj SFRJ) kada su dućani bili zatvoreni već od subote popodne pa do ponedjeljka ujutro.Nikome ništa nije nedostajalo.Dapače, više smo se družili i bili ne samo sa svojom obitelji, nego i sa susjedima, prijateljima, ostalom rodbinom...

Gost

#1721

2016-08-12 11:15

Jedan kratki period sam radio u trgovini i znam što je rad nedjeljom i praznikom, jedan ružan osjećaj, a za (sto je još gore) to nisi adekvatno plaćen. Prije toga sam dosta dugo radio na građevini, gdje sam subotom, nedjeljom i praznikom bio slobodan sa svojom obitelji. Neprocijenjivo.

Gost

#1722

2016-08-12 11:19

Obitelji nam se raspadaju,djeca su prepustena sama sebi..treba vise vremena da provodimo svi skupa

Gost

#1723

2016-08-12 12:12

Peticiju sam potpisao jer želim da svaki radni čovjek dobije mogućnost bar jedan dan u tjednu biti na okupu sa svojom obitelji, zajedno s njima otići u crkvu, prirodu ili na bilo koji drugi način zajednički provesti dan. Ne zaboravimo da je sretna obitelj stub društva.

Gost

#1724

2016-08-12 12:21

Iz razloga šta su ljudi ovce. Budimo složni i nemojmo dolazit u centre nedjeljom. Ako nemate negdje potrosit svoje vrijeme imajte na umu da netko radi radi toga što je vama dosadno pa idete šetat po centrima. Već kad nas političari i tajkuni lome nemojmo i mi sami sebe lomit...

Gost

#1725

2016-08-12 12:50

Super da se konacno netko sjetio peticije.
To bi bilo super.