Ukinimo rad nedjeljom i praznikom (blagdanom)

Kontaktirajte pokretača peticije

Ova tema rasprave je automatski kreirana od peticije Ukinimo rad nedjeljom i praznikom (blagdanom).


Gost

#276

2015-04-08 07:41

Jer i ja sama radim nedjeljom.... Ali i previše dućana radi nedeljom i praznicima...pogotovo žene koje imaju djecu i obaveze prema obitelji..

Gost

#277

2015-04-08 07:54

zato sto mi se povraca od rada nedjeljom za idiote od poslodavca od ove drzave koja uopce ne mari za malog covjeka i za idiote koji ne znaju dan provesti negdje u prirodi sa svojom djecom nego ih dovedu u trgovacki centar eto zato!!!!!!
Gost

#278

2015-04-08 08:04

Meni su najbolji oni koji su me nedjeljom pitali ; a gdje ti je žena ? jadna mora raditi i nedjeljom? pa zašto je tako, zar se ne može naći zamjena? A onda poslije mog razgovora u popodnevnim satima moja žena ih vidi kako se prešetavaju po trgovačkom centru, još joj mahnu nasmijani. Kaže žena : "Dođe mi da ih nabijem u ta kolica i izbacim van".  Jer s jedne strane te žale a s druge strane daju poticaj tvom poslodavcu da ima računicu raditi nedjeljom. Sad više ne radi u trgovačkom centru, ali i prije nego je radila a pogotovo sada još više ne pada mi na pamet ići nedjeljom ili praznikom kupovati. 
nedavno je netko pitao (točnije u subotu oko 20h - dan prije Uskrsa) ; radi li Kaufland u Rijeci za Uskrs? (bilo na FB). Ne razumijem te ljude,Kaufland je dan prije Uskrsa radio do 23 sata ako do tada nisu kupili što im treba - ne moraju ni na blagdan. 

Ljudi su uglavnom sebični - žele u svako doba imati što god požele a pri tome zaborave da zbog njihove sebičnosti netko mora raditi biti odvojen od obitelji. Svi bi htjeli i podržavaju neradnu nedjelju trgovaca - a zašto onda umjesto u trgovinu nedjeljom ne odu negdje drugdje. 

I naravno ako se uvede zakon da trgovine ne rade nedjeljom tj. da bude možda nešto u stilu dežurnih trgovina (samo karikiram) opet će se naći oni pametnjakovići koji će se buniti. 

 


Gost

#279

2015-04-08 08:04

Svi imaju pravo na slobodni dan sa obitelji. Na taj nacin funkcioniraju sve vodece zemlje eu

Gost

#280

2015-04-08 08:07

Zato sto i sama radim u trgovini i drzavne blagdane nam racunaju pod slobodan dan kao npr uskrs radimo prekovremeno i naravno nije nam placeno jel se upravi prikazuju redovni rasporedi ...zato sto zelim provesti nedjelju sa svojim djetetom u setnji u parku i uz obiteljski rucak .

Gost

#281

2015-04-08 08:09

Ovu peticiju sam potpisao jer i sam u obitelji imam takvu situaciju.

Gost

#282

2015-04-08 08:14

Zato jer je razgog več naveden!Sramota da trgovački centri rade cijeli vikend i praznik!PROTIV TOGA SAM DEFINITIVNO!

Gost

#283

2015-04-08 08:18

uklonimo rad nedjeljom i praznikom

Gost

#284

2015-04-08 08:24

Zato jer to nije normalno,ljudi trebaju biti u krugu svoje obitelji u tim danima!!!!!!

Gost

#285

2015-04-08 08:27

Da svi imaju pravo na dostojan zivot i ista prava.

Gost

#286

2015-04-08 08:28

I ja sam osobno radila nedjelje i praznike,i ja sam mama i supruga pa suosjecam..smatram da bi i oni trebali imati odmor nedjeljom i praznikom.

Gost

#287

2015-04-08 08:29

Zato jer mi je dosta rada nedjeljom í praznikom...pred svaki praznik po 10 sati...ko da je smak svijeta.

Gost

#288

2015-04-08 08:43

Nije humano raditi te dane i nije plaćeno...

Gost

#289

2015-04-08 09:12

Jer radim nedjeljama i praznicima i boli me sto moja mala djeca cekaju kad cu doci da odemo setati parkom ko ostali, a ljudi bezbrizno, lijeno i posmjehujuci nedeljom hodaju po ducanima, kupuju domestose, sprejeve, toaletne papire i gluposti ko da budu bas dok dođu doma cistili wc! Sramota! Ko da cijeli tjedan nije dovoljan za shoping! I onda dođu stranci i cude se: PA VI RADITE?!

Gost

#290

2015-04-08 09:17

Moja žena radi nedjeljom, tako da znam kako je to kad ni jedan dan u tjednu nije cijela obitelj na okupu, ne možeš otići u prirodu ili jednostavno provesti miran dan u krugu obitelji.

Gost

#291

2015-04-08 09:30

zato jer je nedjelja dan za odmor i obitelj,tome isto sluze blagdani drzavni praznici..ova drzava je sva naopacke u svemu,pa tako i u tome..sto ce crveno na kalendaru,ako ljudi rade??ima sluzbe koje moraju radit,i to je sasvim razumljivo,al bome trgovine ne moraju,nit proizvodni pogoni..sve one koji nedeljama ne rade,pocevsi od saborskih zastupnika,pa do gospode treba stavit u nedjelju radit,pa ce vidit kako ce im bit..usput taj rad nedjeljokm je placen nikako,ili vrlo malo..

Gost

#292

2015-04-08 09:37

plaćena sam dodatno  cca 57 kuna za radnu nedjelju ( 7 sati )... ne znam kad bum tollku lovu potrosila :P


Gost

#293 Re:

2015-04-08 09:38

#289: -  

 super je ta lažna suosječajnost :P

 


Gost

#294

2015-04-08 09:40

Smatram da svaka osoba ima pravo na slobodnu nedjelju i blagdan, praznik.
Po čemu su oni drugačiji od mene. Njih nitko ne pita jel oni žele provesti te, nekad neradne dane, sa svojom obitelji. Kad sam bila mala, trgovine nisu radile nedjeljom i blagdanima, praznicima, i ništa nam nije nedostajalo. Kad se nebi radilo, ljudi bi više razmišljali što sve treba kupiti prije, a ovako , "ma nema veze ako smo što zaboravili, radit će, pa ćemo otići kupiti."
Osobno izbjegavam odlaske nedjeljom i praznikom u trgovinu, ako nisam kupila na vrijeme, onda nek čeka jos malo.

Gost

#295

2015-04-08 09:42

Djelatnica sam trg.centra i radim sve nedjelje i blagdane...mislim da je sasvim dovoljan razlog potpisivanja peticije ;-)

Gost

#296

2015-04-08 09:45

ZATO STO SAM TRGOVAC I RADIM NA TE DANE . NEDJELJA JE DAN GOSPODNJI I DAN ZA OBITELJ !!!
Peglica

#297

2015-04-08 09:57

Kriva je vlada koja je omogućila stranim trgovačkim lancima da u Hrvatskoj rade ono što u svojim domicilnim državama ne mogu i ne smiju, a domaći su se samo prilogdili uvjetima, jer zašto bi drugi zarađivali dok su oni zatvoreni. I sama radim nedjeljom i nema tih novaca niti drugog dana u tjednu koji dobijem slobodno (ako dobijem), koji može nadoknaditi rad nedjeljom ili blagdanom, posebno ako na veliku subotu radite do 21 sat. 

A krivim i crkvene institucije. Bili vjernik ili ne, a većina u hrvata se deklariraju kao vjernici, kako se crkva ne zapita gdje su im vjernici na nedjelnim misama? Zanima me da li će oni podržati ovu peticiju, kao što su podržali referendum protiv istospolnih brakova?


Gost

#298

2015-04-08 09:59

Zato sto mislim da poalodavci zlorabe radnikw a ljudi umjesto da vejeme provode s obitelji i u prirodi postali su ovisni o trgovini i trgovackim centrima

Gost

#299

2015-04-08 09:59

Željela bi da se ukine rad nedjeljom i blagdanima jer svatko ima pravo da bude sa svojom obitelji i da tih dana ne radi !

Gost

#300

2015-04-08 10:00

Zato sto je dosta izrabljivanja ljudi za minimalac ili ćak i bez toga.svaka zena bi trebala biti doma s svojom obitelji nedjeljom i blagdanima..