Ukinimo rad nedjeljom i praznikom (blagdanom)

Kontaktirajte pokretača peticije

Ova tema rasprave je automatski kreirana od peticije Ukinimo rad nedjeljom i praznikom (blagdanom).

#376

#376 Re:

2015-04-09 06:58

#375: -  

 Podrzavam peticiju. I nadam se nekakvim promjenama. 

Isto tako se placa obracunava i meni. Kad odradim sve 4 nedjelje. Dobijem manju placu nego kad odradim jednu pa di je tu logika. Nema je jednostavno jer smo postali robovi velikih trgovackih centara i lanaca sve iz tog razloga sto nam je to nasa drzava dozvolila. Jos uvijek se sjecam vremena kad se nedjeljom nije radilo. I bilo je lijepo. Obitelji su bile na okupu. A ne kao sad. Zalosno sta nam rade. 


Gost

#377

2015-04-09 07:03

Ja osobno ne radim praznikom niti nedjelju isto tako bih voljela da moj suprug koji je trgovac ne radi nedjelju. Ipak je to dan za obitelj i druzenje sa prijateljima.

Gost

#378

2015-04-09 07:04

Radimo suprug i ja u trgovackom centru i znamo sto znaci raditi nedjelje, mi radimo da bi drugi imali gdje ubiti svoje slobodno vrijeme secuci se po centru sa svojom djecom.Koliko znam nigdje u evropskoj uniji trgovine ne rade nedjeljom pa ako smo po svemu dio te unije onda budimo i po ovome.

Gost

#379

2015-04-09 07:15

nije mi jasno tko donosi zakone i za koga

Gost

#380

2015-04-09 07:18

Jer svi zaslužuju imati odmor nedjeljom i blagdanom. Ako već rade tada jer im djelatnost to zahtijeva (npr. u turizmu, trgovini), jedino pošteno je da im se rad plati više ili da neki drugi dan u tjednu slobodan dan, a svi znamo da se rijetko koji poslodavac toga drži.

Gost

#381

2015-04-09 07:59

 Zalosno je sto nas narod tim danima najvise i posjecuje trgovacke centre!!! Promijenimo to !!! 


Gost

#382

2015-04-09 08:43

Ovu peticiju sam potpisala zbog toga jer i ti ljudi imaju pravo na zivot i da te dane neka budu i slobodni.

Gost

#383

2015-04-09 09:11

Jer se nadam da peticija ne vrijedi samo za trgovine nego za sve koji rade nedjeljom a taj rad im nije prikazan a jos manje placen! Lako onima kojima se to plati. I naravno, nisu samo blagdani bitni, ti su i drzavni praznici. Sramota da jedna tako mala drzava nemoze sve, ali bas sve zatvoriti za drzavne blagdana, ili bar 1.maj ako je to praznik rada!! itd itd.

Gost

#384 Re:

2015-04-09 09:13

#381: -  

 nisu bitni samo trgovacki centri, ne rade samo oni nedjeljama. Nisam protiv peticija, al ljudi moji. Kolko kafica, tvornica radi te dane? Zasto nitko te ljude ne gleda nego samo svi spominju jebene trgovacke centre!! 


Gost

#385

2015-04-09 09:17

Radim u trgovini ok navikla sam se raditi svetkom i petkom ali zašto i mi nebi imali slobodan dan ko i ostali zar mi nismo ljudi?

Gost

#386

2015-04-09 09:46

Ako smo već u kobajagi nekoj Europi, pa počnimo se ponašati kao u Europi.

Gost

#387

2015-04-09 11:00

potpisala sam je zato jer mi je več pun kufer da svaku nedjelju radim ujutro i popodne i noć,u mjesec i pol imam jednu slobodnu nedjelju,moram raditi 4. smjene za plaću manju od minimalca i DOSTA mi je ove glupe države i njihovih glupih zakona i potplačene inspekcije

Gost

#388

2015-04-09 11:37

... radim svaki praznik i nedjelju i smatram da to nije fer da državne službe imaju slobodno a mi ostali,recimo prodavači-ne.Isti smo ljudi,sa istim običajima i životnim vrijednostima te zaslužujemo ista prava!

Gost

#389

2015-04-09 11:48

Jer ne želim raditi nedjeljom i praznikom, te dane želim provesti sa obitelji i ići u crkvu

Gost

#390

2015-04-09 11:52

Jer sam za kršćanske vrijednosti, obitelj i vjera

Gost

#391

2015-04-09 11:56

Zato što je ljudski i humano za cijelo društvo da roditelji budu sa svojom obitelji, ponajviše djecom nedjeljom i blagdanom. Ne želim da mladim ljudima gaze poslodavci dostojanstvo, vrše mobing na svaki način. Rad nedjeljom i blagdanom je isto mobing. Želim da svi živimo u zdravom društvu, ovo sada je bolesno i u depresiji. Bravo za pokretače ove peticije. Želim uspjeh.

Da li će netko nedjeljom i blagdanima ići u crkvu, to je njegova privatna stvar. Bitno je da je obitelj na okupu.

Branka Liović

 

 


Gost

#392

2015-04-09 12:04

Ovu peticiju sam potpisala iz razloga sto radim u trgovini gdje se rade nedjelje i praznici koje bih voljela provoditi sa svojom obitelji umjesto ba poslu. Ujedno smatram da bi se ljudi navikli da moraju kupiti robu subotom do 14 sata te da nakon nekog vremena bi to postalo normalno, a time bi i djeca provodila vise vremena na cistom zraku, a ne po shoping centrima.

Gost

#393

2015-04-09 12:37

Radin vec pet godina bez slobodne nedjelje ,i vise mi je puna kapa toga,a da ne govorim o obiteljskom zivotu koliko pati ,neznam kako je to provest nedjelju sa svojom djecom i muzem....

Gost

#394

2015-04-09 13:07

Jer zelim da omogucimo nazim zenama, pokojem muskarcu, ciji rad nedjeljom i blagdanom nije neophodan, da te dane uzivaju u miru sa svojim bliznjima

Gost

#395

2015-04-09 13:32

I sama radim u trgovini,žalosno je što obitelj rijetko viđamo!

Gost

#396

2015-04-09 13:47

Sramota je da ljudi rade nedjeljom i blagdanom...nigdje u svitu to nema...Zar i oni nemaju obitelj???Zar nije dosta šta istrebljuju radnike ovako za mali novac pa još i nedjeljom i blagdanom...Neee neee...tada svatko ima pravo biti sa svojom obitelji...

Gost

#397

2015-04-09 14:03

Hrvatska kao turistička zemlja...može ne raditi nedjeljom i praznicima...Njemačka ima turista više nego Hrvatska,pa neradi Nedjeljom i praznicima...turisti će tako prije koristiti usluge ugostiteljstva, ne kruha i paštete iz trgovine...dokle god se naši zastupnici budu bavili o zaštiti tropskog drveća strože nego nama radnicima i Pravim radničkim pravima....država će biti u banani....Nedjelja bi trebala biti dan OBITELJI...ne dan tuge i jada...
Nesretna

#398

2015-04-09 14:14

I sama radim nedjeljom u trgovačkom centru i to nedjelje od 8 i 12 sati  i to mi je definitivno najgori dan u tjednu za odraditi. Suprug i djeca vikende i praznike doma a ja radim, dobijem dan u sredini tjedna... a njih nema i tako već godinama. Nema tih para tko mi može nadoknaditi propuštene rođendanske zabave, odlaske prijateljima ili obitelji ( da se razumijemo meni je ta nedjelja plaćena ali vrlo rado bi dala 500kn od plaće da mi ostave samo tu slobodnu nedjelju). Društveni život mi je sveden na nulu, ma  zapravo uopće ne postoji. Jedna nedjelja mjesečno mi je slobodna za moju obitelj, još malo pa će me djeca gledati samo na slici. Užasavam se praznika rada to mi je sramota nad sramotama da ga moramo raditi... to nama nije praznik nego robija, centar pun ko šipak, svi samo korzaju umijesto da provode vrijeme na zraku, o Uskrsnom ponedjeljku da ni ne govorimo centri su bili puni, sve se izokrenulo to su veliki katolici došli ubijati vrijeme nakon klope. U svakom slučaju podržavam peticiju.


Gost

#399

2015-04-09 15:07

Zato jer sam i sama do nedavno radila u trgovini.

Gost

#400

2015-04-09 15:08

Nedjelja je dan Gospodnji i dan odmora za radnike...eto !