Ukinimo rad nedjeljom i praznikom (blagdanom)

Kontaktirajte pokretača peticije

Ova tema rasprave je automatski kreirana od peticije Ukinimo rad nedjeljom i praznikom (blagdanom).


Gost

#576

2015-05-01 22:04

Radim u trgovackom centru koji je ubio i moj obiteljski i drustveni zivot.Doslovce zivim tamo nemam ni vikenda ni blagdana a zna se desit da i slobodan dan cekam preko 10 dana.Ukinite rad nediljom i blagdanima jer nismo robovi mi smo ljudi sa osjecajima i nista mi teze nije bilo od ovoga danas kad sam na praznik rada morala ostavit dite i muza i ic radit.Centar je bio pun ljudi ja i kolegice smo se zive polomile ali te ljude nije briga za nas oni su presretni jer centar radi.Osjecam se tako jadno koda sam neciji rob.
Ne želim raditi nedjeljom!

#577 Re:

2015-05-02 07:50

#12: -  

 I ako je plačeno- plačeno je mizerijom od 20- 30 do maksimalno 50 kn. Računica je jednostavna- Nek je prosječna plača trgovca 3000 kn, dnevnica ispada 100 kn, 35% za plačanje nedjelje iznosi 35 kn, a za praznik je 50% znači- 50 kn. Zar 50 kn može nadoknaditi neboravak sa svojom obitelji?! Računajte tu i da nedjeljom (u zgb barem) javni prijevoz vozi prorijeđeno pa i za put na posao i sa posla treba i dvostuko više vremena nego radim danom. 


Gost

#578

2015-05-02 11:16

Zato što smatram da je nedjelja Dan Gospodnji, dan za obitelj, dan za odmor i dan koji bi svatko trebao imati samo za sebe i svoje bližnje.

Gost

#579

2015-05-02 12:29

Zato što i drugi zaslužuju biti bar jedan dan u tjednu sa svojima najblizima...zaručnik neradi vikende (sub i ned ) i praznike,cak i one najmanje,ja radim normalno sve ,samo imam dva dana tjedno slobodna,i sretni smo zbog toga,to zasluzuje svaki radnik,zelim da svima bude tako :)

Gost

#580

2015-05-02 16:26

Nije rad za čovjeka, nego čovjek za rad!

Gost

#581

2015-05-02 21:53

zato sta cijeli svoj radni vijek ne znam sta je nedjelja

Gost

#582

2015-05-02 22:36

toliko pričamo o pravima djece,a uzimate im majke,očeve, moja supruga radi svetke,praznike,svaku nedelju,subotu,djeca odrastaju bez majke jer kad su djeca doma kroz vikend mama radi,kad je mama slobodna u tjednu djeca su u školi, toliko o obitelji koju toliko svi spominjemo,a mi smo samo jedna kap u moru,vratimo nedelju obitelji

Gost

#583

2015-05-03 07:47

Jer radim 27 godina i NIKAD NISAM SAZNALA STO ZNACI VIKEND. U zadnjih 8 godina ne znam ni sto je blagdan, a kamo li praznik :(

Gost

#584

2015-05-03 09:13

Za bolje sutra,za druge ljude i mene
#20

#585

2015-05-03 10:01

Zato sto radim u shopping centru i mislim da i mi zasluzujemo blagdane i praznike provest sa svojom obitelji. Najgire od svega je kad dodu i jos mi kazu jadni vi stalno radite i petke i svetke, ma mars.. Da ne dolazite nebi mi ni radili 


Gost

#586

2015-05-03 16:10

Svatko treba imati pravo nedjelju provesti s obitelji. A oni sta setaju nedjeljom s malim bebama po zatvorenim centrima neka idu u prirodu. Nade se vremena za kupovinu tijekom tjedna.

ann

#587

2015-05-03 16:12

Jer i sama radim na poneki praznik. U firmi gdje ja radim,neki su odjeli radili na Uskrs. I to su večinom žene koje su na Uskrs poslijepodne morale ostaviti svoju obitelj doma....tome čim prije treba stati na kraj.


Gost

#588

2015-05-03 19:01

Mislim da bi nedjeljom i praznikom trebale raditi samo službe nužne za održavanje života i sigurnosti (bolnice, policija, vatrogasne službe ) i uslužne djelatnosti ( prijevoz putnika i ugostiteljstvo ), a za taj rad bi naknada trebala biti veća nego za redovne radne dane. Sve ostale djelatnosti mogu svoju svrhu ispuniti redovnim radnim danima.

Gost

#589

2015-05-04 10:01

potpisujem zato jer mislim da je zdrava porodica stup svakoga drustva!Porodica i djeca ne mogu pozitivno napredovati ako nemaju porodicni zivot.Ljudi koji samo i uvijek rade ne mogu biti sretni roditelji,to je nemoguce!Kraj tjedna je potreban za odmor i radost!

Gost

#590

2015-05-04 20:05

Potpisala sam jer sam i ja jedna od onih koji moraju raditi nedjeljom i praznikom. I ja želim te dane provesti sa svojom obitelji kao što to čine oni koji odlučuju da ja moram raditi.

Gost

#591

2015-05-05 15:59

Zašto ste potpisali ovu peticiju?

Gost

#592

2015-05-05 19:32

Jer sam radila u trgovini 36 godina i nedjelje, naravno !

Gost

#593

2015-05-07 21:18

Vecina Hrvata,bojim se, ne razmislja na nacin da rad nedjeljom ubija obitelj,odnosi djeci roditelje,i ostavlja im kao mogucnost da se sami "zabave"gledanjem loseg programa na tv-u,ili internetu...

Ne sjecam se da je Hrvatska katolicla crkva u zadnje vrijeme glasnije isticala ovAj problem,a to bi joj trebao biti jedan od prioriteta..

Hrvatima koji nedjeljom ne rade,bi falili obiteljski odlasci nedjeljom u setnje po shoping centrima,Konzumima..i slicnim bljestavim "pecinama",jer se jos nisu dovpljno odmakli od prirode,da bi je dovoljno volili i postovali..
Osim toga,Hrvati nemaju suosjecanja za one koji rade 6dana u tjednu za 3000, da bi shvatili da svojim nepotrebnim hodocascenjem po ducanima,poticu poslodavce da drze otvorene ducane u kojima rade jadnici bez/s minimalnom naknadom za radnu nedjelju..



Gost

#594

2015-05-09 21:39

žalosno je kad nemate slobodnu niti jednu nedjelju,zar su trgovci građani drugog reda?I mi bi proveli koju nedjelju sa svojom obitelji

Gost

#595

2015-05-10 18:13

Zato sto bi svaki covjek trebao odmor,a nedelja je dan za druzenje!

Gost

#596

2015-05-12 14:13

Zato jer sam prodavać i radim nedjeljom i praznicima i još za to ne dobijem plačeno,već slobodan dan koj onda nemogu iskoristiti zbog premalo radne" snage "


Gost

#597

2015-05-12 18:04

Jer smatram da ljudi barem jedan dan u tjednu trebaju biti u miru doma sa obitelji a ne jurcati po ducanima, jer bi ti isti radnici radije bili kod kuće!

Gost

#598

2015-05-12 21:17

Ljudi koji rade u trgovini, ugostiteljstvu, firmi,,, imaju nekog s kim žele provesti vikend i praznike, a ne da se ubiju od posla i na kraju dobe plaču koju jedva raspodjele za osnovni život. Majke i očevi ne mogu biti sa svojom djecom, ali mnogi ne mogu ni priuštiti djeci zbog mizarne plače. Dajte da barem imamo nedeljom i praznicima obiteljski život!!! lp


Gost

#599

2015-05-13 09:28

Ne radim blagdanom i nedjeljom, no smatram da svatko ima pravo biti doma blagdanom i nedjeljom.

Gost

#600

2015-05-15 10:45

Kada čujem da mi netko kaže pa barem ti je ta nedjelja plačena pozili mi jer mi nitko ne može nadoknaditi vrijeme sa mojom djecom, društveni život nemam već šestu godinu, ne mogu se poloviti ni za glavu a kamoli za rep. Poslodavac ne želi niti ćuti da moje nedjelje odradi studentica kojoj velikodušno prepuštam svoju dnevnicu zato što ona neće odraditi posao kao ja. Da ne kažem kako radi tih radnih nedjelja od 8 i jedne mjesečano od 12 sati imam slobodan dan u tjednu ne svakih pet dana kao vrli nam državni i gradski službenici već svakih 10-12 dana. Naravno u taj prekrasan radni tjedan uključene su večinom popodnevne smjene (jer tada ima više posla) a kada i dobijem jutarnji tjedan onda  mi uredno uleti jedan do dva dana od 8-17h pa dok dođem doma već je 18h ili mi stavi neku kretensku međusmjenu tako da opet nemam ništa od dana od 11-18h pa sada ti uživaj sa svojom djecom, poprati im domaće zadaće, otiđi na informacije i sl.