Ukinimo rad nedjeljom i praznikom (blagdanom)

Kontaktirajte pokretača peticije

Ova tema rasprave je automatski kreirana od peticije Ukinimo rad nedjeljom i praznikom (blagdanom).


Gost

#951

2015-08-07 19:26

Stop unistavanju obitelji, kvalitetnih odnosa,zajednickog vremena koje umjesto s najmilijima trosimo hodocasteci po shopping centrima.svuda se promovira samo hedonizam i potrosnja,orijentirani smo na izgled,povrsnost,mlade generacije ne znaju sto je igra(osim racunalne igrice),oduprimi se vise tom perfidno nametnutom konzumerizmu i sjetimo se smijeha,druzenja i ljudi koje volimo.

Gost

#952

2015-08-07 20:11

Jer sam iskusila rad i nedeljom i blagdanom,,,puno bi mi značilo da mogu to vrijeme da budem sa klincima i mužem koji ne radi vikendom,,,mislim da je to vrijeme neprocjenjivo,,a raditi se mora,,,

Gost

#953

2015-08-07 20:35

Zato jer se obitelj više ne može skupiti za stolom,zato šta je to nepotrebno jet nitko neće umrit ako u nedjelju ne može kupiti kruh ili neke druge gluposti a prvenstveno - JER SE RADNICI IZRABLJUJU!!!

Gost

#954 Re:

2015-08-07 20:36

#26: -  

 Ja sam poslodavac ali moji ljudi ne rade nedjeljom, blagdanom i praznikom jer je tako uredu. Ljudi moraju imati odmor jer nisu masine a zato i Vi napustite tog poslodavca a i svi drugi pa  makar i prosili za prehraniti se ali nemojte dozvoliti da postoje takvi poslodavci i zbog nas koji postujemo ljude a i zakone jer su nam nelojalna konkurencija koja koristi nemogucnost izbora posla zaposlenicima. Pa zar nije bolje dzaba sjedit nego dzaba radit.... nemojte nikoga trpit...

 


Gost

#955

2015-08-07 20:48

Zato sto svatko treba imati pravo na blagdan i nedjelju blagovat i provesti sa obitelji

Gost

#956

2015-08-07 20:54

Neka se ljudi odmore. Mi kupci smo preživjeli tolike godine bez rada trgovina (i pekara) nedjeljom pa možemo tako i dalje. Mislim da neće vlasnici trgovina ništa izgubiti. Što trebamo za nedjelju kupiti ćemo u subotu. Ako smo zaboravili kupiti ćemo u ponedjeljak.


Gost

#957

2015-08-07 20:56

Zato jer sam i sama 7 godina radila u trgovini. Sada radim u uredu od ponedjeljka do petka, dani prije blagdana su nam uvijek skraćeni i ne radim vikende. Želim da majke barem te dane provedu s djecom jer i sama imam mlađu djecu koja su sretna kad smo skupa.

Gost

#958

2015-08-07 21:24

Nema gore stvari kad na zalost da bi mogao prehraniti obitelj,najvise zrtvujes sebe i svoje najmilije.U 12 g braka ni jednu godinu nismo bili suprug i ja bozicne ili uskrsne blagdane zajedno.Jedno od nas je uvijek radilo.

Gost

#959

2015-08-07 21:34

Zato što mi je žao osoba koje moraju raditi onda kad bi trebale biti sa svojom obitelji. Sve se može kupiti u subotu. Nekad se nije radilo nedjeljama, pa nikome ništa nije nedostajalo.

Gost

#960

2015-08-07 21:58

Zato sto, kao i kupac i trgovac, smatram da je sasvim nepotreban rad praznikom i nedjeljom..

Gost

#961

2015-08-07 22:38

Ukinimo i pretjeran rad noću !!!

Gost

#962

2015-08-07 22:38

Posto spadam takodjer u ovu skupinu,tj.radnicku klasu,smatram da smo mi radnici potpuno i apsolutno nezasticeni od strane drzave.Pritom mislim ne samo na rad nedjeljom i blagdanom vec na nekoristenje osnovnih i zakonskih prava jednog radnika,a to su u nastavku....god.odmor,placanje prijevoza,pravo na marendu,bolovanje,prijava na puni iznos place,rad na ugovor max 3mj,zastititi buduce trudnice itd....ima toga,ali eto najosnovnije.hvala

Gost

#963

2015-08-07 22:55

Mrak mi padne na oci kada ih vidim kako se sepure i ne znam sta ocekuju kraljevski tretman-ukinuti rad nedjeljom i praznikom big yes i to pod hitno!!!

Gost

#964

2015-08-07 23:30

Iako mi je plaćen svaki blagdan....nedjelja ili noćni shopping radije bih bila sa svojom obitelji. ....potpisala sam s gustom ovu peticiju. ....sretno

Gost

#965

2015-08-07 23:35

Zato sto želim da mi žena bar nedjeljom,kad već ne blagdanima i praznicima,bude kuci i napravi nedjeljni ručak kako Bog zapovjeda.

Gost

#966

2015-08-08 00:07

Radnici kod privatnika odmaraju 1-2 dana mjesecno. Klasicno izrabljivanje ljudi. Zato je ovo jako bitno.

Gost

#967

2015-08-08 04:46

PODRZAVAM OVU PETICIJU JE BOG JE STVORIJU NEDELJU DA LJUDI ODMARAJAJU I BUDU SA SVOJIM BLIZNIM. NEMA VIŠE ONO ODLAŽENJE NA MISU S OBITELJI, NEDELJNI RUCAK PROVODENJE LJEPO NEDELJNO POSLIJE PODNE S SVOJIMA ... ZATO I IMA TOLIKO RAZVODA BRAKOVA,SVADA U OBITELJI ITD ...

Gost

#968

2015-08-08 05:11

Mislim da i ti trgovci moraju imat pravo na nedjelju praznik svetac..

Gost

#969

2015-08-08 05:53

Svi ljudi odnosno radnici trebali bi imati ista prava....pravo na osmosatno radno vrijeme i na zasluzeni odmor nedjeljom!!!!!....radnici koji rade u trgovinama nisu advekatno placeni za svoj rad niti su placeni sto rade praznikom i nedjeljomo,znam iz svog vlastitog iskustva....dok todoric i takvi to iskoristavaju jet im drzava to dozvoljava!!!!!....sramotno!!!!

Gost

#970

2015-08-08 06:07

Zato sto bi zelio prosvjetliti one spavace koji su nam i priustili ovakve izrabljivacke zakone. Svojim ne izlazenjem na izbore i referendume su prvi i direktni krivci usvajanja losih zakona.

Gost

#971

2015-08-08 06:20

Nažalost, peticija je jedini način da se obezpravljenim radnicima u BiH vrati minimum njihovog dostojanstva, a pogotovo radnicima u ugostiteljstvu i trgovini.

Gost

#972

2015-08-08 06:35

Pokazalo se da sadašnja razina zaštite nije dovoljna i ne pomaže onima koji MORAJU raditi nedjeljom i praznicima. Zabraniti takav rad je bolje nego pustiti radnike na milost i nemilost grube eksploatacije za mizernu plaću.

Gost

#973

2015-08-08 06:44

Peticiju sam potpisala jer što dalje idemo, što više radimo, to mi mali ljudi manje imamo. Manje novaca, manje vremena za obitelj i prijatelje, manje odmora i sreće. Čovječanstvo ne napreduje nego nazaduje. Poslodavci rade od nas robote a tako su se počeli i ljudi jedni prema drugima ponašati. Svašta si dopuštaju i treba tome stati na kraj. A ova peticija je prvi korak. Nek nam je sa srećom!!

Gost

#974

2015-08-08 06:46

Ako zivimo u 21 St, zaista je vrijeme da se ukine bijelo legalno roblje. Ako ljudi vec toliko i rade, gdje su kontrole, draga drzavo? Za rad se placa.

Gost

#975

2015-08-08 06:54

Nedjeljom se radi jer su tad svi u centrima. Jer bolje odvest dijete da se po ducanima sece i ostaviti ga u igraonici dok roditelji bezbrizno piju kavu nego otici u park ili na izlet. Ljudi su katastrofa! Kako se prije zivjelo bez ducana nedjeljom. Sad svi iz crkve pravac u ducan. Sramotno! To treba zabraniti sto prije i subote skratiti bar do 6.