Peticija za referendum o ukidanju HRT pristojbe

Kontaktirajte pokretača peticije

Ova tema rasprave je automatski kreirana od peticije Peticija za referendum o ukidanju HRT pristojbe.


Gost

#1051

2015-05-19 00:34

Zato sto placamo a ne gledamo.


Gost

#1052

2015-05-19 00:48

Ne želim plaćati porez HTVu pa da me zaglupljuje, ne želim financirati TV koja otpušta, ušutkava i uklanja novinare, a program odrađuju diletanti, ne želim da moj novac troše na proizvodnju ulizičkog i cenzuriranog programa drukanja za Kradeze i za bezvezne emisije kič zabavnog programa. Neka funkcioniraju kao i komercijalne TV ili neka ih financira Kvazielita koju podržavaju i čiji su servis, a ne javna TV.

Gost

#1053

2015-05-19 00:53

Serem se na hrt.

Gost

#1054

2015-05-19 00:56

ja sam za slobodu izbora tv programa. htv je postao jednostranacka tv ili vladina produzena ruka i nezelim da mi netko namece svoje misljenje. program je sve losiji.

Gost

#1055

2015-05-19 01:46

Iako je "prejeftina" ova akcija, i potpisao sam ju s gustom, zanima me da li ceet isto sakupljati kada hdz dodje na vlast?
Mislim da bi trebao!

Gost

#1056

2015-05-19 01:47

Dosta harača i monopola..

Gost

#1057

2015-05-19 02:02


Čestitam na pokretanju ove peticije i prilažem nekoliko rečenica s vlastitim razmišljanjima, objašnjenjima i razlozima za potpisivanje.

1) Kao legalist, još uvijek redovito plaćam HRT pristojbu, iako nemam TV prijemnik. Imao sam ga do prije četiri godine kad je dotrajao, i to što sam tada prestao pratiti programe HRT-a značajno je smanjilo svakodnevnu izloženost stresu. Nakon nekoliko mjeseci bez TV-a psihički sam se osjećao neusporedivo bolje.

2) Imam PC (točnije, imam 3 laptopa) ali ne pada mi na pamet da ih koristim za gledanje bilo kojeg TV programa pa niti HRT. Imam radio prijemnik, ali takav na kojemu ne mogu primati programe Hrvaskog radija jer ne prima frekvencijska područja na kojima HRT emitira.

3) Nemam "smartphone", a kad bih ga i imao, sigurno ga ne bih koristio za prijem TV ili radio programa. Kad poželim gledati film, odem u kino. Glazbu uglavnom slušam na koncertima (ponekad i kod kuće jer imam CD/DVD reproduktor, pojačalo i zvučnike te lijepu zbirku CD-a i vinilnih ploča). Informativni programi nisu mi potrebni, ne kupujem niti novine.

4) Slažem se s idejom da bi HRT trebao svoje programe emitirati u kodiranom obliku i nemam ništa protiv naplate takve usluge. Tko gleda i/ili sluša, neka za to plaća ako te programe smatra vrijednim njihove cijene.

5) HRT-ovo načelo prisilnog naplaćivanja je krajnje nepošteno. Nije li to isto kao kad bi svatko morao plaćati pristojbu proizvođačima kruha ako kod kuće ima nož za njegovo rezanje? Uostalom, pravo je čudo to što se do sada još nitko u ZET-u ili HŽ-u nije sjetio uvesti pristojbu za korištenje prometne infrastrukture, koju bi svatko morao plaćati bez obzira na to vozi li se njihovim tramvajima i vlakovima ili ne...

HRT-u i ljudima koji stvaraju njihove programe želim puno uspjeha i svaku sreću, ali ne na račun onih koji ne kupuju njihove proizvode.

Srdačan pozdrav!

Tomislav Sudarević

Gost

#1058

2015-05-19 02:24

Ako kupac nešto plača onda on kupuje ono što želi. Protustavno je da državljanin Hrvatske plača nešto što ne želi i to na silu. To nigdje ne postoji. Program tzv. HRT je antihrvatski.

Gost

#1059

2015-05-19 02:45

Zato što apsolutno nije u redu da hrt plaćamo pretplatu !!!!

Gost

#1060

2015-05-19 03:37

Potpisala sam jer kao prvo hrt niti negledam jer nemaju nikakav izbor emisija a drugi razlog preskupo je s obzirom kakva je situacija u nasoj drzavi ljudi nemaju novaca niti oni koji rade jer nedobiju svoje place ili dobiju place da pokriju rezije a niti mi koji smo nezaposleni kojih ima jako puno

Gost

#1061

2015-05-19 03:37

sve što ste naveli o ukidanju tv pretplate je istinito.
drugo posjedujem max tv program i u sklopu istog tv preplata je uključena u taj paket i još moram plaćati HRT-80,oo kuna mjesečno-što je apsurd-da tv program plaćam dvijema kućama,nemam izbora što bi trebao imati.smatram da je plaćanje nezakonito i da isto treba ukinuti-tv program HRT je nula bodova po sadržaju u odnosu na druge kuće kao što je nova i dr.

Gost

#1062

2015-05-19 03:55

Zašto bih plaćao antihrvatsku televiziju?!!
Mogli bi kreteni tako donijet i zakon o obvezatnom plaćanju srpske televizije, a mogli bi donijeti i neki zakon, koji bi se mogao zvati npr. Mesićev zakon, kojim bi se obvezali davati doprinos za četničke mirovine;dodatno za one kojima su četnici zaklali nekoga iz obitelji. Oni bi mogli imati obvezu četnicima osigurati besplatno ljetovanje te im ponuditi i svoje članove obitelji ženskog roda da ih služe.
Dokad više??!!

Gost

#1063

2015-05-19 03:57

jer je navedena pristojba potpuno besmislena. placamo 80 kn mjesecno a nitko Od mojih ukucana ne gleda TV. katastrofa... u hrtu su nam rekli da navedenu pristojbu moramo placati I da nemamo pravo zalbe.

Gost

#1064

2015-05-19 04:18

Već sam pokušavala ne plaćati ovaj ,,porez za budale"ali mi je ,,gospoda "sa HRT-a odgovorila da -iako ne gledam njihove programe(jer su projugoslavenski)budem solidarna sa onima koji gledaju te da moram od javnog bilježnika dostaviti potvrdu da nemam TV. GNJIDE! Potpuno Vas podržavam i širim dalje.Pozzzz

Gost

#1065

2015-05-19 04:19

Zato što je sama pretplata zapravo porez na posjedovanje TV, radio i dr. prijamnika kojeg se država dobrovoljno odrekla u korist HRT-a. Obzirom da sam već platio porez pri kupnji prijamnika ne želim plaćati mjesečni porez na puko posjedovanje prijamnika.

Gost

#1066

2015-05-19 04:20

Bilo bi dobro da se ukune hrt pretplata jer kao prvo nema nista pametno gledat na televiziji osim politike, a kao drugo u Zadru se nemoze gledat televizija pogotovo preko ljeta jer se ubacuju talijani tocnije njihov signal ometa nas.

Gost

#1067

2015-05-19 04:27

Jer je program loš

Gost

#1068

2015-05-19 04:30

HTV je doista javna kuća ! Sa svim konotacijam koje uz to idu ! S tom razlikom što se u javnim kućama, u ovom slučaju " kuplerajima " novac zarađuje - žrtvovanjem sebe. Naša javna kuća / HTV / novac zarađuje žrtvovanjem naših živaca ! Uopće nevidim kreativnost , vidim samo kupovanje stranih licenci ! Jednom riječju: sramota ! to nismo zaslužili ! Zato sam potpisao peticiju za ukidanje TV pretplate. Bar zato da im se drastično smanje plaće odnosno da ih počnu zarađivati a ne dobivati ! I još ona pouka o kuplerajima: Kada kupleraju neide, mijenjaju se kurve a ne zakoni !

 

 


Gost

#1069

2015-05-19 04:35

Ako vrijede zaradit ce. Ako ne, nek ih zatvore. Ko pita ostale gradjane od cega ce namaknit novac.

Gost

#1070

2015-05-19 04:43

Zato sto sam za 3 neplacena racuna platila 1200 kn ovrhe.Zato sto uopce ne gledam hrt.Zato sto placam b net.Zato sto jednostavno ne zelim da mi netko izvlaci iz novcanika prisilno novac.Nismo u Sj Koreji

Gost

#1071

2015-05-19 04:56

Nemam vremena za gledanje televizije i zato niti ne posjedujem TV prijemnik, pa je logično da stoga niti ne želim plaćati pretplatu na koju sam prisiljen.

Gost

#1072

2015-05-19 05:04

Peticiju sam potpisala jer ne želim hraniti uhljebe koji nam serviraju laži. Emisije kojima nam ispiru mozak konstantnim lažima itd itd. A Hanžekovic da se bogati na hrvatskoj sirotinji pomoću ovrha e toga je dosta

Gost

#1073

2015-05-19 05:05

Zato jer sam več platila dvije ovrhe od 1500kn na toj adresi,a više tamo ne živim

Gost

#1074

2015-05-19 05:08

Potpisao sam peticiju jer smatram da prisilno plaćanje HRT pretplate unatoč činjenici da oni koji to ne žele, ni nemaju tv prijemnik ili da se slobodno izrazim ''televizor'' je narušavanje osnovnih ljudskih prava. Ljudi nemaju mogućnost izbora i to je zapravo zastrašujuće za ovo doba.

Gost

#1075

2015-05-19 05:14

Zašto!! Pogledajte njihov program i sve će biti jasno. Moramo plaćati nešto što ne koristimo.



Plaćeno oglašavanje

Oglasit ćemo ovu peticiju kod 3000 ljudi.

Saznajte više...