Peticija za registar porodičnih nasilnika

Kontaktirajte pokretača peticije

Ova tema rasprave je automatski kreirana od peticije Peticija za registar porodičnih nasilnika.


Gost

#1

2016-07-03 15:49

Posle tragedije u Zitistu nikakav komentar nije potreban ... Ona sve govori !
Kokar Tamara

#2

2016-07-03 16:58

Tamara Srdjan Kokar
ZATO STO JE VREME DA SE KAZNE SMRTNOM KAZNOM OVAKVI MONSTRUMI

Astra
Gost

#3

2016-07-03 17:08

Niko nema pravo na nasilje,a najmanje da oduzme neciji zivot....ako ne ide,svako sebi i zbogom.
Svi koji opravdavaju bilo kakvo nasilje su potencijalne ubice i mucitelji.


Gost

#4

2016-07-03 17:16

Potpisala samm, zato sto sam spasila na vreme moje dete od jednog istog takvog nasilnika i ne zelim da se ikada jos necijem detetu dogodi takva strahota...niko nema pravo da oduzme zivot bilo kojoj zeni, iz bilo kakvog bizarnog i bolestnog razloga, jer za takve nema opravdanja i nema milosti !!!

Gost

#5

2016-07-03 17:30

Zato sto najhitnije treba reagovati i preduzeti nesto po pitanju sprecavanja nasilja i nasilnickog ponasanja. Ako zbog neplacene kazne ne mozete izvaditi licnu kartu ili registrovati automobil onda iz za nasilnike treba osmisliti nesto efikasno.

Gost

#6

2016-07-03 17:39

Zato sto se manijacima konacno mora stati na put. Da zastitimo svu ugrozenu decu i zene.

Gost

#7

2016-07-03 17:48

Imati pravo na normalan zivot

Gost

#8

2016-07-03 18:47

zbog svih zrtava zlostavljanja bilo psihickog, fizickog i svih ostalih .. Dosta je manipulacije i straha od strane psihopata, silnika, primitivaca i i sirovina !! Zbog takvih pate svi, ne samo zene, nego i djeca i ostali clanovi porodica. O ovoj temi se mnogo moze pisati, ovo je samo osnovno... Imati pravo na zivot, kakav god bio, Bog nam ga je dao na dar, a dar se cuva a ne od strane pojedinaca nekad i zajednice gazi i ponizava. Takve zene su prepustene same sebi i na marginam drustva zive u strahu za goli zivot , vrijeme je da se olosima stane u kraj. Pa ko to ima pravo uzimati tudje zivote i jos glumiti zrtvu, jer mu je jadni ego strad'o. Steta velika, sve ih fino smjestiti gdje im je mjesto pa nek tamo prosipaju silu!
Ww

#9

2016-07-03 18:51

Potpisala sam zato sto treba zaustaviti nasilnike i iskompleksirane manijake niko nema prava da oduzme niciji zivot 


Gost

#10

2016-07-03 18:57

Zato sto svaki dan gledam u novinama da nam ludaci i nasilnici ubijaju majke, sestre i cerke. Ubijaju tako lako, kao da to nije nista. A po kaznama...tako se i tretira...kao "nista".

Gost

#11

2016-07-03 18:59

Žene nisu "stvar" prema kojima možete da se ponašate po sopstvenom nahodjenju, već ljudska bića dostojna svojih života i poštovanja, bez obzira kakvih potreba! u životu imaju!!!

Gost

#12

2016-07-03 19:02

Da se vec jednom uvede pravi zakon koji ce zastititi sve zrtve nasilja,i ne samo uvede vec i da se postuje.

Gost

#13

2016-07-03 19:17

Treba znati pre nego sto je kasno ko je kakav ispod maske. U drzavi sa haoticnim i nefunkcionalnim sistemom kao sto je nasa moze spasiti mnoge zivote i sudbine.

Gost

#14

2016-07-03 19:20

zato sto sam od rodjenja maltretirana i proganjana od oca,a narocito zadnjih 1,5 godinu.Moja majka je trpela 60 godina nasilje od njega,a onda ju je ubio pre 1,5 godinu,ali ja sam shvatla to tek kada sam je sahranila.ne mogu da dokazem a on ima veze i u policiji i svuda i ipada da je on od mene proganjan i maltretiran i on je dobio zastitu u Centru za soc.rad i u Policiji, a mene i dalje proganja,oduzima majcin deo nasledja meni .Takodje ,deli porodicno sve komsijama,drugim zenama, Ja,cerka jedinica mu smetam u tim akcijama . 3 puta me je posle majcine smrti do 40 dana pokusavao da ubije kao i majku. Nemam zastitu a borim se sama.Ima advokata koji je isti kao i on. Molim za pomoc svake vrste.

Gost

#15 Re:

2016-07-03 19:45

#14: -  

 Strašno

 


Gost

#16

2016-07-03 20:01

Moja rečenica koja je citirana u okviru peticije protiv nasilja nad ženama je ironija, jer tako govore nasilnici i ja sam ih citirao. S druge strane, da bi se ironija shvatila treba malo viša škola da se završi od PO gimnazije. A onaj koji s prezirom govori o religiji i Bogu, daje sebi pravo da bude Bog i moj lik i moju rečenicu bez mog odobrenja stavlja na naslovnu stranu peticije. Igranje Boga sa tudjim životima je znak da smo dotakli moralno dno. Boga mrzi jer je to upravo što želi da bude a to je Bog :) Dakle, kako bi se shvatila ironija potrebno je pročitati i koju knjigu a ne samo komentare na fb. Za neke je to literarni vrh :)

Potpisao sam jer sam protiv nasilja!

Darko Milenković


Gost

#17

2016-07-03 20:12

Da bi se doneo Zakon koji ce se primenjivati i postovati , i zastititi ZENA!

Gost

#18

2016-07-03 20:40

Potpisala sam peticiju ne bi li doprinela zaustavljanju zla u nasim zivotima, porodicii, drustvu.

Gost

#19

2016-07-03 20:59

Smatram isprvanim
дуда

#20

2016-07-03 21:22

Сви видови насиља у Србији су у порасту али насиље над женама као да се толерише . По пријави насиља полиција дође састави записник и то заврши у некој фијоци .Ако се проследи Центру за социјални рад жена дoбије савет да се претрпи ,због деце .Ако не може да трпи ,напусти мужа а насилник остаје у стану .Однос према мушкарцима силеџијама је готово благонаклон све док се не деси трагедија .Чак и тада , ако оптужени има пара и везе суђење се одуговлачи ,траже се олакшавајуће околности и казне су готово увек најниже .


Gost

#21

2016-07-03 21:23

NASILNIKE ILI NA LECENJE ZATVORENOG TIPA ILI ZATVOR DRUGE NEMA.

Gost

#22

2016-07-03 21:35

Zato što sam protiv nasilja u porodici i što smatram da država i zakon treba da zaštite od nasilja.

Gost

#23

2016-07-03 23:21

Prvo zato sto je ispravno,drugo zato sto niko nema prava da maltretira zene,ni psihicki,ni fizicki,trece zato sto sam i ja bila tkz zrtva nasilja,i rekla sam dosta,jer zelim da zivim slobodno,i zelim da moja deca zive u zdravom i normalnom okruzenju,jer ja to zasluzujem,jer oni to zasluzuju,zato STOP NASILJU NAD ZENAMA,i mislim da je stvarno krajnje vreme da se reaguje,jer je stvarno dosta da svakodnevno citamo u novinama,bivsi,sadasnji,buduci muz,decko ubio devojku zenu,stvarno je dosta

Gost

#24

2016-07-04 01:42

Da jos neko neduzan, ne bi nastradao!!!!

Gost

#25

2016-07-04 07:05

Svako ima pravo na slobodu, zivot, mir, zdravlje, osmeh na licu. Treba kazniti one koji to oduzimaju drugima.