Zaštitimo Imunološki zavod RH

Kontaktirajte pokretača peticije

Ova tema rasprave je automatski kreirana od peticije Zaštitimo Imunološki zavod RH.


Gost

#176

2014-01-16 12:06

Pozivam vladu da dobro razmisli o jadnim ljudima,koji će završiti na cesti. ja sam također djelatnica na Imunološkome zavodu i apeliram na sve dobre ljude dobre volje da potpišu ovu peticiju.Jer nije to samo dvjesto ljudi koji idu na cestu nego svi mi imamo djecu,obitelj,majku,oca i brata,to je mnogo gladnih usta!!!! razmislite svi vi o ovome pa ako ima netko savjesti neka se malo trgne!!!

Gost

#177

2014-01-16 12:17

Novac je jedino i najvažnije gorivo za motor koji se zove EU. To je već i maloj djeci jasno. Zato nam je tako kako jest. Što nisu opljačkali domaći političari završiti će Unija, samo na finjaka i po zakonu. To je naša realnost koja se danas zove imunološki zavod a sutra petrokemija i td.

Gost

#178 Re: Bravo!

2014-01-16 12:52


Gost

#179

2014-01-16 13:00

a što reći već je žalosno da nakon 140 godina imunološkog zavoda dolazimo u ovu situaciju .Žalosno! Naprid!ne posustajte od moralnih i nacionalnih vrijednosti

Gost

#180

2014-01-16 13:06

Smišljen i precizan plan uništenja svega što je strateška vrijednost naroda i države Hrvatske, u što kraćem vremenu jer su svjesni skorog odlaska pa im se itekako žuri. Još o dodlsak na vlast objavio sma tekst koji sve govori u samom naslovu : UDRUŽENI ZLOČINAĆKI POTHVAT AKTUALNE VLASTI PROTIV VLASTITOG NARODA ! ! !

Gost

#181

2014-01-16 13:07

šteta je učinjena,činila se zadjih20 godina sad ju treba ublažiti

Gost

#182

2014-01-16 13:24

Ako izgubimo Imunološki zavod, izgubili smo pravo na zdravlje. To se jednostavno ne smije dogoditi!
Sanja

#183 Na žalost tako je.

2014-01-16 13:26


Gost

#184

2014-01-16 13:26

Nemam riječi!!!!!

Gost

#185

2014-01-16 13:26

Naravno da je podržavam,dosta je više da vlada i nesposobni ljudi rade što žele,a mi ko ovce..

Gost

#186

2014-01-16 13:53

Imunološki zavod je uvijek bio vrlo profitabilan, nemoguće je da sada ide u stečaj !!!

Gost

#187

2014-01-16 13:53

Dobro znam važnost i značaj Imunološkog zavoda, a nikako ne mogu prihvatiti njegovo zatvaranje ili privatizaciju. To bi nas doslovno sve ubijalo!!!
HUZP

#188

2014-01-16 13:58

Poštovani gospodine predsjedniče Hrvatske Vlade,


potaknuti najnovijim događanjem oko stečaja Imunološkog zavoda apeliramo na Vas i cijelu Vladu Republike Hrvatske da pomogne jednoj tako važnoj instituciji.

Imunološki zavod je sustavno loše vođen proteklih 20 godina tj. nije se ulagalo u proizvodne pogone. Svjetska zdravstvena organizacija (WHO) je sama izjavila – „imate fenomenalni stručni kadar, fenomenalne cjepne sojeve na kojima vam mogu svjetski lideri u toj branši zavidjeti, napravite nove pogone i to je to“.
Mi građani nemamo koristi od propasti ove renomirane institucije, koja je počela sa radom prije 120 godina. Zašto?

1. Zato što je to institucija od nacionalne sigurnosti.
2. Zato što preparati od krvi neće sigurno biti istog podneblja, kupovat ćemo preparate koji su nastali od krvi drugih naroda (Kineza, Indijaca, Afrikanaca i.t.d.) iz raznoraznih socijalnih staleža (narkomani, alkoholičari.), te na taj način u Hrvatsku možemo unijeti druge krvne bolesti
3. Zato što će u slučaju neke epidemije proizvođači cjepiva prvo namiriti potrebe svoje države i država susjeda ili dobrih platiša, a mi ćemo biti među zadnjima, što bi moglo imati katastrofalne posljedice za Hrvatsku.
4. Zato što će lijekovi koje ćemo kupovati vani, više puta biti skuplji od proizvoda Imunološkog zavoda, a to u konačnici plaćaju građani potrošači
5. Zato što postoji Zakon o zaštiti prava pacijenata.
6. Zato što je sramotno da u Hrvatskoj radije izdvajamo iz proračuna i financiramo razne Agencije (koje ništa ne proizvode), a Imunološki zavod strateški važnu instituciju zanemarujemo.
7. Za izgradnju novih pogona Imunološkog zavoda dovoljno je toliko financijskih sredstava koliko se izdvajaju možda za neku od Agencija.
8. Zato što je Imunološki zavod u stanju sam se financirati, kao što je to bilo prije privatizacije. Dakle Hrvatska bi imala samo koristi od njega, punio bi državni proračun. Potreban je samo stručni „dobar gospodar“ .
9. Zato što financijski pokazatelji Imunološkog zavoda govore da su bili veoma uspješna tvrtka i da to mogu uz, za državu, mala ulaganja ponovo biti, a kako je Imunološki u vlasništvu države, onda je i red da država jednom u dvadeset godina „pokreči“ ono što je u tih dvadeset godina „zaprljala“.

Spašavanjem Imunološkog zavoda smanjili bi se troškovi za kupnju lijekova u inozemstvu, a ujedno bi kroz nastavak rada ove ustanove ostalo raditi 200 stručnih ljudi, koji bi svojim radom ipak rasteretili Zavod za zapošljavanje.
Odlaskom tih kadrova „trbuhom za kruhom“ u inozemstvo teško ćemo takvu instituciju ponovo pokrenuti. To nam je poznato iz niza slučajeva, kao što je bila recimo tvrtka Prvomajska. Vodeći kadrovi Prvomajske se danas nalaze od Novog Zelanda, Australije, Njemačke, Kanade i SAD-a.
Vjerujemo da ste svjesni da nestajanjem Imunološkog zavoda, na Zavod za zapošljavanje kao teret društvu odlazi 200 vrhunskih stručnjaka, koji umjesto da donose ovome društvu novu vrijednost, postati će teret, a kroz kratko vrijeme će trošak njihovog boravka na burzi premašiti trošak potrebne modernizacije, koja je potrebna kako bi se ponovo dobile izgubljene licence i pokrenula proizvodnja.
Za modernizaciju Imunološkog zavoda jednostavno bi se trebao pronaći novac kako bi mogao ponovo zauzeti svoju poziciju među uspješnim izvoznicima.

Naime, Imunološki zavod proizvodi preparate, koji su bili poznati u svijetu i prije 100 godina i koji mogu i dalje biti na prvom mjestu na svjetskoj ljestvici sličnih proizvoda i predlažemo da ih se tako tretira.
Ako nam je stalo do pravog domaćeg proizvoda, za koji nije potrebno trošiti sredstva za reklamu, onda učinimo sve da spasimo ove proizvode i budimo država sa sjajnim “ brendom“, bez obzira na proizvode svjetske kemijske i farmaceutske industrije.

Zahvaljujemo svima koji će pročitati ovaj apel za spas Imunološkog zavoda, a time i oporavak našeg zdravstva jer dugoročno ćemo od našeg Imunološkog zavoda kupovati jeftinije proizvode.

Gost

#189

2014-01-16 14:06

Moj je pokojni otac radio u Imunološkom zavodu. U to vrijeme, prije 20 godina Imunološki zavod je bio cijenjen i priznat u svijetu.
Zar nema ničega što hrvatski političari ne mogu uništiti? Stvarno su sposobni!

Gost

#190

2014-01-16 14:08

Nebitno je sada tko je i zašto kriv da je ovaj Zavod doveden u situaciju u kojoj je sada...sad je na nama pjedincima svjesnim njegovog značenja za sve nas da to ispravimo...vjerujem da ćemo uspjeti!!

Gost

#191

2014-01-16 14:14

ne zelim da nestane jos jedan vitalni dio nekad lijepe nase...zdravi ljudi mogu stvarati i brinuti o prosperitetu zemlje u kojoj zive...hvala vam sto postojite...
sova

#192

2014-01-16 14:31

Stranka iz koje dolazi bivši direktor Imunološkog zavoda sebe naziva HRVATSKOM I NARODNOM, a njezin kadar se opravdao da je morao zaštititi sebe od kazne a ono HRVATSKO I NARODNO je poslao u stečaj.

Gost

#193

2014-01-16 14:40

Ništa novog .....

Gost

#194

2014-01-16 14:48

Pa svakako, nećemo uvoziti iz vana a imamo najbolje stručnjake.
Svakao sam uz Vas

Gost

#195

2014-01-16 15:04

Izjavu bivšeg direktora Imunološkog zavoda Davora Gajnika bi trebalo proglasiti biserom godine, a njega protjerati iz Hr. da bude primjer svima onima koji ne znaju i ne žele raditi sa povjerenim im državnim vrijednostima. Vladi bi trebalo oduzeti pravo na odlučivanje i raspolaganje državnom imovinom, nisu sposobni ni lipu zaradit, a ima tako puno gospodarskih smjerova sa kojima bi se država mogla razviti. Njih očito ne zanima ništa. Pa dok traju.........a vrijeme prolazi
I kučanice pametnije, racionalnije upravljaju "imovinom"......


Gost

#196

2014-01-16 15:11

Sramotno!

Gost

#197

2014-01-16 16:10

zaštitimo zavod udružimo snage nedajmo da nas slome

Gost

#198

2014-01-16 16:14

jebo vladu...

Gost

#199

2014-01-16 17:20

Što se više i može komentirati?! Da bi se spasili od ovog pustošenja, trebali bismo svaki dan potpisati po nekoliko peticija. Nedostaje nam SOLIDARNOSTI! Nadam se da mi nikada neće trebati usluge Imunološkog zavoda, ali to ne smije značiti da to nije problem svih nas.

Gost

#200

2014-01-16 17:20

Država je za Imunološki zavod trebala napraviti mnogo više nego do sada.