PROTIV ZABRANE ZAMRZAVANJA EMBRIJA U POSTUPCIMA MPO-A


Gost

/ #5 Zašto sam pokrenuo peticiju.

2016-01-13 12:50

#4: -  

 Postoji problem u tome da neki doktori korist prilikom postupka veklike količine ljekova, te u postupku dobivaju veliku količinu jajnih stanica (5-12). Nasuprot tome moja supruga u do sada 3 postupka u 6 godina i maksimalne stimulacije je dobila dva puta po dvije jajne stanice i jednom tri (tada je jedna nako polodnje nažalost "umrla). Nije ostala niti jednom trudna nakon dva vraćanja zbog debljine endometrija. Obzirom da njeno tijelo ima problem s endometrijem, te da lijek koji se koristi za zadebljanje endometrija "ubija" jajne stanice u tijelu, postupak mora biti odvojen.

Ono to Crkva traži jest da se mogu zamrznuti neoplođene jajne stanice. Obzirom da su istraživanja pokazala da je kod odmzavanja nepolođene jajne stanice i oplođene za 30% manja, ja kao osoba koja sam uz svoju ženu 100% ne želim da dobiva ljekove za endometrij 2 tjedna, pa da onda odmznu jajnu stanicu, te ustanove da ju nemogu oploditi. Kada zamrznu dvije prethodno olođene zdrve jajne stanice vjerojatnost da se odmrznu je veća.