PROTIV ZABRANE ZAMRZAVANJA EMBRIJA U POSTUPCIMA MPO-A


Gost

/ #53

2016-01-13 20:25

Potpisala sam jer je moguće obaviti više transfera iz jednog stimuliranog postupka, ako se smrzavaju embriji.Osobno sam imala više uspjeha sa smrznutim embrijem, za razliku od svježeg.Naime, sa smrznutima smo uspjeli doći do biokemijske trudnoće, što je svakako pozitivan pomak. Još bih dodala da su žene sa starim zakonom morale biti često stimulirane i punktirane, dok s ovim zakonom to nije slučaj.Npr.ja s obzirom na trenutni zakon obavim stimulirani postupak, imamo transfer svježih embrija i još dva sa smrznutima....što sa novim zakonom nikako ne bi bilo moguće. Znači, prebrodim jednu punkciju i imam tri transfera, s novim zakonom to bi značilo tri punkcije.Svaka žena koja je to prošla zna kako su punkcije bolne.Svi koji podržavaju ovaj zakon na mogu razumjeti i ne znaju s čim se bore parovi koji imaju problema s neplodnošću.Samo jedan dan u mojim cipelama i znali bi o čemu pričam.Govori se o padu nataliteta....zato treba poduzeti sve da ga povećamo...a ne da radimo na njegovom još većem padu....toliko od mene!