UKIDANJE ODLUKE O NAPLATI PARKIRALIŠTA U NOVOM JELKOVCU


Gost

/ #74

2016-08-12 13:41

Na žalost dio osoba u naselju je mišljenja da je naplata nužna za rješavanje problema i taj dio je ono što će grad željan dodatnih prihoda iskoristiti kao argument - iako se nitko ne želi pritom javiti imenom i prezimenom.

Ja sam vlasnik jednog od stanova i teoretski imam i svoj parking no protiv sam naplate iz niza razloga. Evo nekih:

- ona dva parkinga u A bloku su odavno mogli otvoriti pa i na naplatu - pa nisu htjeli,

- bazen i sportska dvorana se već tri godine "otvara" a nisu ni počeli sa uređenjem,

- poslovni prostori se nude samo u roh-bau izvedbi i to u takvom stanju i uvjetima da nitko ne želi ništa uzeti

- kulturni centar čekamo godinama a kroz nega bi trebale djelovati razne udruge korisne za naselje no grad odbija dati prostor ili ga urediti pa iznajmljivati

- invalidska mjesta su tek nedavno uredili (i to ne sva) i to samo kao ispriku za ovaj naplatni parking

- polovica A bloka propada od pločnika uz zgradu pa do unutrašnjeg dvorišta i grad tu odbija išta napraviti

- prostor uz školu ne uređuje ni privremeno - tamo se recimo mogao staviti parking za osnovnu školu dok se ne skupe sredstva za crkvu - no grad ne želi mrdnuti ni malim prstom

- na nekim lokacijama se traži već odavno postavljanje stupića jer neki stanari voze po pločnicima - i koliko god da to bilo opasno - grad ni tu ne nalazi shodno reagirati

I to su samo neki od primjera.

I onda se uvodi naplata pa se tu neki padobranci javljaju da će to rješiti probleme. Imamo stvari koje su hitnije i bitnije za zdravlje života u naselju i koje bi donijele i više zadovoljstva i bolje prihode no to se NE rješava - a ovo se rješilo u roku mjesec dana.

Gdje je tu poštivanje volje stanovnika? Gdje je tu briga za naselje?