Peticija za ukidanje obaveznog cijepljenja u Hrvatskoj

Quoted post


Gost

#204

2014-03-27 22:23

Moje dijete je u starosti od godinu i pet mjeseci na zahtjev njegove pedijatrice i po njihovim pravilima primilo obavezno cijepivo 5 u 1. Nuspojava je bila sljedeća - naoteknuće mozga u snu uz temperaturu 39,4 koje naoteknuće je pritisnulo centar za disanje i dijete je jedva izvuklo živu glavu. Na vrijeme je doveden u prostorije Hitne pomoći gdje su ga spojili na aparate i na respirator te ga stavili u induciranu komu i vezali mu i ruke i noge za krevet. Bio je u životnoj opasnosti. Davali su mu lijek koji je stvarao pritisak na mozgu kako bi oteklina splasnula i još jedan lijek da on taj pritisak izbaci kroz mokraću i što je on više mokrio to je oteklina više splašnjavala. Pluća su mu se napunila sekretom koji su vadili van aspiriranjem, guranjem cijevčice kroz nos koja cijevčica je sezala do pluća, a druga strana cijevčice je bila spojena na nastavak za usisavač što je nadizalo dijete i mučilo ga se time. Nakon toga uslijedile su obostrane upale pluća zbog čega je ponovno bio hospitaliziran. Od tad je stalno bolestan. Nakon 8 mučnih dana uslijedilo je inducirano buđenje iz kome čega niije mogao stati na noge i morali smo ga učiti ponovno i puzati i hodati, jer to više nije mogao, ni znao. Nakon nekog vremena uspjeli smo ga ponovno podići na noge, ali on više nije isti. Čak ni uz pribavu povjerljivih medicinskih dokumenata koji dokazuju da je nuspojava navedenog cijepiva upravo ona koja je zadesila mog sina doktori ne žele priznati da je njihova greška, jer pokrivaju jedni druge. Djevojčica koja je bila u istoj bolnici sa mojim sinom primila je isto cijepivo od kojeg su joj počeli otkazivati organi. Mogu meni doktori, odnosno Ministarstvo odrapiti kaznu i od 100.000,00 kuna ako žele, a ja kaznu niti ću platiti, niti ću više ikada svoje dijete cijepiti. Kao roditelj imam pravo da odlučim što ću napraviti sa svojim djetetom i tako će biti i u ovom slučaju. Zato kažem NE OBAVEZNOM CIJEPIVU, JER IAKO I POSTANE OBAVEZNO MOJE DIJETE KAO KORISNIKA TOG CIJEPIVA VIŠE NEĆE VIDJETI!!!

Replies


Gost

#536 Re:

2015-02-26 10:28:41

#204: -  

Gospođo, tako mi je žao.. i baš se toga i bojim jer toliko je puno loših iskustava, toliko puno komplikacija koje su djeca prošla nakon cijepljenja gdje je prvo i osnovno reći nije to od cjepiva, a kad pogledaš nuspojave cjepiva upravo je to u nuspojavama, a samo na tekstovima ovdje vidi se da ih je mnogo i da nisu ni tako rijetke ni nebitne komplikacije.. hvala što ste ovo užasno iskustvo podijelili s nama, svim roditeljima kojima sigurno nije nimalo lako hvala vam što dijelite svoja iskustva.. svaki roditelj želi zaštiti svoje dijete kako god to u datoj situaciji najbolje zna i moramo baratati svim informacijama i definitivno mora postojati odgovornost, i to ne države, nego farmaceutske industrije (kako možeš nešto proizvesti, a netko drugi odgovarati za nuspojave, ili nitko ne odgvarati, a roditelj odgovara ako ne cijepi) u tako važnoj stvari - zdravlju naše djece!