Hranilišta i stacionar za bolesne ulične mačke

Kontaktirajte pokretača peticije

Ova tema rasprave je automatski kreirana od peticije Hranilišta i stacionar za bolesne ulične mačke.


Gost

#26

2016-10-25 13:23

Civilizirani ljudi imaju obavezu brinuti životinje

Gost

#27

2016-10-25 15:26

Silno želim da se bar malo povede briga o vanjskim macama.Sama hranim neke uz moju zgradu,čak sam jednu i sterilizirala.Nemoram ni napominjati da neprestano vodim rat sa susjedima(na sreću sa manjinom).Nevole životinje!

Gost

#28

2016-10-25 15:43

Zato što to naše mice zaslužuju !

Gost

#29

2016-10-25 16:01

Napokon neka i uličnim macama bude donekle bolje kad već sve nemaju svoj dom.

Gost

#30

2016-10-25 17:54

Mace koje su odrasle slobodne, zatvoriti ih, a jooooj :(.
Una

#31

2016-10-25 18:10

Svaka cast nadam se da ce peticija dobiti dovoljno potpisa, macke se ugrozene kao i mnoge druge zivotinje. U Dalmaciji posebno Dubrovnik odnosno okolica (Mlini) strasno svaki put me dusa zaboli kad vidim te macke gladne. Ove godine sam bila 15 dana i svaki dan sam im kupovala hranu. Jako ih je puno i ne izgledaju zdravsteveno bas dobro


Gost

#32

2016-10-25 18:46

Peticiju sam potpisao jer cijela moja obitelj obožava životinje i cijeni njihovu inteligenciju. Imamo, tj. udomili smo dva psa i jednog mačka, te pronašli kvalitetne udomitelje za još dva psa i jednog mačića. Naravno, nećemo stati na tome. Bdw. ljubimci žive sa nama u kući. Oni su dio obitelji. Preko noći ostavimo zdjelicu hrane za pse i zdjelicu za mačke. U jutro su zdjelice prazne, ali još nismo skužili "lopove".

Gost

#33

2016-10-25 23:01

Suglasna s pokretačima peticije: Grad će zaista pomoći macama ako izgrade ne azil u kojem bi mačke bile zatvorene do udomljenja, dakle, neke i godinama, već STACIONAR za oporavak ozlijeđenih, bolesnih i oporavak nakon steriloizacije/kastracije. A i pomoć pri postavljanju kućica za slobodnoživuće mačke :)
Nadica

#34 Re:

2016-10-26 06:56

#21: -  

 Ovo može biti samo komentar osobe koja ne misli na dobrobit životinja...što Vas muče Sponzori? Moje mišljenje je da svatko treba znati što sponzorirali i da ima pravo znati gdje je njegov novac utrošen a kada nebi bilo onih koji pomažu mačke bi još više ugibale mučile se naočigled bezosječajnih ljudi.


Gost

#35

2016-10-26 07:08

Želim biti odgovoran član društva i zajednice i pomoći kada god mogu nesretnim životinjama. Pomažem osobno brinući se o spašeni macama sa ulica. Pomažem donacijama kada mogu. Od uzimam od svojih skromnih primanja da bi učinila mačji život boljim. Znam da je to malo. Samo da nas je barem više koji se zauzimaju za prava životinja i ne okreću glavu. Država bi morala urediti zakon i s provoditi ga, sankcionirati, kažnjavati...pomoći programima prevencije i besplatnim kastracijama/sterilizacijama. Smanjiti barem cijene veterinarskih tih usluga, kao i cijene cjepiva. ..Oni koji ne vole mačke neka ih barem ne diraju i ne odmažu, čineći im zlo jer i one imaju dušu i zaslužuju bolju skrb od od nas ljudi


Gost

#36

2016-10-26 08:16

zašto pa neka i one osjete malo ljubavi i sreće bez obzira što su ulične mace...sretno

Gost

#37

2016-10-26 11:44

Zato što i sama spašavam napuštene mace, bilo udomljavanjem, bilo sterilizacijom i vraćanjem natrag na njihova staništa. Slobodnoživućim macama potrebno je, nakon sterilizacije ili bilo kojeg drugog vet zahvata, osigurati prostor za postoperativnu njegu (bezuvjetno), te osigurati hranilišta. Pod osiguranjem hranilišta, osim hrane i zaklona, važnost bih dala i zaštiti hranilišta od mrzitelja "mačketina". Svako uskraćivanje hrane i vode bilo kojem živom biću, u tom slučaju mački, i prijetnja ubijanjem mačaka na hranilištima, karakterizirati kao kažnjivo djelo.

Gost

#38

2016-10-26 14:34

Životinjama treba pomoć od nas !

Gost

#39

2016-10-26 23:07

Mali korak za covjecanstvo ali veliki za mice!

Gost

#40

2016-10-27 07:13

Mislim da bi svaki grad trebao imati mjesto za napuštene životinje. Prije svega zato što su svi životi jednako vrijedni, i nitko ne zaslužuje patnju života na hladnoj ulici bez hrane i lijekova, a ponajmanje životinje koje si ne mogu same pomoći niti su ikako krive za situaciju u kojoj su se našle.

Gost

#41

2016-10-27 07:27

Život je najvrijedniji dar koji imamo, a isto tako i životi svih druga bića koja s nama dijele svoj život ovdje na planetu Zemlji :-) . Imam životinje od malih nogu i sama sam spasila nekoliko macaka, te su tri ostale kod mene, a dvije sam udomila da ne budu mace beskućnice.... Dobro se dobrim uvijek vraća i mislim da svako živo biće ima jednako pravo kao i mi biti ovdje i pravo na dostojanstven život, hranu, vodu i zdravstvenu skrb.


Gost

#42

2016-10-27 08:09

Ak je za zastitu zivotinja,sve potpisujem :-)

Gost

#43

2016-10-27 09:02

Zato što treba pomoći napuštenim životinjama jer ljudi još nisu dovoljno educirani niti cijene sterilizacije nisu dovoljno niske da bi SVATKO sterilizirao svojeg ljubimca/ljubimicu i time smanjio populaciju napuštenih životinja (i mačaka i pasa).

Gost

#44

2016-10-27 10:38

peticiju sam potpisala, jer podržavam skrb o životinjama. Svako živo biće ima pravo na život i brigu.


Gost

#45

2016-10-27 11:31

Zato što sam i sama vlasnik udomljene mačke,donirala sam za udrugu SOS Cat i podržavam njihov rad a gospođe koje vode udrugu imaju više od 15- 30 mačaka kod sebe jer azila nema a te mačke se nebih na hranilištima mogle snaci i azil je neophodan kako bi se mačke tamo mogle oporavljati i da bih više potencialnih udomitelja ih moglo vidjeti.

Gost

#46

2016-10-27 11:57

jER BRINEM O 14 MACA NA JEDNOM ZAGREBAČKOM HRANILIŠTU TE SMATRAM DA IM TREBA POSTAVITI DRVENE KUĆICE ZA HLADNIJE DANE I ORGANIZIRATI FINANCIJSKU POMOĆ ILI POMOĆ U OBLIKU HRANE ZA MACE JER SAMA SVE FINANCIRAM, A NEZAPOSLENA SAM.

Gost

#47

2016-10-27 13:31

I sama hranim mačke na ulici i žao mi je svih napuštanih životinja i onih koje nemaju svoj dom.

Gost

#48

2016-10-27 14:35

Zato sto je previse neodgovornih ljudi koji ostavljaju macke i macice na sve strane. Evo ja sam nedavno udomila 2 macica koje je netko ostavio kod kontejnera...

Gost

#49

2016-10-27 22:46

Peticiju sam potpisala iz razloga jer volim životinje i zato jer mislim da je svaki život vrijedan!

Gost

#50

2016-10-28 06:47

Zato sto su macke bitne za nas ekosustav kao i sva bica na ovoj zemlji... nestanak i istrebljenje svakog ponaosobno vodi i covijeka korak blize vlastitom istebljenju.Samo velika razlika je to sto je covijek sam doveo Zemlju i vecinu bica do propasti,i to je sramota jer se covijek smatra vrhom hranidbenog lanca ne samo po sposobnoscu da sve ostale ubije,vec se ponosi svojom svijesti...svijesti da uvazava prirodu,druge ljude i druge zivotinje...nazalost tu svijest cesto ne pokazuje vec gura druge,a nesvijesno i sebe u propast...Macke su veoma vazne,i osim sto su divna bica,zasluzuju barem zivot dostojan svakog.