Opozvati suspenziju doc. dr. sc. Ivana Poljakovića

Kontaktirajte pokretača peticije

Ova tema rasprave je automatski kreirana od peticije Opozvati suspenziju doc. dr. sc. Ivana Poljakovića.


Gost

#26

2013-02-16 03:25

Ostro protestiram
Zbog odnosa prema Ivanu Poljakovicu.
Zbog gusenja slobode govora i ne demokraska ponasanja.
Zog vaseg podrzavanja prava onih koje su pedofili i siluju djecu, i to vi gurate za odgoj djece. Sramota

Gost

#27

2013-02-16 03:56

Suspenzija sveučilišnog nastavnika samo zbog iznijetog mišljenja je katastrofa bez presedana. Pa makar iskazano mišljnje bilo i protuustavno. To je samo mišljenje. Lošem i neargumentiranom mišljenju treba se suprostaviti argumentima, a ne suspenzijom.

Gost

#28

2013-02-16 04:52

Strasne se stvari dogadjaju,kao u najtezim i najcrnijim vremenima staljinizma i titoizma.
Hrvati se stoljecima nisu borili i ginuli da bih vladali mrzitelji slobode i demokracije.

Gost

#29

2013-02-16 07:03

Samo treba pogledati od pok.Krste Papića "Hamlet u Mrduši Donjoj" i zaključiti da se ne može puno očekivati od onih koji su odgojeni na sisi koja je tamo razotkrivena.

Gost

#30

2013-02-16 08:17

Da smo neslobodni i da se sije strah to je vidljivo. Ustrašeni smo onima koji su se popeli na mjesta koja im ne pripadaju. Davno sam pročitala jednu izreku: " Gdje dobri ljudi šute, cvjeta zlo!" Izrečeno se odnosilo na doba kada je Hitler si uzeo za pravo ubijati one koje je mrzio, za koje je mislio da nisu dostojni živjeti jer su bolesni, slabi, nemoćni, druge vjere, naroda. A dobri Nijemci su u strahu za vlastiti život šutjeli. Neka nam Nebo pomogne, jer šutimo, a zlo cvjeta. Ne želim ovakav svijet mojoj djeci. Učim ih da bezuvjetno ljube svakog čovjeka, da praštaju, da prihvate to da je svaki čovjek slobodan birati kako će živjeti, da nemaju pravo nikome nametati svoje izbore, ali da imaju pravo glasno reći svoje mišljenje, svoj izbor, i ne bojati se. Znam da sam ih time razoružala, oduzela im pravo biti zločesti, braniti se netolerancijom, grubošću, silom. Ali, ja drugačije ne mogu, jer čovjek je svetinja, i svi imamo jednakao pravo pred Bogom. a Bog vidi u svačije srce. Isus je rekao da ne sudimo. Svi trebamo dobro činiti a zlo izbjegavati. Čovjeka ljubiti a grijeh osuditi.
Kruno

#31

2013-02-16 09:02

Ovo sadašnjost u našoj državi me sve više podsjeća na knjigu i film "Predstava Hamleta u selu Mrduša Donja."

Gost

#32

2013-02-16 11:19

Pravo na vlastito mišljenje je jedno od temeljnih prava u demokratskom društvu. Mišljenje o ovom problemu može reći svatko, a pogotovo su pozvani djelatnici u svim školskim ustanovama, a posebno u visokoškolskim. Neprihvatljivo je da jedna ovako visoko moralna osoba može imati egzistencijalne posljedice za svoje kompetentno mišljenje. Rješenje je jedino: opozvati suspenziju
doc. dr. sc. Ivana Poljakovića

Gost

#33

2013-02-16 11:29

Zlo nema granice niti milosti, ono burgija sve i svakoga tko je požudan slave i lakom. Puno obećava a ništa ne daje, s jadom i boli završava lažna nada. Naročito cilja konformiste i oportuniste. Zadarski rektor možda i nije takav ali zatajio je baš kad nije trebao. Sablažnjiv primjer za društvo. Plitka ideologija, populizam, laicizam... začuđujuće kod tako učenog i uglednog čovjeka kao što je rektor. Tko ga to ''drži za gušu''? Masonerija!!!

Gost

#34

2013-02-16 11:51

Za život su potrebne životne moralne vrijednosti, uništavajući ih tako što žele da ih odbacujemo kroz prisilno nametanje manjine je pitanje života, jer ako je netko u bolesti npr. ima gripu, virozu, neće se boriti da deklarira virozu ili gripu kao ne bolest, već će se boriti da se izliječi, isto tako kao i drugim bolestima i problemima, ja smatram da je istospolnost bolest, jer razumijem tokove zagađivanja ljudskog tijela i uma, kada neplodne žene umjetnim putem zatrudnjuju, kada žene zatrudne nakon bebi pilula, loš način života ljudi koji djeluje na razum tj. duševno stanje ljudi, bilo na ljudima koji su koristili svakojaka sredstva, pogrešna prehrana, loša razmišljanja stoga nije niti čudo da se mnogi ljudi nalaze u nedoumici, ali tu je čista istina, kada se čovjek vrati prirodi, prirodnoj organskoj hrani, životnim vrijednostima, Bogu sve bolesti ljudi će nestati, a sve do tada će čovjek lutati.

Gost

#35

2013-02-16 11:53

Demokracija u Hrvatskoj je prividna! Tirani tamburaju o demokraciji, a protivnike krste fašistima. Užas! Ipak, mislim da ne smijemo vraćati istom mjerom jer se pravedni otpor lako pretvori u divlju balkansku svađu. Ponašajmo se kao Krist!


Gost

#36

2013-02-16 12:00

Parafrazirajući naslov knjige glasovitog znalca i ljubitelja hrvatske povijesti, samo - 1945., godina koja se vraća!

Gost

#37 Re:

2013-02-16 12:28


Gost

#38

2013-02-16 12:31

Odrastao sam u Australiji, školovao se u Australiji i post-diplomske studije obavio u Njemačkoj, radim svuda po svijetu kao konsultant i stručnjak u aluminijskoj industriji, nigdje nisam doživio ni vidio takav čopotativni i arogantni nasrtaj na pravo roditelja i vjernika kakav Euro-Nacisti provode nad Hrvatskim Narodom i hrvatskim čovjekom. Pedofil određuje što će djeca učiti o spolnosti, a potom se one koji ukazuju na tu opasnost i apsurdnost progoni! Pa to nema nigdje!!! Gdje vam je pamet???

Gost

#39

2013-02-16 12:31

poštovani, zašto na upitnom obrascu tražite samo "akademske titule", ima i ostalih "jadnika" koji se s tim ne mogu "dičiti" znači li to na ih ne trebate?

Gost

#40

2013-02-16 12:53

Njegov slučaj zorno pokazuje nedemokratičnost sustava u kojem živimo ali i kako globalno nametnute dogme nadjačavaju znanost.
"Samo mama "

#41 Re:

2013-02-16 14:04

#39: -

Ma, svejedno je...niste "jadnik" ako nemate akademsku titulu. Eto, npr. ja.  Ja sam samo mama  ( i samo srednja strucna sprema) . I dala sam svoj glas. I, ne osjecam se manje vaznom u drustvu svih ostalih. Naprotiv !Vazno je da podrzite akciju ( ako zelite).


Gost

#42 Re:

2013-02-16 14:31

#39: -

Zato što je dr. Poljaković član akademske zajednice.


Gost

#43

2013-02-16 14:40

Diktatura!

Gost

#44

2013-02-16 14:41

Rastužuje me činjenica da imamo tako snishodljive i oportunizmom zadojene akademnski obrazovane građane, dapače još i voditelje državnih ustanova koji se čak odriču i svoje osobnosti te za materijalni probitak gaze temelje demokraciej a napose pravo na iznošenej drugačijeg mišljenja. Sramota!

Gost

#45

2013-02-16 14:47

Poštovani,
Rado smo objavili sve na portalu www.akademija-art.hr

Čast nam je i zadovoljstvo dati svoj glas protiv verbalnog delikta u današnje vrijeme. Sveučilišni profesor (i ne samo sveučilišni) imaju pravo reći svoje mišljenje.
Hvala puno!

Gost

#46

2013-02-16 15:14

Zahvaljujem na mogučnosti sudjelovanja i pridružujem se potpisivanju peticije. Cijenjenom kolegi želim potpunu rehabilitaciju i povratak na radno mjesto:)
mag.Zdenkica Stanec,prof.def.

Gost

#47

2013-02-16 15:23

potpisujem peticiju! Vraćanje verbalnog delikta! Užas i sramoga!

Gost

#48

2013-02-16 16:32

Usprotivimo se svjetonazorskom sekularnom totalitarizmu i političkom terorizmu sekretara Jovanovića i njegovih crvenih talibana!

Gost

#49

2013-02-16 17:08

Nadamo se da će se stišati strasti i uvaženi g. Rektor još jednom razmisliti uvažavajući stavove brojnih potpisnika ove peticije.
Kršćanin

#50 Re: kruske i jabuke

2013-02-16 17:57

#25: zadranin - kruske i jabuke 

Kakva je to plemenita, obrazovana i informirana osoba napisala ovakav komentar? Jeste li Vi uopće pročitali što ZAISTA tvrdi dr. Poljaković? Ili se informirate samo na queer.hr, index.hr i jutarnji.hr? Smatrate li da nitko ne smije dovoditi u pitanje stvari koje Vi smatrate normalnima, npr. homoseksualnost? Onda nam znanost niti ne treba, a demokraciju ne treba više niti spominjati! Kakav svijet Vi to priželjkujete ili možda predstavljate? Ako se ljude poput Poljakovića počne slati u zatvore u ime neke "uređene države",... (teško mi je i dovršiti rečenicu) ... onda je Hitlerov režim bio "mila majka"! Pretpostavljam ipak da ste samo neupućeni (da ne razumijete kako funkcioniraju različiti lobiji) i zavedeni dominantnom ideologijom diktature relativizma. (Dajte si truda i potražite barem definiciju DR-a.) Mnogi poslušnici i propagatori (štoviše, i izvršitelji nasilnih djela u ime komunističke ideologije) prošlog režima su živi, zdravi i, nažalost, na važnim pozicijama u suvremenom HR društvu, tako da "priča o jugokomunističkim zvijerima" nije nikako nategnuta. Ako pak promišljeno i informirano zastupate to što ste napisali, Vi ste vrlo opasna osoba i teško se nosim sa činjenicom da živimo na istoj planeti u isto vrijeme. Iskreno! I još nešto što sigurno nećete shvatiti, ali će možda nešto značiti drugima koji će to pročitati: Činjenica je da će doći posljednji i najveći Antikrist do sada (bilo ih je i prije) i očito se užurbano priprema pozornica za njegov "nastup". Ipak, smatram da mi kršćani različitih denominacija (nisam rimokatolik) zajedno sa ljudima koji razmišljaju svojom glavom i žele normalan život na ovom svijetu SVOJIM DJELOVANJEM MOŽEMO ODGODITI NEGATIVNE STVARI KOJE SE IMAJU DOGODITI. Vjerujem da se ova borba isplati, za naše dobro i dobro naše djece! Bog vas sve blagoslovio (i Vas, Zadranine)! ;-)