Peticija za ukidanje obaveznog cijepljenja u Hrvatskoj

Kontaktirajte pokretača peticije

Ova tema rasprave je automatski kreirana od peticije Peticija za ukidanje obaveznog cijepljenja u Hrvatskoj.


Gost

#126

2014-03-27 11:46

Ne želim da sustav kroji sudbinu ničijeg zdravlja.

Gost

#127

2014-03-27 12:00

Cijepiva moraju biti transparentna sa svim nuspojavama, kako bi osoba koja se cijepi mogla odlučiti svojom slobodnom voljom.

Gost

#128

2014-03-27 12:19

Kako je moguce da su jace zemlje kao sto je Njemacka, Austrija itd. dali roditeljima izbor da li ce djecu cijepiti ili ne a istocne "slabije" zemlje su uveli obavezno cijepljenje.. Vidljivo je da su "slabiji" pokusni kunici i da se na njima ekspemrimentira.. nazalost.. vladu treba mijenjati koja je omogucila vecim silama da nas i nasu djecu siluju otrovom!

Gost

#129

2014-03-27 12:21

nemam komentara

Gost

#130

2014-03-27 12:37

Kao pravni stručnjak želim istaknuti da mi je neprihvatljivo da proizvođači ili distributeri (tj. oni koji zarađuju na cjepivima) ne odgovaraju za štetne posljedice svojih cjepiva, nego za štetne posljedice uslijed cijepljenja odgovara RH. Dakle, situacija je apsurdna, jedni zarađuju, a drugi odgovaraju. A da sve bude još tragikomičnije, porezni obveznik RH nakon uspješno provedenog parničnog postupka (radi naknade štete, a bilo je takvih slučajeva), neizravno sudjeluje u plaćanju odštete samom sebi, budući RH isplaćuje odštete novcima svih nas poreznih obveznika (dakle i oštećenika)!?
S ovim su usko povezani i nezanemarivi problemi glede objektivnog i stručnog praćenja nuspojava i pružanja odgovarajućih cjelovitih informacija pacijentima (riječ je o kompleksnom i skupom postupku, a opće je poznato kako RH štedi na sve strane). Ovaj čas postoji klasični sukob interesa tj. onaj tko ne zarađuje, ali odgovara, treba priznati da je neko točno određeno cjepivo prouzročilo neku štetu (RH odgovara)!? Mnogi su već imali problema sa sustavom kada iz svih ovih razloga nisu dobili odgovarajuću stručnu podršku. To je još jedan vrlo važan razlog ukidanja zakonske obveze (samim time se ukida i odgovornost RH za nečija tuđa cjepiva, a uzročno posljedično se proizvođači motiviraju za veće interne kontrole svojih proizvoda i značajno poboljšanje kvalitete njihovih proizvoda, jer ukoliko one ne budu odgovarajuće prijeti im velika šteta).
Kada se zna da je danas novac tj. profit, glavni pokretač (osobito korporacija, u ovom slučaju farmaceutskih), treba upotrijebiti navedenu motivaciju na korist svih građana RH i postaviti i za farmaceutske korporacije pravila koja važe u svim ostalim područjima za sve ostale gospodarske subjekte.
Farmaceutske korporacije nisu i ne smiju biti "svete krave".

Gost

#131

2014-03-27 12:43

U borbu protiv NOVOG SVJETSKOG PORETKA

Gost

#132

2014-03-27 13:13

Pravo na slobodu odlučivanja svakog roditelja. Jer roditelji najbolje poznaju djete i oni ostaju sami sa djetetom i posle vakcinacije i oštečenja, koja nastaju posle vakcinacije. SLOBODA ODLUČIVANJA!

Gost

#133

2014-03-27 13:17

Nametanje obaveznog cijepljenja od strane države, kao i ukidannje roditeljskog suvereniteta u odgoju i brizi za djete su potezi koji se provode samo u totalitarnim društvima!

Gost

#134

2014-03-27 13:22

Ne zelim da se moju djecu cijepi sa cjepivom upitne namjene.
Moje pravo je da donesem odluku o tome dali ce netko staviti iglu u moje dijete!

Gost

#135

2014-03-27 13:24

ovo me je tako naljutilo i razocaralo da se sva tresem. ne zelim vise ovdje zivjeti, idem! pokupit cu svu familiju i idemo negdje drugdje, negdje gdje je bolje i gdje zive ljudi, ovo nisu ljudi, oni koji slazu te zakone nisu ljudi. ovo nije humano i krsi sva ljudska prava. sta npr. da imam dijete i da ga odbijem cijepiti, oni bi mi oduzeli dijete i stvorili mu traume za citav zivot i njemu i meni, a zbog cega?! zbog cjepiva koje nam nije ni potrebno i zbog kojeg bi moje dijete na kraju moglo postat bolesno (nije svaki ljudski organizam jednak, svi mi drugacije reagiramo na cjepiva, na hranu, na pice, na bilo sto sto unosimo u sebe, jer smo razliciti, tj. organi nam jednostavno drugacije reagiraju na neke tvari, sto znaci da ne pomaze cjepivo svima jednako, za nekoga cjepivo moze biti dobro, dok nekog drugog moze ubiti. zasto? e pa zato sto svacije tijelo reagira drugacije na istu tvar i svaki organizam je unikatan) mlada sam, i nemam djece ali se nadam da cu ih imati i NITKO se nece mjesati u odgoj moje djece, ali BAS NITKO! priroda je dala ljekove za sve bolesti, cjepiva su umjetna i mogu biti sastavljena od kojecega. ja postujem prirodu i priroda je MOJ zakon i NITKO ali NITKO mi nece odredjivati kako cu zivjeti! niiitkooo! jer nitko nema to pravo osim mene. i necu vam dopustiti da se mjesate u MOJ nacin zivota! NEECUUU!

Gost

#136 Re:

2014-03-27 13:39

gošća

#137

2014-03-27 13:43

A majke ti što ste svi pametni, kao znate najbolje što je dobro za vaše dijete - zar ste svi redom znanstvenici i doktori medicine? Je li itko od va sišao u školu i čuo koliko je ljudi pomrlo u prošlim stoljećima od epidemija raznoraznih? To želite svojoj djeci, pa svaka vam čast, a kad vam se razboli, onda će biti kukulele doktore pomagaj?
Zahvaljujući vama, trebali bismo u 21. stoljeću opet imati epidemije kuge, tuberkuloze, boginja, ospica…
Uz takve budale, dobro da postoji zakonodavac.
ZA vakcinu!!

#138 ...

2014-03-27 13:53

#26: - Postovana gospodjice, strasno me boli kada procitam da netko tko radi kao zdravstveni radnik pise ovakve nebuloze poput Vas, da su vakcine otrovi. Navedite mi molim Vas knjigu, istrazivanje, ili neki dobro potkovan argument za ovo sto ste napisali. Vidim da niste puno upuceni o tome sto su to vakcine, i pretpostavljam da ste ih redovno sve primili, i zahvaljujuci tome nikad u kontakt niste dosli sa nekim od teskih oboljenja koja u protivnom pogadjaju mladju djecu i dovoljno da ste jednom vidjeli takvo nesto, nikad ne biste izjavili ovo sto ste izjavili. Istina jeste da vakcine stite od tezih formi zaraznih bolesti, i da imaju nezeljene efekte, kao i svi drugi lijekovi, hrana i ostalo koja moze izazvati alergijsku reakciju, sto na kraju ovisi o predispoziciji organizma a ne o onome sto se daje, i bas se pitam da li onda svojoj djeci branite da jedu ili da popiju paracetamol, analgin kada imaju visoku temperaturu, iz razloga da ih sacuvate? prema toma vakcine mogu biti okidac, za neke bolesti, koje ce se najvjerovatnije i same ispoljiti, i ako se ne primi vakcina, nekim drugim okidacem, ali ih nece one izazvati. Ukucajte informiranja radi sta je pertusis, tetanus, poliomijelitis, o ostalim bolestima da ne govorim, pa mozemo uci u raspravu dalje, a sve ove bolesti se samo jednim kontaktom mogu dobiti, a ako mislite da ih nema, onda se strasno varate.

 


Gost

#139

2014-03-27 14:25

Imala bih puno toga za reci,ali reci cu samo to:roditelji nemojte dozvoliti da vasa djeca budu pokusni kunici za farmaceutsku industriju bez vaseg odobrenja!

Gost

#140

2014-03-27 14:34

Nadam se da će uskoro prevladati glas razuma te da će cijepljenje djece biti izbor a ne obaveza.

Gost

#141 Re:

2014-03-27 14:37

#140: - Jedini glasu razuma u svemu tome jeste da cijepljenje ostane obavezno, inace slijedi bioloski rat, ako ne znate sta to znaci onda se fino raspitajte, kao i ostalim bolestima koje su za sada, zahvaljujuci cjepivu, vecinom eradicirane.

 


Gost

#142

2014-03-27 14:38

U 15-ak država Europe cjepljenje nije obavezno!

Gost

#143

2014-03-27 14:45

Odlicno napisano.....gdje ide ovaj svijet, ako nas ....koji želimo zaštiti svoju djecu proglašavaju ludima.....stvarno je dosta maltretiranja i iskorištavanja onih kojih znaju istinu.vrijeme je da otvorimo oči i da vidimo ljepotu ovog svijeta bez dodatnih kemikalija koje nas samo žele zaslijepiti.....život je krasan, nemojmo ga uništiti! !!!!!!
ZA vakcinu!!

#144

2014-03-27 14:50

Ljudi moji, ako vec ne znate, onda procitajte, nije niko pamet pokupio na internetu kao sto vecina danas radi. Istina je da vakcine imaju nezeljene efekte, KAO I SVE DRUGO STO UNOSIMO U NAS ORGANIZAM, ali to ne zavisi od materije koju unosimo, nego od toga kako ce nas imunoloski sustav reagirati na isto. Vakcine mogu biti trigger faktor, kao i sunce, glasna muzika, prehlada, itd.. sto znaci, ako netko u svom genetickom kodu nosi potencijal za neku bolest, ona ce se ispoljiti, samo je pitanje vremena. Zastiti se od toga ne mozemo. Ali veci je benefit od vakcina, iz razloga sto su zahvaljujuci njima, po zivot opasne zarazne bolesti iskorijenjene, ali ne jos uvijek na nasim prostorima. Procitajte malo o tetanusu, poliomijelitisu, pertusisu i tim strasnim bolestima, u kojima pogodjeni umire u teskim mukama, a nazalost djeca predstavljaju rizicnu skupinu za to, jer se nalaze u kolektivima, lako mogu dobiti uzrocnika i imaju oslabljeni imunitet. Budite dovoljno pametni, i poslusajte obje strane price, vi kao roditelji ste sigurno sve primili, i sada svoju djecu izlazete riziku da obole od bolesti za koju je veca vjerovatnoca da ce je dobiti na ovim prostorima, nego nezeljeni efekat od vakcine?!

Gost

#145

2014-03-27 15:14

Podržavam ! Naši "važni" uvijek nađu načina da pune državni proračun. Ne smijemo dopustiti da naša i naša buduća djeca budu predmet iskorištavnja.

Gost

#146

2014-03-27 15:14

ma dajte ljudi koji vam je bog, kakva prisila i prinuda o čemu pričate, da imalo znate na koji način se bolesti šire i dobivaju malo biste drugačije čuknuli glavom, pa svaka tableta koja se pije ima neku nuspojavu , nekome će uzrokovati a nekome neće, pa dajte malo razmislite ista je stvar i sa cjepivom, neko će dijete dobiti vrućicu neko neće, i što sad...nekakvog reda treba biti, zato je i donešena ta odluka da se spriječi ponovna invazija boleština koje su nekada davno vladale, a i danas su prisutne svuda oko nas, i onaj tko je zaštićen nema bojazni....kakvi eksperimenti na djeci i ostale gluposti kaj si zabrijavate...e luđaka...

Gost

#147

2014-03-27 15:16

i neznam kako nekome pada na pamet ići raditi ovakvu peticiju, jer ako nije osoba od struke, specijalist za takvu granu medicine nema pravo ići dizati ustanak među roditeljima koji također neznaju što rade svojoj djeci ako ih ne cijepe..

Gost

#148

2014-03-27 15:24

Kada institucije ili liječnici budu garantirale za ispravnost cjepiva bez opasnih nuzpojava... tek tada možemo govoriti o kompromisu.. do tada ne!

Gost

#149

2014-03-27 15:33

Evo baš sam pročitao članak da svi roditelji moraju cijepiti svoju djecu u RH, jer je pravo djece na zdravlje važnije od prava roditelja na izbor i da liječnička struka smatra da je cijepljenje najsigurnija i najdjelotvornija mjera u sprečavanju infektivnih bolesti. http://www.index.hr/vijesti/clanak/ustavni-sud-roditelji-morate-cijepiti-svoju-djecu/736173.aspx

Prestrašno! To je kao da se osiguravajuće društvo pita za mišljenje dali je ljudima potrebno osiguranje za pad meteora, smrt uslijed pada klavira sa zgrade i sličnog? Nadam se da ipak ljudi neće slati svoju djecu ovim ubojicama, pod egidom a j… ga… moramo, svi to rade i to je zakon, jer načina za odbijanje postoji, no da ponovo ne ulazim u legalne načine odbijanja (iz prijašnjih postova) ovo me ponukalo da napišem nešto o tome kako je to zbilja „najsigurnije i najdjelotvornija mjera zaštite koristeći neke rečenice iz odlične knjige Elaine Hollingsworth: Preuzmite kontrolu nad svojim zdravljem i otrgnite se industriji bolesti (izdavač Teledisk) i neka moja vlastita zapažanja:

Cjepiva protiv gripa gotovo da su beskorisna u njezinom sprečavanju, a slabe imunološki sustav, čineći svoje žrtve sklonijima bolesti. Valjda je svima jasno da bilo kakav unos kemikalija u tijelo oslabljuje imunološki sustav, a o točnom sastavu nekih od cjepiva- kasnije. Tijelu mogu biti potrebne godine da bi popravilo ozbiljna oštećenja živčanog sustava nanesena injekcijama, ako ih uopće i mogu popraviti. U nuspojave ovog cjepiva ubrajaju se: glavobolja, bolovi u mišićima, groznica, iscrpljenost i vrlo teška, pogodite što- gripa, a ponekad čak i upala pluća. Dokaz iz vlastite obitelji: moj tata se jedini kod nas cijepio protiv gripe i on ju jedini te godine i dobio.

Kad vam se liječnik približi s injekcijom u ruci, imajte na umu da je njen sadržaj napravljen od tekućine pilećeg embrija u kojeg je inokuliran živi virus gripe. Ovo se zatim tretira formaldehidom (tekućina za balzamiranje) s ciljem deaktiviranja virusa. Zatim se dodaje živa za očuvanje kemijskog sastava. Ali to nije sve- osim toga dodaje se i antifriz (etilen-glikol) i fenol, a ponekad se čak neopaženo provuku i životinjski virusi. Cjepivo sadrži i aluminij koji pridonosi nastanku Alzheimerove bolesti. Još se uvijek želite cijepiti protiv gripe ili nečeg sličnog? Onda neka bude tako; to je vaš život i vaša odluka.

Međutim, nešto je posve drugo kad žrtvena janjad industrije cjepiva postanu male, bespomoćne bebe. Evo samo jedan primjer dvoličnosti „brižnih“ farmaceutskih divova. Nedavno je otkriveno da Eli Lilly & Co. Već godinama zna da njihovo sredstvo za konzerviranje cjepiva na bazi žive, thimerosal (koji je najprodavaniji konzervans za cjepiva u svijetu), kod novorođenčadi izaziva neurološka oštećenja (trovanje živom kod male djece dovodi i do autizma). Da Lilly zna za toksičnog tih svojih cjepiva izašlo je na vidjelo kao rezultat istražnog postupka u nizu koordinarinih sudskih tužbi protiv kompanije Lilly, ali svjesnost Lillya o istom može se iščitati i kao upozorenja na thimerosalu koje je sam Lilly stavio:
• Preosjetljivost na živu zdravstveno je stanje koje se pogoršava izloženošću
• Učinci uključuju promjene na fetusu…
• Može doći do trovanja živom…
• Izlaganje kod djece može dovesti do blage ili teške mentalne retardacije…
Otkriveni su dokazi iz Lillynog vlastitog arhiva, da već više od 70 godina vrlo ugledni znanstvenici dostavljaju brojne dokaze i radove o zabrinutosti za sigurnost primjene njihovog cjepiva. Dokumenti jasno pokazuju da se još od travnja 1930 zna da je thimerosal opasan, međutim njima jednostavno nije stalo do tih istraživanja, a zasigurno im nije stalo niti danas, jer Lilly i druge farmaceutske kompanije i dalje koriste thimerosal. Bivši direktor Eli Lillya- John Virapen, jednom kad mu je proradila savjest otišao je iz firme, napisao knjige o tome kako su podmićivali ugledne znanstvenike da daju zelena svjetla za njihove otrove, no na žalost mnogo ljudi nije nikad čulo za njega, što nije niti čudno. No, zar je teško malo proguglati po netu i vidjeti da među 10 najvećih multikorporacija pet je farmaceutskih. Dakle, oni okreću milijarde i milijarde dolara, a tko im daje te milijarde- pacijenti. Pa jeli je onda zbilja tako teško zamisliti da sa tim milijardama ne potplaćuju respektabilne znanstvenike da daju zeleno svijetlo njihovim otrovima (o čemu s dokazima priča John Virapen) i da potplaćuju čak i ljude u vladi i kongresu (tzv. lobiste- legalne koruptivne mešetare) da donose zakone koji nemaju veze s mozgom, ali idu tim farmaceutskim multikorporacijama u korist?

Farmaceutske kompanije kao Eli Lilly imaju moćne prijatelje koji se brinu za njihove interese kao o „pitanju od nacionalne sigurnosti“. Dick Armey, vođa većine Donjeg doma uveo je zakon koji doslovno blokira sudske tužbe podignute protiv najvećih farmaceutskih kompanije. Taj svoj potez objasnio je riječima: „To je pitanje nacionalne sigurnosti. Potrebna su nam njihova cjepiva bude li zemlja napadnuta biološkim oružjem!?!“ očito zabrinut da bi ako bi ove velike kompanije bankrotirale prodajom otrova pod obveznim cjepivima i gubile parničke sporove zbog toga, Amerika bi ostala bez obrane protiv biološkog naoružanje. Wtf!!! Jeli je to samo meni čudno objašnjenje i jeli tek puka slučajnost da je Lilly glavni donator kampanje Republikanske stranke (koje je Dick član)? Što je najžalosnije, prouzročivši epidemiju neuroloških poremećaja novorođenčadi, Lilly sada zarađuje nove milijarde proizvodeći lijekove koji će liječiti ove poremećaje.

A što je s liječnicima? Upozoravaju li oni majke da cjepiva mogu uništiti zdravlje njihovih beba ili ih ubiti? Mislim da ne. Što mislite o sljedećoj vijesti: LIJEČNICI DOBIVAJU NAGRADNI BONUS NA DAVANJE CJEPIVA PROTIV OSPICA, MUMPSA I RUBEOLE!?! U Velikoj Britaniji ako liječnik opće prakse cijepi 90% svojih pacijenata dobiva 2.865 funti, ali ako ih cijepi 70% mito za komercijalne usluge pada na 955 funti. Wtf!?! Ja nisam doktor po struci i ne mogu vam reći kako da se liječite, ali ova gore rečenica mi zdravorazumski govori da više niti doktori nisu doktori koji vam mogu reći kako da se liječite, već danas oni postaju više kao akviziteri, gdje čak dobivaju bonuse za prodane pakete cjepiva. Današnji doktori postaju komercijalisti, samo sa razlikom što oni svoje proizvode ne prodaju potencijalnim kupcima, već svojim pacijentima koje bi trebali što bezbolnije liječiti, a ne im na taj način nuditi cjepiva za koja znaju da njihovim pacijentima ne trebaju, ali oni ih da bi dobili bonuse- uvjeravaju da ih baš trebaju.

U Indijani (gdje se, gle slučajnosti nalazi glavno sjedište Eli Lillya) u kojoj je sad obvezno cijepljenje protiv osam bolesti prije polaska djeteta u školu, broj autistične djece porastao je sa 116 djece 1989 g. na 3.789 u 2001. Lokalni kongresmen Dan Burton opisao je što se dogodilo njegovom unuku: „Ubrzo nakon primanja ture cjepiva za djecu postao je drugo dijete. Više nije govorio. Nikoga nije gledao u oči. Beskonačno dugo bi plakao lupajući glavom. Počeo je trčati uokolo mlatarajući rukama. Danas znamo da pati od negativne reakcije na cjepivo (odnosno sindroma Alise u zemlji čudesa).“ Želite li da se to desi i vašem djetetu? Vašim unucima? Bilo kojem djetetu, bilo gdje?

Coulter i Fisher u knjizi: „Pucanj u tami“ pružaju čvrste dokaze da DPT cjepivo (kombinirano cjepivo za difteriju, magareći kašalj i tetanus) dovodi do encefalitisa i da cjepiva za djecu u SAD godišnje uzrokuju između 12.000 i 15.000 slučajeva neuroloških oštećenja. Međutim ono što je doista zastrašujuće je da jedno od petero djece pretrpi određeni stupanj oštećenja. To znači da bi milijuni „problematične“ djece s problemima u ponašanju za koje nije moguće utvrditi uzrok, koji zagorčavaju život svojim roditeljima i nastavnicima, jednostavno mogli biti žrtve farmaceuta!?!

Ne postoje istraživanja koja bi ili dokazala ili opovrgla ovu hipotezu, jer: tko bi ih financirao? Možda iste te farmaceutske multikorporacije koje bi rezultati takvih istraživanja pokopali ili naše vlada koje dobivaju novac od tih istih multikorporacija, no siguran sam međutim u jedno: kad sam bio mlađi nije bilo lude djece koja trče uokolo i lupaju glavom o zid, za slučajeve ubojica tinejdžerske dobi nikad nitko nije čuo, a nije bilo niti obveznog cijepljenja u djetinjstvu. Istina, bilo je tu i tamo djece s problemom u disciplini, ali ravnatelji i očevi s remenima i šibama bi ih brzo doveli u red. Njihove poremećaje nisu prouzročili lijekovi i zatrovana prehrambena industrija, pa ih se moglo prizvati pameti, za razliku od danas gdje je većina takve djece potpuno odsutno, kao da nisu tu, u svojoj glavi.

Kako je u relativno kratkom vremenu zapadni svijet otišao tako daleko u krivom smjeru? Odgovor je jednostavan naravno, a krivnju možemo pripisati farmaceutskim kompanijama koje su dograbile kontrolu nad državnim vlastima, podmitili (finim iznosima) i zamaglile svijest liječnicima, a gotovo sav zapadni svijet od samostalnih osoba (prije) pretvorile u slabiće ovisne o lijekovima (sada). Joooj na TV su spominjali da postoji opasnost od neke bolesti i neću se moći sam riješiti toga (ako to uopće i dobijem), brzo… dajte me preventivno cijepite- da ne umrem od ospica. Daj me nemoj… pa ja sam prebolio i ospice i vodene kozice i rubeolu i potpuno sam zdrav, a ne da se svake dvije godine moram cijepiti jednim koktelom cjepiva, protiv tih „strašnih“ bolesti!

U Samoboru je prije nekoliko mjeseci bio glavni epidemiolog RH (dakle osoba u direktnom sukobu interesa, kojem plaća ovisi o broju cijepljenih ljudi) koji je širio paniku o pandemiji ospica, mumpsa i rubeole u RH, koja dolazi iz zapadne Europe i o nužnosti cijepljenja što većeg broja Hrvata, pokazujući dijagrame i koristeći stručne nazive, da potkrijepi opravdanost straha kod ljudi te nadolazeće pandemije. No, jeli netko od vas sad čuje išta o toj nadolazećoj pandemiji i još važnije pitanje: „jeli netko od vas zna nekoga tko je nastradao od ospica ili rubeole? Što je tako strašno u razbolijevanju od ospica, vodenih kozica ili mumpsa? Jeli znate da jednom kad ih prebolimo da stječemo doživotni imunitet, DOŽIVOTNI!?! te imamo organizam koji nije teško oštećen smrtonosnim cjepivima. Isto tako, prije su majke uzimale godišnja i ostajali s djecom doma, ako nije bilo bake ili dede da se brine o djetetu, a danas majke i očevi rade, djedovi i bake venu u staračkim domovima do grla nakljukani lijekovima, a u vrtićima polude počne li dijete pokazivati znakove bolesti.

Naravno, ima i suosjećajnih liječnika, a Udruga američkih liječnika i kirurga to je nedavno i dokazala, kad je jednoglasno izglasala moratorij na obavezno cijepljenje. Evo i jednog dijela izjave: „Cijepljenje bi se trebalo temeljiti na odluci u potpunosti informiranog roditelja, a ne da ga nameću zdravstveni djelatnici koji žarko žele poštivati nerazumne zakone o cijepljenju.“ Zar to nije puno logičnije objašnjenje nego ovo od današnje odluke obveznog cijepljenja djece u našoj Hrvatskoj: „…U rješenju Ustavnog suda stoji da je pravo djece na zdravlje važnije od prava roditelja na izbor. Ministarstvo zdravlja Ustavnom sudu dostavilo je mišljenje u kojem stoji da je cijepljenje medicinsko pitanje, a ne pitanje slobode savjesti ili uvjerenja. Takvo su tumačenje suci prihvatili…“

Sad je sve sjelo na svoje mjesto. S jedne strane imate to da se u cjepivima nalaze živa, aluminij i ostali otrovi, da dolazi do porasta autistične djece i ostalih modernih bolesti koje nikad nije bilo, a s druge strane imate zakon da je to medicinsko pitanje i da vas se mora cijepiti hoćete vi ili ne, uz sve ove gore spomenute činjenice, mada niti jedno cijepljenje nije dokazano kao sigurno i sad ono najapsurdnije od svega: sve to nam liječnici preporučaju da te otrove unosimo u naša jadna bespomoćna tijela kao preventiva protiv bolesti (ospice, vodene kozice, rubeola…) od kojih danas nitko ne umire, već se tijelo samo riješi tih virusa!!! I to postaje obvezno i za svu našu djecu!!! Zato imam potrebu još jednom ovo zadnje ponoviti, jer se nadam da ovo nije samo meni apsurdno- ubacivati otrove u sebe (najpoznatije otrove kao živa, aluminij, pileći embriji, antifriz i slično, što btw. čak i piše na sastavu cjepiva), ne nakon što se zarazite tim bolestima, pa da tim koktelima smrti se izliječite, već kao mandatorna preventivna mjera (na kojoj bez obzira dali farmaceutske multikorporacije imaju časne namjere ili ne- zgrću milijarde) da ne bi slučajno dobili tu neku bolest koju gotovo nitko niti nema, a čak i u najgorem slučaju (ako odbijete cijepljenje) i dobijete te bolesti- odležite malo i vaš organizam riješi vašeg napadača, te si ojača imunološki sustav? Neka netko od pametnjakovića koji i dalje zagovaraju korisnost, pa i nužnost cijepljenja kaže dali je zdravorazumski bilo kakav unos tako teških otrova zbilja nešto najbolje za čovjeka kao preventiva od gotovo nepostojećih bolesti? U jednom prijašnjem postu sam na čak 16 stranica uz stavljanje grafova objasnio da su te neke bolesti i prije otkrivanja cjepiva spala na 0,01% smrti kod čovjeka, tako da onaj glavni mit da tek od uvođenja obvezatnog cijepljenja su neke bolesti gotovo nestale, je ništa drugo nego mit- pošto su do tada te neke bolesti gotovo nestale primjenom viših higijenskih standarda itd, da sad ponovo ne ulazim preduboko u tu.

Na žalost jednoj mojoj poznanici u Samoboru dijete je dobilo sindrom Alise u zemlji čudesa, nakon primanja obveznih injekcija prije vrtića, tako da ne mislite da se to možda dešava samo u SAD-u i ona i njeno dijete sad spadaju u onu statistiku koju spominje ovaj članak iz indeks.hr, a to je da su neke nuspojave i reakcije moguće, ali i ne toliko česte. Dakle, doktori su joj mogli samo reći: „ah smola… na žalost vaše dijete je pokazalo negativnu reakciju na cjepivo i sad će vam cijeli život biti „odsutno“ (da ne kažem poluretardirano, jer mi to zvuči užasno). Žao mi je. Obično ta „odsutnost“ se ne pokazuje tako naglo, odmah nakon davanja cjepiva, već uglavnom kasnije, a većinom čak i ne pokazuju nikakve reakcije na cjepivo!“ Želite i vi da i vama doktor tako kaže? Što je pobogu farmaceutima u glavi (a prešutno i našim liječnicima koji sve to znaju)- da stavljaju živu, jedan od najsmrtonosnijih otrova našeg planeta u injekcije i onda nas i našu djecu cijepe? Zar nitko ne može zaustaviti ove egomanijake opsjednute profitom??? Ne dozvolite da netko drugi misli za vas, jer on posjeduje neki autoritet, koji je u najmanju ruku kompromitiran i u sukobu interesa, već uključite svoj mozak, proguglajte malo ako vam treba još informacija i tek tad donesite svoju odluku. Koga zanima malo više može mi se javiti na pp, pa ću mu poslati onih 16 strana koje sam napisao, prije možda pola godine ili mu posuditi neke knjige doktora koji su kao Virapen ili Ghislaine Lanctot… upućivali čak i na smrtnost cijepljenja, pa sad ostali bez posla i prava da se bave medicinom, a sa brdom dokaza baš na tu temu.

Gost

#150

2014-03-27 15:34

pita se roditelje , a ne da vlast odlucuje , svaki covjek ima pravo na svoje odluke...nista se ne bi trebalo nametat silom...ili kaznom...