Peticija za ukidanje obaveznog cijepljenja u Hrvatskoj


Gost

#326

2014-03-29 10:06

Svako živo biće ima elementarno pravo da odlučuje što da radi sa svojim zdravljem tj. da samostalno donosi odluke koje se tiču njegovog ili zdravlja njegovog djeteta.

Gost

#327

2014-03-29 10:06

sve se vrti oko love
alex

#328

2014-03-29 10:07

sve se vrti oko love

Gost

#329

2014-03-29 10:22

Smrt fašizmu, sloboda narodu!!!

Gost

#330

2014-03-29 11:02

Svatko ima pravo na izbor. Ako se država toliko brine o djeci zašto meni ne osigura posao sa kojim mogu dovoljno zaraditi da ga nahranim.
Protivnik glupih peticija

#331 Re:

2014-03-29 11:03

#1: -

Vi niste normalni. Poslje ćete radit peticiju da se kazni sve koji su dopustili da se ukine obavezno cjepljenje jer će djeca oboljevat ili još gore umirat. Svako djete se u današnje vrijeme testira od rođenja i zna se na što je alergično ili ne. Problem je što su stvari koje su nekad bile normalne danas "opasne". Pročitate gluposti oko cjepiva na nekim portalima koje su 90% krive i onda pišete svakakve idiotarije i radite peticije. Pročitajte malo neke službene stranice ili forume gdje pišu stručni ljude, a ne ove neprovjerene gluposti što se spominju na stranicama. Pola tih što to piše nisu u stanju ni prevest normalno s engleskog, a kud ocjenit jel to dobro napisano ili ne. Problem je što se zbog vas ovakvih i ovakvi glupih peticija roditelji boje kaznit svoje djete da djeca nebi tužila roditelje zbog "mama mi je uzela mobitel jer sam joj reko da je glupa i ona mene maltretira", a to se sve dešava zbog ljudi kao vi. Postajemo lagano amerika gdje će sve vrvit od neodgojenih derišta i glavni hit na televiziji će bit "16 i trudna"


Gost

#332

2014-03-29 11:43

..pridružimo se zemljama gdje je cjepljenje odluka roditelja, a gdje Ustavni Sudovi donose odluke iz područja svojih kompetencija.

Gost

#333

2014-03-29 12:27

nista cudno...dapace sto vise ovakvih zakona za budale tim prije se ljudsko drusto oslobadja od zastarjlih/priglupih nacina razmisljanja i funkcionoranja....
protivnik cijepljenja

#334

2014-03-29 13:19

Oni koji odlučuju (političari, doktori) se ne cijepe jer znaju da je to bolesno. Priroda nam je dala zaštitu. Cijepljenjem se zaobilazi naša prirodna obrana, a otrov se direktno ubrizgava u krv. Cijepljenjem se u krvotok ubrizgava želatina (sintetički hormon rasta i opasnost od zaraze prionima), natrijev klorid, protein jaja (preko kokoši prepun umjetnih sastojaka radi tova i uzgoja), živa, zaslađivač sorbitol, ljudski albumin, formaldehid, fenoksietanol, aluminij fosfat, monosodij glutamat itd.). Najkontroverzniji su svakako GMO sastojci i ‘RA 27/3′, fetalni protein izvučen iz abortirane djece (ProQuad i MMR II cjepiva).

Gost

#335

2014-03-29 15:28

naša dijeca nisu pokusni kunići .treba kaznit one koji to rade

Gost

#336

2014-03-29 16:01

Pozdravljam za peticiju,i smatram kao roditelj 3 djece,koji su cjepljeni,redovito,mislim da cjepljenje djece,treba biti izbor roditeljakoji se o djetetu brine danonočno,bio zdrav ili bolestam!.A i stajališta sam da i mnoga cjepiva mogu izazvat razne nus pojave ,kao alergija,i teže bolesti,isto ko netko tko je alergičan na neki ljek,posljedice mogu biti kobne,a znam slučaj čovijeka koji 4 desetlječa koji vodi spor zbog krivog cjepiva,ljeka,danas je jako bolestan čovijek i psihički obolijo!zato smatram da suci,socijalni radnici nemožeju odlučiti očete cjepiti ili ne,to nije njihova struka,njima je samo ljudima prjetiti i uzeti novac,a ne pomoć i dat izbor ako roditelj ima radnu sposobnost,odlučivanja,onda roditelj nema nikakva prava o odlučivanju očito!ja sam na strani roditelja i djece,sretno sa nadom da peticija uspije.,Dunja,Osijek

Gost

#337 Re:

2014-03-29 16:11

#26: -

Slažem se sa vašim komentarom,jer tko zna kakav je sastav,kemikalija u nekom cjepivu,a isto tako buduči da ste medicinske struke,znate da svaki ljek nije za svakog,tj netkom če pasati npr ljek na bazi pencilina,a taj isti ljek imat če nus pojavu,koja može biti opasna,čak i može biti kobna,tako mislim za cjepivo! ovo je moj stav i moje mišljenje!


Gost

#338 protivnik cijepljenja

2014-03-29 16:40

#5: -

pa oni i žele da nas isele, vidiš da sve prodaju, mlade tjeraju van iz zemlje, za rat u afganistanu imaju milioneeee dolara a za narod svoj enmaju.


Gost

#339

2014-03-29 17:08

no comment

Gost

#340

2014-03-29 19:04

Potpuno se slazem s vama jer mi je prvo dijete imalo febrilne konvulzije i mislim da je to zbog cjepiva

Gost

#341

2014-03-29 20:31

Hvala na brizi

Gost

#342

2014-03-29 20:47

Roditelji bi trebali odlučiti o cijepanju svojih djeca

Gost

#343

2014-03-29 20:50

Vakcina protiv hepatitisa B (12 godina) pola odeljenja jednog razreda odmah bolesno posle vakcinacije. Reakcija????
Gost

#344 Re: Re:

2014-03-29 21:53

#331: Protivnik glupih peticija - Re:

Odakle god da je kreirano tvoje mišljenje, je mišljenje na temelju nekoliko članaka iz medija? ili samostalnim pokušajem istraživanja i logičkog rasuđivanja? Zašto je u današnje vrijeme, u 21.stoljeću, sve više alergija, "neizlječivih" bolesti itd. ima ljudi koji "projekt cijepljenja" istražuju i više od 15 godina. Te ljudi koji su doživjeli negativno iskustvo nakon cijepljenja, odlučili su se zapitati i promisliti.

http://www.youtube.com/watch?v=FzB1Kv5Hado


Gost

#345

2014-03-30 02:09

U slobodnom društvu svatko bi trebao biti odgovoran za svoje postupke, a ne samo neki...

Gost

#346

2014-03-30 05:53

Fašizam ima mnoga lica, a jedno od njih je i cijepljenje.

Gost

#347

2014-03-30 07:43

Bilo bi lijepo da se vrati stari dobri način cijepljenja koji nije opasan po život djece.

Gost

#348

2014-03-30 08:01

Država i na ovom primjeru još jednom pokazuje da tretira ljude kao njezino vlasništvo i da još uvijek živimo u robovlasničkom sustavu, a jedini civilizacijski napredak u odnosu na njihove antičke uzore je to što sad koriste novčane kazne, a ne bič, kao sredstvo utjerivanje straha u kosti.

Gost

#349

2014-03-30 09:08

Ljudski život je neprocjenjiv i kao takav bi se trebao zaštiti na sve načine. Jedini Bog ga je stvorio na svoju sliku i prirodu. Naša sveta dužnost jest da ga tako čuvamo, štitimo i poštujemo. U prirodi postoji sve što nam je potrebno za zdravlje radost i sreću. U skladu s tim, ne vidim nikakvu svrhu uništavanju mladog dječjeg tjela i organizma raznim cjepivima?!
Apsolutno podržavam roditelje da se po svojoj savjesti zauzmu za svoju djecu bez cjepiva!!!
Hvala,
s poštovanjem Branka Galić

Gost

#350

2014-03-30 10:49

Iz svog iskustva, kao homeopata i Heilpraktiker (obrazovan u Njemackoj), pouzdano znam da cijepljenje moze prouzrokovati mnoge akutne i kronicne bolesti. Osobno sam imala vise takvih slucajeva! Mnogi roditelji ni ne povezu bolest djeteta sa cijepljenjem, a i lijecnici ocito nisu instruirani u tom smislu. Ako bolest nastane kao posljedica cijepljenja, ona se uspjesno moze izlijeciti samo tako sto se djeluje protiv njenog uzroka! Terapije sluzbene medicine mogu samo zalijecivati simptome na povrsini i tako stvoriti plodno tlo za kasnije kronicne bolesti.
Interesantno je da je upravo Hrvatska odlucila ignorirati cinjenicu da vecina razvijenih zapadnih zemalja odbija prinudno cijepljenje! Moj utisak je da su pri donosenju te odluke ustavnog suda Hrvatske veliku ulogu odigrali instrumentalizirani lijecnici i znanstvenici farmaceutske industrije. Drugacije sebi ne mogu objasniti zar onih koji su tu odluku izborili. Po meni, to je sramotna odluka!