PORUČIMO ZAJEDNO HZZO: TRAKICE ZA MJERENJE ŠEĆERA U KRVI SPAŠAVAJU ŽIVOTE!
Drage građanke i građani RH,
znate li nekog tko ima šećernu bolest?
Molimo vas da svojim potpisom na ovoj peticiji podržite inicijativu kojom TRAŽIMO UKIDANJE Odluke Hrvatskog zavoda za zdravstveno osiguranje koja stupa na snagu 05. lipnja 2021. g, prema kojoj se osobama sa šećernom bolešću tipa 2, a koje su na terapiji tabletama ili su na drugoj ne-inzulinskoj subkutanoj terapiji, SMANJUJE ionako već mali broj trakica za mjerenje šećera u krvi, sa 100 na 50 komada godišnje (manje od jedne trakice tjedno) (NN 55/2021).
Ova odluka izgledno će dovesti do povećanog broja akutnih i kroničnih komplikacija kao što su: moždani udar, srčani udar, oštećenje perifernih živaca, sljepoća, zatajenje bubrega i netraumatske amputacije...
Pomozite nam da spriječimo povećanje broja hospitalizacija, gubitak kvalitete života i na žalost, prerane smrti kod oboljelih od šećerne bolesti tipa 2.
Izborimo se solidarno za očuvanje naših stečenih prava i zaštitu našeg i zdravlja naših najmilijih!
Hvala svima koji ćete nam pomoći!
U ime Hrvatskog saveza dijabetičkih udruga, Izvršni odbor i Zrinka Mach, predsjednica.
Kontaktiraj autora
Obavijest administratora ove web straniceZatvorili smo ovu peticiju i uklonili osobne podatke potpisnika.Opća uredba o zaštiti podataka Europske unije (GDPR) zahtijeva legitiman razlog za pohranjivanje osobnih podataka te da podaci budu pohranjeni što kraće moguće vrijeme. |