Peticija za referendum o ukidanju HRT pristojbe

Kontaktirajte pokretača peticije

Ova tema rasprave je automatski kreirana od peticije Peticija za referendum o ukidanju HRT pristojbe.


Gost

#1951

2016-02-04 18:40

Smatram da je veći dio programa politički obojan(naklonjen bivšoj vladi Zorana Milanovića),jednostran,tendenciozan,huškački..

Gost

#1952

2016-02-09 00:15

Pljačka naroda za zatupljivanje i podržavanje bezakonja

Gost

#1953 Re:

2016-02-09 00:21

#3: -  

 Na otocima više nema signala nego ga ima, a plačaju isto kao i u  Zagrebu. I naravno imaju samo 3 programa od HRT-a i dva ostala.


Gost

#1954

2016-02-11 11:54

Veću glupost nisam plaćao

Gost

#1955

2016-02-14 16:58

Za tu pljačku su krivi političari sad imaju priliku to nametnuto zlo ukinuti barem za nezaposlene. Gospodu muči  g. Radman a na nas koji nemamo od kuda plačati ko j...  Veliki domoljubi ljube domovinu a dozvole pljačku naroda.  Sramota. 


Gost

#1956

2016-02-19 14:44

Nažalost ovo je čisto kreditno ropstvo i namet dok god ste živi htjeli vi to ili ne. HRT navodi da se ne plaća program, proizvodnja, gledanje, održavanje itd NEGO se plaća posjedovanje prijemnika pa svakom pametnom dosta. Odem u dućan platim TV, laptop, smartphone ili ko zna što a da spada u prijemnik i onda sam primoran plaćati cijeli život ovaj potpuno besmislen namet. Pa dobro ko je tu lud. Platim uređaj u trgovini recimo 2000kn i još cijeli životni vijek uređaja dodatnih 80kn??? pa koliko onda košta taj uređaj??? ZAŠTO onda nemogu otići u trgovinu i izabrati koji god uređaj mogu i dobiti ga besplatno pa da plaćam tu pristojbu 80kn mj. Nadalje što se tiče maxtv-a, amis, itd raznih operatera koji uz svoje usluge programa puštaju i programe HTV-a da bi to mogli moraju plaćati koncesije za iste te programe pa se plaća i njima i HRT-u te HRT dobiva i više novca.
Ovo je sramotno jer pratim slučaj dugo vremena pa se HRT načini izmjenjuju kad god vide da ljudi ne žele plačati. Nekad davno se plačala pristojba za antene pa frekvencije pa televizor a ljudi su sve više koristili internet i za tv i za radio te bilo koji drugi način informiranja s obzirom da sve više tehnologija ide po žici i ne koriste radiovalove pa im pristojba na temelju istih ne drži vodu pa sada tu dodaju i računala,internet i pametne telefone a USKORO čemo vjerojatno morati plačati ovu suvislu pristojbu jer udišemo zrak i hodamo po zemlji.

Ne zaboravimo da mi svaki taj uređaj dobrano platimo u trgovini a onda još i ovo htjeli mi to ili ne.

Ukinuti pristojbu i omogućiti ljudima da biraju ili doniraju za njihovu pristojbu AKO žele ili ukinuti državnu televiziju sa ovakvom ništa drugo nego pljačkom naroda.

SRAMOTA


Gost

#1957

2016-02-26 23:48

Zato što nije logično da plaćam nešto što ne konzumiram! Uopće ne gledam HRT jer je program debelo sranje!

Gost

#1958

2016-03-02 10:12

Smatram da treba ukinuti placanje tv pristojbe jer to je trosak koji nema opravdanja jer je drzavna tv financirana dovoljno nasim novcem iz drz.proracuna.Kada su povisili cijenu tv pristojbe nama, zaposlenima u javnim sluzbama su smanjili place i oduzeli sva prava iz kolektivnog ugovora.Jesu li oni vazniji od skola i obrazovnih ustanova? Vec dugo nema nikakvog obrazovnog programa po kojem je drzavna tv bila poznata, da ne spominjemo ostalo zatupljivanje djece i odraslih uz uzas koji nije za gledanje! Podrzavam ovu akciju i mislim da je krajnji cas za to!

Gost

#1959

2016-03-03 15:01

To se vec odavno trebalo napravit

Gost

#1960

2016-03-05 21:26

Najmanje gledam HRT. Smatram da su neobjektivni i pristrani u izvješćivanju javnosti i da ne čine dobro Hrvatskom narodu.

Gost

#1961

2016-03-06 17:16

Hrt se treba financirati od reklama a ne preplatom i onako imaju uzasan program,nema prenosa lige prvaka ili sporta opcenito ,samo politika i politicka demagogija pranja mozga Hrvatskom narodu.

Gost

#1962

2016-03-06 21:50

Necu da plaćam hrt jer me ne zanima a plus toga i nemam sto da gledam na iskonu sam gdje su programi puno bolji

Gost

#1963

2016-03-06 23:31

Nažalost mnogi ne shvaćaju da se HRT ne plaća za program nego kako oni sada sa izmjenom zakona i tko zna kakvih pravilnika kažu plaćate pristojbu zato što posjedujete bilo koji prijemnik (tv,radio,liniju,laptop,računalo,mobitel,auto sa radiom itd...). Iako smo mi taj prijemnik platili u svoje vlasništvo i državi platili porez za isti HRT pristojbu plaćamo jer taj isti prijemnik posjedujemo. Toliko o našoj velebnoj državi i pravima.

100% podržavam ukidanje pristojbe makar to značilo i ukidanje i gašenje HRTa kao servisa

 


Gost

#1964

2016-03-07 13:53

Ako se ostale televizije mogu funcionirat bez pretplate može i HRT! HRT je komercijalna televizija i nek se financira sama! Tu se obrče velika lova, a kvaliteta programa nije zadovoljavajuća, zapravo daleko od toga! U ostalom nek plača onaj tko želi! U kapitalističkom svijetu je ovo čista diktatura i nametanje ljudima nečeg što ne žele!

Gost

#1965

2016-03-07 18:49

to je obična pljačka naroda! Protuustavno!

Gost

#1966

2016-03-08 10:27

Moji roditelji, moja obitelj, svi smo se odricali za izgradnju skoro svih infra struktura, koje je danas samo netko uze sebi i naplačuje a za uzvrat ništa ne pruža niti održava to več napravljeno. SRAMOTNO je: HT, HEP, Sve telekomunikacije, Sva parkirališta, plin , struja, voda, gradsko grijanje itd. SVE SMO TO MI VEĆ DAVNO PLATILI a sada se netko bogati na istom.

Gost

#1967

2016-03-08 19:27

HRT  je nacionalna kuća, dok su sve ostale privatne TV kuće. Naravno da bi mi bilo drago ne plaćati pruistojbu, ali pitam se tko bi tada financirao kulturni program, sportski program, vjerski program, program nacionalnih manjina, sve one programe koji nisu marketičnki popularni?


Gost

#1968 Re:

2016-03-08 19:31

#1966: -  

 Koliko znam da bi ste imali struju, pitku vodu, grijanje, plin, telefon treba održavati infrastrukturu. Ukoliko je ne održavate ona propadne bila ona privatna ili u državnom vlasništvu.


Gost

#1969

2016-03-10 17:47

Zato sto je to prisiljavanje gradana imam max tv tamo placam zajedno Sa internetom tako da se naplacuje Sa vise strana...
kosa

#1970

2016-03-11 11:48

Prema Hrvatskoj Sjeverna koreja je festival demokracije. naplaćivanje korištenja tvog privatnog vlasništva je ravno za osudu onih koji mogu to promijeniti - političari i njih treba stisnuti i prosvjedovati za ukidanje istog....sutra će se sjetiti naplaćivati zrak po ccm2. Pa ti onda diši


Gost

#1971

2016-03-11 14:42

Napokon vise

Gost

#1972

2016-03-11 21:06

zato što nemam mat.mogućnosti za plaćanje-bolesna i soc.problem-u ovoj državi se previše toga plaća još malo i zrak će.

Gost

#1973

2016-03-11 21:14

Zato sto HRT nema nikakav program i sve ponavljaju za sta da placamo 80?

Gost

#1974

2016-03-12 09:44

Poštovani,
Potpisala sam zato ,što to nije televizija koju gledam a uredno je plačam ...Plus toga plačam pretplatu za još plus 3 ljetna mjeseca za 3 apartmana u kojima uopče nema Tv prijemnika ...kako i sami znate gosti uglavnom imaju internet , tako da ih Tv i nezanima ...
Pa vas lijepo molim da i ovaj problem stavite u dnevni red...to su dolazili inspektori po kućama i prijetili kaznama ako ne platimo ...ja sam bila naivna i plaćam već 4 godine za ono što ne koristim ..znači svaku godinu 240 kuna plus....pozdrav Marica Plenković

Gost

#1975

2016-03-12 10:50

Hrt ima najlosiji program, skoro ga uopce ne gledam i nedopustivo je da te neko prisiljava da placas tako skupo nekoliko nezanimljivih programa. Za taj novac gledam stotinjak programa. Smatram da tu pristojbu trebamo ukinuti sto prije.



Plaćeno oglašavanje

Oglasit ćemo ovu peticiju kod 3000 ljudi.

Saznajte više...