Za trajnu suspenziju Nikole Kolaka (VK)

Kontaktirajte pokretača peticije

Ova tema rasprave je automatski kreirana od peticije Za trajnu suspenziju Nikole Kolaka (VK).


Gost

#1301

2016-02-17 23:42

Bez puno filozofije.Takvih slučajeva ima više, no svi šute. Evo prilike da se nešto promjeni.Iako život ne možemo vratiti,no možda se može spriječiti da se ne ponovi .

Gost

#1302

2016-02-17 23:42

Zatvorska kazna za ubojstvo

Gost

#1303

2016-02-17 23:46

Iskreno se nadam da taj monstrum nece nikad vise poroditi nijednu zenu, ali sigurna sam da peticija nije dovoljna. Obavezno ga tuzite! Puno srece!

Gost

#1304

2016-02-17 23:47

Zato jer sam majka dvoje dijece,i zato jer nemogu zamisliti da se tako moze netko ponasati i ubiti bebu.Zato jer mi se srce stislo od tuge zbog boli majke i smrti male bebice.

Gost

#1305

2016-02-17 23:48

Priča mlade majka koja je objavljena je stravična. Nakon te priče na drugim stranicama sam pročitala jos komentara od drugih žena. Treba stati na kraj ginekološkom nasilju koji se vrši nad rodiljama.

Anonymous

#1306

2016-02-17 23:48

Sramota. Zar tribam komentirati zasto sam potpisala za ovu peticiju?

Gost

#1307

2016-02-17 23:49

Zato što je to najmanje što mogu učiniti ne bi li se dotičnog sankcioniralo kako priliči. Ne daj bože da se ovako nešto ponovi, bilo gdje. Iskrena sućut obitelji.

Gost

#1308

2016-02-17 23:51

Sve je jasno komentar je nepotreban.

Gost

#1309

2016-02-17 23:51

Čitajući ovaj članak i još nekolicinu tekstova u vezi rodilja, i osoblja u rađaonama..njihovog ponašanja,vrijeđanja, omaložavanja,nemara i da ne nabrajam sve ostalo....takvom ginekologu nije mjesto ni sekunde da više radi taj posao nigdje i nikada...iako nije on jedini koji bi trebao da izgubi licencu ima još takovih njemu sličnih

Gost

#1310

2016-02-17 23:52

Prestrašno i prežalosno. Ljudi moji 21 stoljeće i ovakva gamad radi u drzavnoj bolinici i još ga mi gradani plaćamo.
Ali ništa čudno dobro da smo i živi u ovoj državi. Jer neznaš gdje je gore od bolnica, do skoli, do vrtića i državno ustanova koje žive nateret građanstva.
Jada i bjedA. I zbog ovakvi jadnika umre nevino i jadno malo biće.
I sama sam s drugim pirodom prošla slicnu priču, ali hvala bogu da sam rodila za 20min pa je beba dobro od zelene plodne vode!!
Držite se i borite se koliko možete!!

Gost

#1311

2016-02-17 23:52

Zato što su i moju pokojnu majku odveli u smrt Nikola Kolak, i drugi radivši rutinsku operaciju.

Gost

#1312

2016-02-17 23:56

strašno....nedaj Bože više nikome..:'(


Gost

#1313

2016-02-17 23:58

Takav covjek da ima obraz sam bi otisao,i nikad se nebi vratio...toliko ima mladih sa zavrsenom skolom koji bi voljeli i cijenili to sto rade pa neka se oslobode mjesta za takve

Gost

#1314

2016-02-18 00:06

Zato jer je doktor Kolak jedna velika seljačina bez imalo kulture, ljigavac sam se doveo do ovoga...

Gost

#1315

2016-02-18 00:11

I sama sam majka dvije prekrasne curice i ovo je uzasno sto se desilo...tako sta se ne bi trebalo nikad vise ponoviti jer ako se njima ne radi nek oslobode mjesto za druge koji vole svoj posao i koji bi bili odgovorniji...za takve nemam rijeci

Gost

#1316

2016-02-18 00:12

Stvarno mi je žao zbog toga što se dogodilo,malog anđela ništa ne može vratit ali moramo spriječit da opet neka druga mama to doživi.U svakoj bolnici ima bar jedan takav doktor triba nesto poduzet da se više ovakvo nešto nikome ne dogodi.

Gost

#1317

2016-02-18 00:13

Zato jer smatram da takvim osobama kao sto je gospodin Kolak nije mjesto u radaonama, na mjestu gdje se dogada cudo, dolazi zivot... svatko moze imati los dan na poslu ali ovo je daleko od toga. Ovo je pitanje ljudskosti I strucnosti odnosno nestrucnosti I neljudskosti. Prije svega treba biti covjek. A ovakve ljude maknuti sto dalje, da nebi opet nekome ovako naudili I unistili zivot.

Gost

#1318

2016-02-18 00:17

Bez komentara, prestrasno..

Gost

#1319

2016-02-18 00:25

Trebam roditi za mjesec dana i ne zelim dozivjeti nista slicno!

Gost

#1320

2016-02-18 00:26

Potpisala sam zato sto i ja imam traume iz Vk rodilista od prije 30 godina i ostat ce zauvjek samnom.

Gost

#1321

2016-02-18 00:40

Peticiju sam potpisala stoga sto smatram da je doticni doktor pocinio krivicno djelo (ubojstva) i treba definitivno biti "osudjen."
Isto tako, ako i medicinske sestre i primalje koje rade u bolnicama gdje se dogadjaju takve i slicne situacije, ostaju nijeme po pitanju prijavljivanja takvih doktora - smatram njihovim saucesnicima.


Gost

#1322

2016-02-18 00:46

Rodila sam dvoje djece.
Cula sam da ima dosta loših doktora u vinkovačkim bolnicama.
Dvije prijateljice također sa uredno pracenom trudnoćom završile su loše.
Jedna je dobila dijete s posebnim potrebama sa puno dijagnoza toliko da je bolest ne definirana (danas dijete ima 17 godina a i dalje je nesamostalno) a u drugom slučaju je mama završila katastrofalno s cijelim donjim dijelom tijela i oporavljala se bolno i dugo.
Sestrična iz Zagreba je isto tako imala cijelu trudnoću urednu a iza poroda brzo se vidjelo da puno toga nije u redu (danas dijete ima 7 godina) i to je još jedno dijete s posebnim potrebama svaki dan, svaki sat i biti će cijeli život nesamostalno.
I psihički i fizički.
Ja sam se dvije trudnoće tresla od straha.
Ne po cijele dane.
Trudila sam se da to bude što manje.
Ali zadnji dani su mi bili jači.
3 posto da možda "nešto" neće biti u redu a 97 posto da ću završiti u krivim rukama.
Instinkt mi je bio točan.
Ali sam ipak dobro prošla.
Neću o detaljima jer prvi put mi je bilo prebolno i prije poroda i nakon buđenja, drugi put sam imala sjajnog doktora ali trudove točno 7 sati prije dogovorenog za carski.
Tu mi je među vrijeme dok sam prešla iz ruku dva mlada nadobudna doktora u ruke iskusnog koji je u minuti prolistao moje nalaze i rekao idemo... prošlo prestresno da mi je uzelo bar par godina života.
Zahvaljujem svaki dan Bogu i "svetom" iskusnom doktoru koji je bio dežurni.
Kad sam se probudila opet je bio ispred mene i profesionalno me pitao kako se osjećam...preslabe su riječi za opis njegove minimalno- maksimalne brige, sigurnosti koje mi je dao.
Zamislite nisam mu ni platila pa ni ime saznala a svoj posao je obavio profesionalno.
No to je moj slučaj.
A moja preporuka kad zbrojim sve priče i iskustva od 20-38 godine: tražite doktora po preporuci i platite (nnaravno ako ikako možete) jer eto "vrijeme" je takvo.

Gost

#1323

2016-02-18 00:54

Zalosno da se za ovakva zlodjela treba potpisivati peticija da bi pravda bila minimalno zadvoljena. Nadam se da ce oduzimanjem licence zavrsiti svo nesposobno osoblje u hr, ako ne radom odgovornih sluzbi, onda barem potpisivanjem ovakvih peticija! LP

Gost

#1324

2016-02-18 00:56

Znam da ovo nije usamljen slučaj. Mnoga naša rodilišta su nehumana. Možda postoje i bolji načini da se situacija popravi no ovakvom liječniku nije mjesto među pacijenticama. Bolje i jedan po jedan, nego ništa ne poduzeti.

Gost

#1325

2016-02-18 00:58

zato sto sam čovjek s osjecajima, sto sam žena, sto sam mama. Ne ponovilo se nikad nikome!