Za trajnu suspenziju Nikole Kolaka (VK)

Kontaktirajte pokretača peticije

Ova tema rasprave je automatski kreirana od peticije Za trajnu suspenziju Nikole Kolaka (VK).


Gost

#1401

2016-02-18 07:16

Zato,jer je normalno da svi reagiramo,i pomognemo pridonijeti na bilo koji način da se takve stvari ne događaju(ili makar da se kazni takve)...tužno je žalosno da postoje takvi ljudi,a pogotovo da rade na takvim mijestima...

Gost

#1402

2016-02-18 07:16

Osobno sam imala prekrasan porod i nisam mogla poželjeti bolju doktoricu i bolje babice u Pakračkoj bolnici, ali iskustva mnogih mojih prijateljica i mama diljem Hrvatske svjedoče o bezobrazluku i sikaniranju rodilja i tome treba stati na kraj. Prestrašno!

Gost

#1403

2016-02-18 07:16

Moja supruga je u osječkom KBC-u također imala slično iskustvo, gdje se jedva uspjela izboriti za carski rez iako je imala prvu trudnoću sa 40 godina. Dvije godine kasnije, opet je zaprimljena s visoko rizičnom trudnoćom koju su joj pokušavali čuvati tabletama i mirovanjem. Nekoliko dana nakon što su ju pustili, imala je spontani pobačaj.


Gost

#1404

2016-02-18 07:16

I sam sam majka,troje divne djecice :) Prvi porod je bio nesto najgore u zivotu sto sam prosla....nacin ophodenja prema meni...busenja vodenjaka...lezanje na dripu cijeli dan....govorim sestri da me trga u ledima....uvalili mi neki koktel u infuziju dalje se ne sjecam.....otvaram oci u boli....kicma me trga( popustio je koktel) dvije sestre pod ruku me polu svjesnu dovode u box....na stol ajmo tiskaj....nejde...i krece deracina ubit ces si dijete tako....lezi....moras tiskati...dijete i dalje nejde van....na to dolazi doktor meni vezu noge nekim remenjem....pomaknuti se nemogu (11god poslje pamtim to kao da je bilo jucer) on gura ruke namjesta malome ramena jedno pa drugo ( da lakse izade)ja vec nemogu od boli i muke od cijeloga dana tiskati govorim covjeku da nemogu valjda u panici nasjedne na moj trbuh ....uglavnom Leoncek je tu ziv i zdrav Bogu hvala....na jedvite jade sam se odlucila na drugo dijete(pamtim samo taj porod) kad je sve zavrsilo u glavi mi je samo odzvanjalo gotovo je Boze masakr je gotov(bila sam sretna kad su me sivali) ....zao mi je mlade majke koja je izgubila bebu....to je tragedija koja te obiljezi za cijeli zivot....ljudi su izgubili svoje najvece blago i tesko da ce kakva kazna ublaziti njihov gubitak,ali nesavjesne doktore koji doslovno muce zene satima,uzimaju si za pravo da rade sto zele , ubijaju djecu pod izlikom komplikacije na porodu......ovakve traume nam.ostaju za cijeli zivot....zelim da se prema nama odnose onako kako to i zasluzujemo....da se nas majcinski glas uvazava kad kazemo da imamo feeling da nesto ne stima....trga mi se srce kada vidim okakve vijesti....pa do kada ce zene trpiti ovakvu vrstu maltretiranja ????
123

#1405

2016-02-18 07:17

 ovaj doktor je po meni ubio ovo dijete,i ne samo da mu treba zabranit rad vec treba mu se i sudit.uzas!!


Gost

#1406

2016-02-18 07:17

Zato sto smo ljudska bica,i ne zasluzujemo izivljavanje..

Gost

#1407

2016-02-18 07:18

Slična iskustva u Zagrebu...U našem slučaju Andrija je uspio čudom ostati živ i zdrav.

Gost

#1408

2016-02-18 07:21

Zato što želim da taj doktor više nikom ne napravi takvo zlo i da ta jadna majka dobije pravdu.

Gost

#1409

2016-02-18 07:24

ima ih još za koje treba ovakva peticija ! ovo je početak ! primjer !

Gost

#1410

2016-02-18 07:24

Pa zar treba komentirati ista,pa do kad cemo dozvoljavati da nas se tretira kao sa imamo pms,a ne da na svijet donosimo nesto najljepse.Ova prica me dirnula,jer sam imala jako ruzno iskustvo kada sam radjala,samo na svu srecu moj andjeo je uz mene.A tuga i bol majke koja sad ovo sve prolazi,ovo je najmanje sto za nju mozemo uciniti,a i za sve buduce majke.A dozicnog doktora bi ja poslala malo s muzem na kavu.

Gost

#1411

2016-02-18 07:25

Meni se dotični zgadio još dok sam bila stažerka u toj bolnici.Prvi dan mog staža na ginekologiji došao je i rekao da kod njega stažerke moraju nositi tange.Halo,ti si tu da pomogneš ženama i majkama u njihovom najsrećnijen danu a ne da vijaš stažerke.Ali manje više,ja sam nevažna,bojim se samo da će taj mesar dobiti samo kratku suspenziju dok se stvar ne slegne ili će dobiti da radi kao doktor opće prakse u nekom zabačenom selu.Njega treba izbrisati sa lica zemlje

Gost

#1412

2016-02-18 07:26

trebamo se veseliti rodjenju djeteta,a ne da nam ga ludjak,psihopat oduzme.treba ga dozivotno zatvoriti i povremeno ga potsjetiti sta je radio.

Gost

#1413

2016-02-18 07:32

Imala sam iskustvo kod trećeg poroda sa jednim takvim doktorom. Na svu sreću sve je dobro prošlo.

Gost

#1414

2016-02-18 07:32

Zaslužio je i gore.

Gost

#1415

2016-02-18 07:32

Zato što bi takvi i njemu slični trebali odgovarati

Gost

#1416

2016-02-18 07:33

Zato jer se izbacivanjem takvih doktora iz prakse mogu spasiti mnogi životi.

Gost

#1417

2016-02-18 07:34

Zato sto sam i sama bila svjedok u nekoliko situacija u KBC Osijek,2002.godine rodila sam sina živog i zdravog samo zato što je suprug bio prisutan pri porodu i sve je pratio,na kraju se i posvađao sa liječnikom.da njega nije bilo tko zna kako bi sve završilo.

Gost

#1418

2016-02-18 07:37

Zgrožena sam ovakvim pristupom doktora prema trudnicama,mladim ženama i majkama..Ovo je za svaku osudu..i više od toga! Ubili su mali (veliki) život..Užasno i ne daj Bože više nikada !

Gost

#1419

2016-02-18 07:39

Nezamislivo mi je da se liječnik tako ponaša pre.a pacijentu, pogotovo kad se radi o rođenju malog nedužnog bića. Tolika nezainteresiranost i bezobrazluk, žalosno. I još k tome majka ostane bez djeteta kojeg je čekala ne 9 mjeseci, nego 6 godina.. Strašno....

Gost

#1420

2016-02-18 07:42

Želim da rodilje i prije početka poroda imaju pravo na izbor carskog!! Kao što je u svijetu normalno!!!

Gost

#1421

2016-02-18 07:42

Potpisala sam jer mi je zao svih žena koje što takvo prožive. I ja imam loše iskustvo s porodom, loše ponašanje, nemar, sve to me dovodi do mišljenja kako me strah opet zatrudniti.

Gost

#1422

2016-02-18 07:43

Nikada niti jedna beba nebi smjela umrijeti radi nemara liječnika. Ovo je sramota, rođenje novog zivota je svetinja, treba maksimalno biti angažiran na porodu i polomiti se da ishod budu zdravo dijete i majka! Prvo previse intervencija pa onda nedostatak intervencije s ne znam kojim ciljem doveli su do ovog katastrofalnog ishoda. Ovo se nikad vise nesmije ponoviti. A doktor je drugi Mengele, veze s medicinom i čovječnošću nema! Horor! Zabranila bi da uđe u bolnicu taman bio i pacijent! Nije zaslužan da zivi.
Ne znam kako ce roditelji smoći snage da nastave živjeti ali od srca im zelim da uspiju ovu strahotu prezivjeti.

Gost

#1423

2016-02-18 07:44

Zbog toga što je moj porod prošao uredu i ok uz sjajne babice i doktora KNEŽEVIĆ....da to je doktor koji mi je tako milo i nježno rekao ti to možeš polako samo prati naše upute,,dok sam i ja bila cjeli dan i noć iscrpljena i naravno strah noge su mi klecale i da sve mi mame u tom trenutku molimo,,,zovemo svoju mamu,,,i govorimo nek je beba ok meni kako god bude,,,,baš zbog toga što od prvog dana ljubimo to djete,,,samo je rekao ne boj se,,,da mlada si velika je beba ali heroj ste oboje,,,,toliko o meni,,,ali dolazak u bolnicu samo sam čula priče o dok.Bušiću,,neki ga hvale da je dobar kad se podmaže novcem,,,a neki koji nisu u mogućnosti dožive pakao uz njeg,,toliko je vulgaran u priči bio prema ženama koje je vodio,ja sam se ko mali miš skrivala okrećala zidu od njeg i molila Boga da me njegova smjena ne zapadne,,,nećete vjerovati rodim sina u 6.20..taman dolazim sebi posle poroda on dolazi na smjenu uzima moju cimericu iz sobe prvorodilju mladu od 18god,,,mučio je cjeli dan na silu izvlačio djete jer žena nije ni bila toliko otvorena,,,,na kraju sam čula niz hodnik viku,,eh di ti je taj tvoj što te nije bolje raskrčio,,,čudim se kako je djete tu,,,ajde tiskaaaj jeb ti,,,,nije ti ovo odmor,,,,njen plač viku,,,babice koje izlaze ulaze ljute koje im se nemogu suprostaviti,,,i da beba i mamasu završile loše beba hitno u inkubator,,,mama na smirenje strogo,,,,ma užas,,,,to nije posao za muške osobe takvog ponašanja gdje se iskaljuju sa bjesom na nove živote,,to su ubojice,,,,,sve babice i doktori za rađaone trebaju proći sve vještake da su spremni za taj posao,,,toliko od mene,,,,,hvala na razumjevanju,,,,


Gost

#1424

2016-02-18 07:45

Zato sto sam protiv liječnika koji generaliziraju rodilje...svakoj treba prici kao jedinki a ne jos jednoj u nizu

Gost

#1425

2016-02-18 07:45

potpisala sam ju zato što imam trudnu kčerku koja treba rodit u 5 mj i mislim da je vrijeme da se svi takvi doktori niš koristi maknu iz zdravstva i odgovaraju za svoje postupke a dotičnog doktora bi zadavila golim rukama da je to napravio mom djetetu i unučetu