Za redovnu kontrolu svih rodilišta u RH

Kontaktirajte pokretača peticije

Ova tema rasprave je automatski kreirana od peticije Za redovnu kontrolu svih rodilišta u RH.


Gost

#1

2016-02-17 16:32

Iz razloga sto sam tri puta dozivela slicne ili iste neugodnosti:skakanje po stomaku,ruzno i nemarno ophodjenje osoblja,spavanje na krvavim plahtama po nekoliko dana,drsko,bezobrazno ponasanje sestara za bebe.Nisam razmazena niti zla osoba ali ovo sto mi imamo na ginekologiji i u porodilistima je za kazneni progon.Moram napomenuti i krajnje prljave i neodrzavane sobe,toalete i kupaone gde sa ventilacijskih otvora visi prasina na paucini koja se uhvatila u grozdovima gde na plocicama u zivotu nije upotrebljeno sredstvo za dezinfekciju i kamenac gde cistacice sa istom vodom peru prasinu na prozoru i gumenu plahtu na kreveti i gde pomeraju decije krevetice rukavicama kojima su cedile prljavu krpu za pod koji su ofrlje presle da bi im proslo radno vreme u nekoj akciji.Uzas i sramota!

I ono sto je takodje bitno:nedostupnost informacija i ljudskog ophodjenja koje bi trebalo krasiti jedno takvo humano zanimanje.


Gost

#2

2016-02-17 16:32

Zato sto ima jako puno Nikola Kolaka po hrvatskim radaonicama!!

Gost

#3

2016-02-17 16:38

Ovu peticiju sam potpisala da ne bi bilo vise ruznih stvari u rodilistima koje zene uvijek prozivljavaju..cast izuzetcima..ima dr koji vole i rade svoj posao sa zadovoljstvom. Ne bi skodilo da se obidje pa se vidi sta se i kako radi.

Gost

#4

2016-02-17 16:42

I sama sam rodila u Hrvatskoj i prosla pakao

Gost

#5 ....

2016-02-17 16:44

Iz jednog jedinog razloga!!! Zbog buducih mama!!!


Gost

#6

2016-02-17 16:46

Jer zelim bolje uvjete u svim rodilistima..(za nase kc rodiliste imam samo rijeci pohvale za sve ) ali znam da su neka rodilista u katastrofalnom stanju...

Gost

#7

2016-02-17 16:46

Svi na poslu imamo kontrole pa tako trebaju i bolnice pogotovo rodilišta gdje se rađa novi ŽIVOT!

Gost

#8

2016-02-17 16:47

krajnje vrijeme je da prestanu torture i vrijedjana zena na porodu!

Gost

#9

2016-02-17 16:47

Zato sto njegovi postupci su pokazali da nemoze radit taj posao

Gost

#10

2016-02-17 16:51

ZA HUMAN I NORMALAN ODNOS PREMA DJECI, RODILJAMA I MAJKAMA! ZA PODRŠKU I RAZUMIJEVANJE! ZA PROFESIONALAN ODNOS I NASMIJANA LICA U BOLNICAMA I RODILIŠTIMA!

Gost

#11

2016-02-17 16:55

Maknimo doktore lakrdijase.

Gost

#12

2016-02-17 16:57

Potpisala sam ovu peticiju zato sto svaka zena zasluzuje malo ljudskosti i pristojan tretman u rodilistu.

Gost

#13

2016-02-17 16:58

Da se vise ne događaju strahote po rodilistima

Gost

#14

2016-02-17 17:00

Zato sto sam imala lose iskustvo u VK rodilistu

Gost

#15

2016-02-17 17:01

Zato što liječnik bilo kojeg smijera, prvenstveno treba biti čovjek, a onda liječnik i ako se već odlučio za takav ne lak, ali jako human posao, i dao Hipokratovu zakletvu, toga bi se trebao i držati! To je human posao, vrlo težak i zahtjevan, ali nedaje pravo vrijeđati i omalovažavati pacinte bilo koje vrste, a naročito kada se na svijet donosi novo biće u velikim bolovima i grčevima. Nitko nikoga ne tjera da završi školovanje koje ne želi, a ako se to i dogodi, postoji prekvalifikacija i svi oni koji misle da su završili krivu školu i rade posao koji ne vole, neka se prekvalificiraju, a ne da doslovno ubijaju druge ljude zbog, ne znam.. umora, iscrpljenosti, gađenja, ili im je jednostavno "loš dan". Liječniku ne smije biti "loš dan", on je izabrao pomagati drugima i olakšati mu bol i poduzeti sve u svojoj moći da se pacijent brzo oporavi i da mu se olakšaju bolovi!!!!


Gost

#16

2016-02-17 17:02

Jer sam imala tamo dva grozna iskustva , šestero djece imam...

Gost

#17

2016-02-17 17:03

Zato sto ne zelim da mi se dogodi kao zenama do sad a planiram roditi jos jedbo dijete.

Gost

#18

2016-02-17 17:03

Da bi se zaustavila takva ponasanja doktora..Svakoj zeni to treba bit najljepse iskustvo a ne sjecanje na bol i patnju.To sta se desilo nemozemo ispravit al mozemo pomoc da se to zaustavi i prestane desavat.Da spasimo zivote drugih zena i beba...

Gost

#19

2016-02-17 17:04

zato što porod treba ostat lijepa uspomena,a ne kao da si bila glumica u horor filmu..

Gost

#20

2016-02-17 17:05

Zato jer je vrijeme da se trudnice osjecaju sigurno tjekom trudnoce, a najbitnije tjekom poroda
Anonimna

#21

2016-02-17 17:05

Potpisala peticiju za buduce majke i da se ovakve tragedije ne ponavljaju.Sama sam prvi porod prosla skakanje po trbuhu jednog doktora i inzistiranje na carskom drugog doktora.Na kraju su se posvadali i laktom me je udarao po trbuhu jedan doktor tri puta i na kraju je drugi doktor donesao vakukuum i tako mi iscupali dijete.Sivali me 45 minuta uz medusobno dogovaranje gdje,sta i kako.Kad su me prebacivali u sobu iz radaone rekli su sestri a mi daju djecaka da povezu sa mnom na sto sam hvala bogu bila svjesna i rekla sam da sam ja rodila curicu na njihovo iznenadenje gledali su u mene ono wtf?Kad je glavna sestra pogledala opet rekla je samo na to joj da gospoda je rodila curicu i nasmijesila se.Dijete su mi dovezli kad su me sredili oko 2 sata nakon sto sam izasla iz radaone.U tom istom rodilistu nakon 8 godina radam drugo dijete i mogu pohvaliti glavnu dr koja me je tretirala kao da sam njena prijateljica.Namjeru nemam vise ici roditi jer nakon prvog poroda strah mi se uvukla.Ima doktora koji su ljudi ali ima ih dosta koji smatraju a su rodilje "krave" ali na nasu srecu u nasem rodilistu postoji jos samo jedan takav ovi dr su u domu zdravlja na ugovoru o djelu i mirovini.


Gost

#22

2016-02-17 17:05

Zato jer taj doktor mora biti kažnjen i jer se to ne smije više nikome dogoditi
Trudna sam i strah me poroda kad čujem kako se doktori ponašaju.

Gost

#23

2016-02-17 17:06

Zbog buducih mama,a i zato sta sam dozivjela slicnu situaciju zbog koje sam pobacila.

Gost

#24

2016-02-17 17:06

Iz razloga sto sam imala lose iskustvo na prvom porodu u Vk

Gost

#25

2016-02-17 17:07

ja osobno nisam imala neugodan porod dapace savrsen sto se tice doktorice i sestara u st ali dajem podrsku svim zenama koje ga nisu imale i da se sve napravi da vise ni jedna ne osjeti neugodu niti tugu u necemu sto mora biti najlijepsi trenutak u nasem zivotu :)))