UKIDANJE ODLUKE O NAPLATI PARKIRALIŠTA U NOVOM JELKOVCU


Gost

#26

2016-08-04 15:27

U predgradu se pokusava uvest 3. zona naplate parkiranja pored Borongaja, Malesnice i sl.
Treba bit istinski "socijal-demokrata" i prisiljavat mlade obitelji na kupnju i najam garaza... Bolje da ni ne govorimo kojom autokracijom se vlada i kad se donose odluke - usred ljeta kad ljudi niti nisu ovdje.

Sramota i beskrupuloz naseg vrlog gradonacelnika Milana Bandica!!!

To je sve od te politike: "Dajmo fontane, bit ce lijepo..." - A to sto su ispod zemlje i ekipa gusta ugljicni monoksid je bas lijepo.

 

Jedini dobar projekt je Bundek, a ni tamo, usred Zagreba, se ne naplacuje parking!!!

No u dislociranom Jelkovcu se naplacuje. Moramo autoputom do Grada i tu mislite uvest naplatu?!!


Pametnom dosta!


Gost

#27

2016-08-04 15:28

Podržavam peticiju i nadam se uspjehu!!

Gost

#28 Re:

2016-08-04 15:30

#1: -  

 ...nadam se da će ova peticija uroditi plodom , samo mi nije jasno zasto svi nismo javni potpisnici peticije ako već žele da uspije kao i mi "obični građani " ...hvala


Gost

#29

2016-08-04 16:24

Zato sto ljudi koji zive u ovom kvartu moraju imati parkirno mjesto gdje bi mogli parkirati auto a da to nije u prasnjavim i uskim prostorijama garaza


Gost

#30

2016-08-04 16:31

Za mog frenda Franju

Gost

#31

2016-08-04 17:19

Molim Vas i parking u ulici B.Papandopula da se neplaca.Hvala!Katica i Josip Alpeza
TxuriUrdin

#32 Re:

2016-08-04 18:07

#14: -  

 a ko si ti da ideš od vrata do vrata? 


Gost

#33

2016-08-04 18:31

Necu glasat za njega i to je to.Uvodi naplatu parkinga u naselje na kraju grada. B, C i D blok nemaju komercijalnih djelatnosti, poslovnih prostora, samo stanari koriste parking. Objašnjenje zašto se uvodi naplata je kao da smo svi retardirani debili i idioti - da se suzbije parkiranje na vatrogasnim pristupima i pješačkim prolazima. Pa angažiraj dva komunalna redara na dva mjeseca nek svakodnevno lijepe kazne onima koji nepropisno parkiraju i riješit ćeš taj problem, a ne uvodit naplatu parkiranja kao da je Jelkovec centar Sesveta.


Gost

#34

2016-08-04 19:07

Zato sto smatram nepravednim da naselje novi Jelkovec

Gost

#35

2016-08-04 19:10

Bravo za peticiju

Gost

#36

2016-08-04 19:29

Zato sto smatram da to uopce nije potrebno jer nisu rjesene nadstrešnice na autobusnim stanicama nisu rjeseni prilazi tj ulazinu neke zgarde za osobe s invaliditetom zato sto djeca u sklopu skole nemogu imati predmete. Npr inf i engl u skoli vec negdje drugdje i zato sto djeca u vrticima borave u premalim prostorijama to su glavni po meni najveci razlozi..osim toga smatrate da su te garaze u podrumu sigurne malo se prosetajte pa pogledajte mislim da je to suluda ideja i osim toga akomoram kupit mj kartu onda neka mi se osigura parkiraliste i ucrta parkirno.mjesto i da mi. Se osigura u garazi sigurnost mog parkiranja auta. A to mislim da svi znamo kak se to cuva pa prema tome gore navedene stvari nisu rjesene a vazno da se ovo rjesilo..i gdje je policija u toj pricii

Gost

#37

2016-08-04 19:42

Smatram da u naselju Novi Jelkovec zive ljudi slabijeg imovinskog statusa i da bi im placanje parkinga bio udarac po vec ionako plitkom i praznom dzepu.

Gost

#38

2016-08-04 19:50

Gospodin Bandic je podijelio stanove sakom i kapom raznim glasacima koji niti ne znaju ubacit smece u kontejner, a sada se isfurava kao da smo centar grada! Sve te 'njegove' stanove kojima si je kupio vlast placa svaki od nas koji radi kroz porez/prirez pa pitam se ja zar onda od nas ne pravi budale i smije nam se direktno u facu pri tome rezuci jos jednu vrpcu! Mozda nam uskoro napravi i neku fontanu (a mogao bi nam na racunima od Holdinga ubaciti jos jednu naknadu koja se moze zvat 'porez za fontane-zagreb kao rim'.

Uzas!


Gost

#39

2016-08-04 19:56

Smatram da je ovo jako ruzan potez prema stanarima naselja, ali i prema zaposlenicima skole. Vecina stanara ovog naselja ionako jedva krpa kraj s krajem, a sada bi jos trebali i placati parkiranje. Garaze su u katastrofalnom stanju i vecina stanara ih zbog toga ne zeli placati i koristiti, a uz to dobar dio nas si vjerojatno ne moze ni priustiti dodatnih 120 kn mjesecno.
Zlatko

#40

2016-08-04 19:58

 Gosp. Jolić,

Svaka čast na inicijativi i puna podrška u svakom pogledu. Ako treba bilo kakva pomoć stojim na raspolaganju.

Lijep pozdrav svima,

Zlatko Klobučarić 

B. Papandopula 5.


Gost

#41

2016-08-04 20:23

A sta rec zna se zasto se uvela ta naplata parkinga a nema nikakvog smisla ni povoda za to.

Gost

#42

2016-08-04 20:41

Potpisano, jer je ovo još jedan sramota i jadan potez holdinga. Zvali smo holdin za najam garaže u B bloku, odgovor je bio da zbog tehnički uvjeta se jos nemogu iznajmiti, koje su i jednim dijelom vec iznajmljene prosle godine?????

zola

#43 Re: Re:

2016-08-04 20:58

#32: TxuriUrdin - Re:  

 Cuj to,prozivate covjeka koji zeli nesto pokrenuti pitanjem tko si ti? Znas tko je? Covjek kojem cu rado otvoriti vrata,potpisati peticiju i pitati ga treba li mu pomoci,da nas se sto vise ukljuci.Nije stvar 25 kuna,ali ne dam ! Ne dam jer je svaki stan trebao dobiti svoje parkirno mjesto.Ne dam jer ne zelim da moji gosti placaju parking.Ne dam jer ga ne placam ni na Tresnjevci,ni u Spanskom ni u Stenjevcu.Jer naoko malih 25 kuna u 10 godina samo od Jelkovca Zg parkingu donosi ne tako malih 13 milijuna.Ne dam! Tih 300 kn godisnje cu radije potrositi na nesto drugo ali necu biti budala.

Marko

#44 Zašto podržavam parking zonu u naselju?

2016-08-04 21:07

Poštovani gospodine Jolić,
slobodan sam reći da situacija glede parkiranja u naselju nije baš kako ste ju opisali.

To nije prava slika i činjenično stanje. Prije svega, svatko tko ima mjesto zaposlenja na području naselja, u ulicama obuhvaćenim parking zonom, ima pravo na povlaštenu kartu.

Tko je u stvari pogođen ovom odlukom o parkingu' Onaj tko vozi TUĐI AUTO (možete i na ulici vidjeti koliko ima auta s registracijama koje nisu ZG) odnosno stanuje ovdje, a NEMA PRIJAVLJENO BORAVIŠTE pa ne može ostvariti i pravo na povlašteni parking.

Nadalje, uspoređujete parking mjesto i najam garaže. Pa otkada je to isto? Parking je samo parking, auto je izložen svemu, kako vremenskim uvjetima tako i krađi ili provali. Imam osobno iskustvo. Garža je zatvoreni prostor, auto na suhom i zaštićen. Možete ga i rastavljati, popravljati ... možete u garaži odlagati i stvari i namještaj. Možete li ostaviti svoje stvari ili npr, skije ili bicikl na parking mjestu vani?  

Generalno, mislim da ste vi u bloku C, gdje je situacija i mirnija, ali dobro se obavijestite kako je situacija kod nas u bloku A. Svatko ovdje dolazi i parkira kako hoće, problem je slobodno parking mjesto. ako radite negdje do popodneva, dođite iz grada i parkirajte kod nas.  
Ne pravite problem gdje ga nema. Svatko tko vozi svoj auto ima svoj povlašteni parking bilo da stanuje ovdje bilo da radi ovdje.

Kada čovjek čita vaš tekst, pita se kako ljudi koji rade u I. parking zoni nisu DIGLI REVOLUCIJU, odnosno kako uopće mogu dolaziti na posao. Ili recimo nova poslovna zona u Radničkoj cesti (II. parking zona)?

Meni se sviđa kada vidim da ZG-holding održava površine našeg naselja. Jako mi sviđa. ALI TO KOŠTA, odnosno treba platiti djelatnike koji to rade.

Htjeli mi ili ne htjeli, ali ovo postaje stvarni dio grada, a život u gradu je privilegij. Neki bi htjeli sve besplatno ... za "džabe" .... stan bez stanarine, garažu bez najma, mjesečnu naknadu za život bez rada, javni prijevoz badave ... MA TKO BI TO IPAK SVE PLAĆAO I IZ ČIJIH DŽEPOVA ??? vjerojatno (mi) budale koji radimo i grizemo da imamo posao.

 

Stanujem ovdje u Jelkovcu, ali ne mislim da sam zato neki "slučaj" ili ovo naselje manje dobro nego negdje drugdje. I ne želim da itko od mojeg naselja "pravi" priču kao o nekom getu za marginalizirane ljude.

Želim da Jelkovec bude još razvijeniji, uređeniji i još bolje povezan unutar grada. Hćemo li od naselja graditi priču kao "naselju-slučaju" ili ga urbanizirati i unapređivati.

 

Ja radim za minimalnu plaću, a siguran sam da autor ove peticije ima plaću preko prosječne - i plaće nad uređenim parkiranjem za 25kn mjesečno. Zašto i za koga?

 

Čudi me, ako se tako borite za naselje, zašto niste (već davno) pokrenuli peticiju zbog svih onih koji PARKIRAJU NA PJEŠAČKIM POVRŠINANA ili na PLATOU ISPRED ZGRADA koje su za sve, ali ne iza parking.

Čudi me da Vas ne smeta što se takvim korištenjem površina, a bogme penju se i kamiončići i slična vozila, uništavaju popločane površine i ako prođete blokom A pogledajte što su vozači i auti napravili. Tko plaća te popravke svakih par mjeseci. MI, GRAĐANI plaćamo. Dakle, nije ni do sada bio besplatan parking na neki način.

Zar ne vidite svakodnevno kako na označenim parking površinama za osobna vozila ( na Rimskom putu) vlasnici parkiraju prave kamione i autobuse?

 

A ovdje vas (kao) boli 25 kn mjesečno koje u stvari uvode red u parkiranje u naselju (konačno!).

Novi Jelkovec

#45 Re: Zašto podržavam parking zonu u naselju?

2016-08-04 21:22

#44: Marko - Zašto podržavam parking zonu u naselju? 

 Reda treba bit to je sigurno, ali da se ovakve stvari lome preko koljena nije red. Boravišta i registarske tablice vozila koja se parkiraju u Jelkovcu jedna su sasvim druga i šira priča za koju je odgovorna ista osoba koja je donijela odluku o naplati parkinga. Uglavnom moglo bi se o svemu ovome polemizirat jako jako puno, za sad podrška Stipi i ovo sigurno nece proći baš tako.


Gost

#46 Re: Re: Zašto podržavam parking zonu u naselju?

2016-08-04 21:37

#45: Novi Jelkovec - Re: Zašto podržavam parking zonu u naselju? 

 Svaki stan bi trebao imat svoje parkirno mjesto. Trnovcica je blize gradu od Jelkovca pa se neplaca parking. 

 


Gost

#47

2016-08-04 21:46

Mnogi kvartovi u Zagrebu, pogotovo gdje su stambene zgrade imaju besplatni parking. Novi Jelkovec nije neko središte grada, neko strateški važno područje. Jasno je da se tu parkiraju isključivo stanari i njihovi gosti. Apsurdna je naplata parkinga u Novom Jelkovcu. Ja osobno imam invalidsku iskaznicu, a invalidskih mjesta nema dovoljno, ili su zauzeta vozilima koja nemaju invalidsku. Kada zovem pauka, ne žele doći, jer invalidska mjesta nisu pravilno označena, moraju biti vertikalno i horizontalno označena. 

bandicu lopove

#48 blokada prometa

2016-08-05 02:16

Treba blokirat slavonsku aveniju dok serif banditos ne ukine ovaj harac,pa da vidimo. 


Gost

#49

2016-08-05 05:14

Gradonačelniku je vjerojatno ponestalo bijeloga, ajde neka uvede naplatu na knežiji ako je gradonačelnik. Pitamo se tko uopće upravlja Zagrebom, ludosti nema kraja?
Samo ja

#50 Re: Zašto podržavam parking zonu u naselju?

2016-08-05 05:50

#44: Marko - Zašto podržavam parking zonu u naselju? 

 Potpuno se slazem s Vama G.Marko, neka se placa parking,jer u A bloku je nemoguce nac mjesto,jer mnogi imaju 2 auta,a upravo to,nemaju svoje vlasnistvo nad tim autom,a nemaju jer su dobili stan od grada kao soc.slucaj i nesmiju ga imat..neka se malo razrjesi cirkus.