Peticija protiv odluke GV-a Splita o podizanju spomenika Tuđmanu


Gost

#226

2013-04-09 13:09

O spomeniku krivoustom, neću komentirati, povijest će ispisati svoje, a ni o križu, /poeni za izbore/, ali ono što nas više mora zabrinjavati, to je što će prije nego mu istekne mandat, sva bitna i novotvorena mjesta zapasat sa svojim obrijanim, od školstva pa nadalje, a što to znaći za našu budućnost i naše djece neću ni nagađati.

Gost

#227

2013-04-09 13:14

Osnovni razlog potpisa je potpuno nepotrebno trosenje naseg novca u privatne svrhe(politicki poeni)te podcjenjivanje građana Splita nametanjem ovakvih ponavljam nepotrebnih velicanja likova,djela i sekti

Gost

#228

2013-04-09 17:35

Malo je glupo da peticiju potpisuju i oni koji nisu građani Splita. Iz Kaštela sam, i tu je spomenik zaljubljeniku u Dalmaciju postavljen odavno bez da je Kaštelane itko išta pitao.
Pozdrav
Neno Kaštela
PS. Ne kaže se komentariši nego komentiraj
Nepismeni ste.
Još jedan pozdrav

Gost

#229

2013-04-09 17:57

Jučer sam dva sata tražio po Splitu gdje potpisati i nisam našao. Nadam se da ovo nije samo predizborna kampanja i da će se spriječiti postavljanje spomenika zločincu..

Gost

#230

2013-04-09 22:13

Na utakmici Hajduk - Croatia, prije 20 godina, cijeli se Poljud orio od urlika Franjo pederu! Ispričavam se dragim homoseksualcima što sam svoj tenor posudio tom zboru građana, koji su samo željeli poručiti Vranji da odhebe...

Gost

#231

2013-04-10 05:13

Dalmacija i Dalmatinci su poseban narod i nemaju nista zajednickog sa Hrvatima sa sjevera. Staviti Purgerske Hrvate i Dalmatince u istu drzavu je isto kao i staviti Luzicke Srbe i Srbe u istu drzavu. Dalmatinci imaju svoj jezik i kulturu, koji su razliciti od hrvatskih. Velika je sramota ubjedjivati Dalmatince da su Hrvati, kada su ti isti ustashi prodali Dalmaciju Talijanima 1941. Dalmacija i Dalmatinci jezicki, kulturno i povjesno puno vise su povezani sa Bosnom i Srbijom, nego sa Zagrebom. Dalmatinci, Bosanci i Srbi su bili glavna snaga NO-pokreta, koji je slomio ustashe i fashiste. To sto su Dalmatinci bili nekada bit ce opet, a sve vise njih je opet na strani Jugoslavenskog zajednistva. Zivjela Nezavisna Dalmacija!
Ilija Garašanin

#232 Re:

2013-04-10 08:15

#231: - Dalmacija i Dalmatinci su poseban narod i nemaju nista zajednickog sa Hrvatima sa sjevera. Staviti Purgerske Hrvate i Dalmatince u istu drzavu je isto kao i staviti Luzicke Srbe i Srbe u istu drzavu. Dalmatinci imaju svoj jezik i kulturu, koji su razliciti od hrvatskih. Velika je sramota ubjedjivati Dalmatince da su Hrvati, kada su ti isti ustashi prodali Dalmaciju Talijanima 1941. Dalmacija i Dalmatinci jezicki, kulturno i povjesno puno vise su povezani sa Bosnom i Srbijom, nego sa Zagrebom. Dalmatinci, Bosanci i Srbi su bili glavna snaga NO-pokreta, koji je slomio ustashe i fashiste. To sto su Dalmatinci bili nekada bit ce opet, a sve vise njih je opet na strani Jugoslavenskog zajednistva. Zivjela Nezavisna Dalmacija!

Jeste! Nego šta! Zato ima da sprovedemo sledeće tačke našeg akcionog plana:

1. Sprovedimo peticiju protiv spomen obeležja Tuđmanu i protiv katoličkog krsta!

2. Organizujmo peticiju i referendum za otceplenje Dalmacije od Hrvatske!

3. Sprovedimo prisajedinjenje Nezavisne Dalmacije Republici Srpskoj i Srbiji! Ako Federacija hoće sa nama, organizujmo referendum o tome (ipak tamo ima ustaških elemenata, ne treba sasvim da im se veruje)!

Živela peticija! Živeo referendum! Živelo prisajedinjenje!

Ne damo Kosovo i Metohiju!

Imoćanin

#233 Re: Re:

2013-04-10 08:43

#232: Ilija Garašanin - Re:

Moj Ilija, provokatore stari, nemoj to raditi, nije pristojno prema svima koji su izgubili svoje najmilije, rješavajte svoje probleme, imate ih barem koliko i mi, a nas pustite da sami rješavamo svoje.

Lijepi pozdrav


Gost

#234

2013-04-10 08:53

Spomenik zločincu i diktatoru nema šta tražit u Splitu.
Ferata

#235

2013-04-10 08:58

Dalmatinci bi se tribali odvojit od Hrvacke jer niti smo ikad imali veze s njom niti je tribamo imat.
Živila Dalmacija naša mati, doli okupator.

Gost

#236

2013-04-10 09:14

Uvik Dalmatinac
Nikad Rvat

Gost

#237

2013-04-10 09:48

Uvik - Dalmatinac
Nikad - Rvat
Većinu vrimena - govno.

Gost

#238

2013-04-10 10:59

Govno ti je ćaća purgeru.
Hrvat pa tek onda Dalmatinac

#239 Potpisnici...

2013-04-10 16:56

Od 178 192 stanovnika Splita, samo njih 1414 potpisalo online peticiju, slobodno se moze reci statisticka pogreska koja ukljucuje orjunase, talijanske iredentiste i ostale ugrozene goste...
To je u granicama normale..
g.g.

#240 Re:

2013-04-10 18:22

#225: janko -

E baš mi je drago da si se sitija homoseksualaca... I super mi je da za to imamo love... I u k...u si ako pitaš odakle za to lova... jer sad je in podržavat te parade...

Ma ljudi moji mi nemamo love za ništa i sad nije vrime za gradnju bilo kakvih spomenika iako je sramota da u ovih 20 i još nešto godina Tuđman već nije dobija spomenik... I žalosno je da ovima Markovinama, Dežulovićima, Tomićima, Gallimai ostalim jugonostalgičarima (jer i to je sad in) dozvoljavate da van mažu oči... Zna se šta oni oće...


Gost

#241

2013-04-10 20:12

IMA LI OVOJ MUCI KRAJA ?

Ovaj post je uklonio njegov autor (Show details)

2013-04-11 01:05



Gost

#243

2013-04-11 08:54

Primitivluk i nedogađanje ničega u ovom gradu je prestrašno, zato se moramo ujediniti i zajedničkim snagama nešto uraditi. OVOME BEZNAĐU MORA DOĆI KRAJ. U IME GENERACIJA KOJE DOLAZE.

Gost

#244

2013-04-11 12:30

stavljajte anketu na fejs da sto vise ljudi vidi!

Gost

#245

2013-04-11 12:31

peticiju!

Gost

#246

2013-04-11 15:11

Što prvo otirati ustašiju iz Dalmacije i vratit je Dalmatincima koji sa ustašijom nikad nisu imali veze niti će je imat. Kome je do ustašije neka fata crtu jer u Dalmaciji je nepoželjan i nepozvan gost. Dalmacija Dalmatincima, svi ostali vanka iz nje.

Gost

#247

2013-04-11 15:21

Neka izgrade taj spomenik. Ako ništa, slučajni prolaznik bi se u kasne sate mogao sakrit iza njega i pokenjat se ako ga ufati sraćkalica.

Gost

#248

2013-04-12 10:38

Slazem se sa svim losim komentarima o Tudjmanu i ostalim akterima prljavog rata u exs Jugoslaviji. To isto vazi za Milosevica i Izedbegovica

Gost

#249

2013-04-12 12:22

Svaka normalna osoba se gnuša rata, ovi koji zive u proslosti i misle u njoj zivit do sudnjeg dana, treba pomoc da nadju smisao u svom zivotu:)Nabit jedan takav bespotreban spomenik veoma upitnoj licnosti od veoma upitne licnosti je uzas zivi, neka ga netko sprijeci! Ima li u Splitu zdrave svijesti jos uvijek?
Franjin apostol

#250 BOJNA FRANKFURT,OTAVA,KELN I SVI VI DRUGI S PRVE FRONTE

2013-04-13 12:45

Pregleda sam prvih 150 stranica potpisanih parazita i drago mi je sta je od vas 2000 bar 1500 ratno doba provelo van granica lijepe nase, sad ste si nasli ljecit komplekse buneci se protiv kipa PRVOG HRVATSKOG PREDSJEDNIKA, umisto da vas bude sram i da se zavucete pod kamen i lijeo uginete...

"Stoljeća su prošla mnoga,
slobodno sad zboriš ti,
u Hrvatskoj zemlji živiš,
i sa tim se ponosiš.

E moj Franjo, svak' se klanjo,
svemu što si činio,
e Franina, k'o planina,
domovina i sveto tlo,
sveto tlo Hrvatsko.

Danas kažu protiv tebe,
riječi pune zavisti,
za života šutjeli su,
glasa nisu podigli.

E moj Franjo, svak' se klanjo,
svemu što si činio,
e Franina, k'o planina,
domovina i sveto tlo,
sveto tlo Hrvatsko.

E moj Frane, pamtim dane,
kad smo skupa bili mi,
prijatelj do prijatelja,
Hrvatsku smo branili.

Sveto tlo Hrvatsko, Hrvatsko,
sveto tlo Hrvatsko.
Podiglo se plavo more,
zaplakale sve su gore,
otkad tebe više nema,
ostala je uspomena.

E moj Frane, pamtim dane,
kad smo skupa bili mi,
prijatelj do prijatelja,
Hrvatsku smo branili.

E Franina k'o planina,
živio si ti za to,
e Franina k'o planina,
domovina i sveto tlo,
sveto tlo Hrvatsko."

Faflajte ga pederiiiiiii