Peticija protiv odluke GV-a Splita o podizanju spomenika Tuđmanu

Ovaj post je uklonio njegov autor (Show details)

2013-04-05 13:03



Gost

#27

2013-04-05 13:15

Sta da se kaze vec je sve receno. Narod nemma sta da jede a oni podizu spomenik. Bolje da te novce investiraju u bolnice da se narod moze lijecit.
gost

#28 Re:

2013-04-05 13:15

#24: -

Volim ovaj grad, volim more, volim Marjan, volim Baće, Jadran ..................ali se od vladavine Keruma i njegove sestre i njima sličnih spodoba  sramim reći da živim u njemu

.

 

Gost

#29

2013-04-05 13:26

Jedina smo zemlja na svijetu koja imena trgova i ulica i dalje daje po ratnom zločincu.
A sad još raspravljamo i o spomeniku. UŽAS !!!!

Sad će netko reć da nije osuđen i da mu nije dokazano.
Nije suđeno ni Hitleru, ni Staljinu, ni Miloševiću...pa opet nema njihovih trgova, ulica, ili spomenika.

A da ne kažem da je ON taj koji na duši osim ratnih zločina ima i uništenje cijele industrije i privrede u zemlji.
Postavio je i popločao put ovima iza sebe, poglavito mislim na Sanadera i sve njegove niže u piramidi.

Ne samo da mu ne treba gradit spomenik, nego i preimenovat sve ulice i trgove nazvane njegovim imenom.

Gost

#30

2013-04-05 13:29

U ovoj teskoj ekonomskoj I ekoloskoj krizi,sa toliko drug ih precnih drustvenih problema vi nemate nista pametnije za trosit nase tesko zaradene novce nego narusavat prorodu I izgled sa glomaznim krizevima I kipovima Tudmana Koji nas Je okro I ogulio I to dobro,da ne govorim o njegovoj kradljivoj porodici.Sram vas Bilo!
Sa Tim velikim krizom odbacujete nase MULTI kulturno,Multi religiozno ,tolerantno,otvoreno drustvo za sve,I pravite ekskluzivni klub samo za Krscane.

Gost

#31

2013-04-05 13:35

Samo u Hrvatskoj se zlocincima I lopovima grade spomenici. I dodaju im se glomazne kriszetine.Hrvatska Nije samo za Katolicke simbole vec za sve gradane,turiste,I druge Koje god religije bili dobro Dosli.!!!
Opametite se I ne bacajte nase novce u more,granite skole,bolnice,hranite gladne.
Miloš Babović

#32 Podrška iz Beograda

2013-04-05 13:42

Iskustveno: borite se, ali se nadajte gorem...

Gost

#33 Re: Re:

2013-04-05 13:46


Gost

#34

2013-04-05 13:46

Boze mili da ti stane pamet od Ovih gluposti! Bacat novce u more bi Bilo pametnije.
Tko li glasa za te dangube sto grade spomenike zlocincima I lopovima,I dizu krizeve kao da nas nema Nikoga osim Katolika a I za Njih bi Bilo pametnije da grade skole,bolnice pa I crkve,umjesto narusavanja okoline kipovima I krizima,bez veze. Uzas I sramota!

Gost

#35

2013-04-05 14:13

Odlicna stvar,dosta je vise fasizma.Split mora biti centar kulture i kosmopolizma a ne primitivizma.puno uspjeha.Antifasista

Gost

#36

2013-04-05 14:39

Mislim da ima puno vaznijih i vecih problema koje je potrebno pod hitno rjesiti.

Gost

#37

2013-04-05 15:05

bolje Vam je otvorite pučku kuhinju ili novo prihvatilište za beskućnike...
jean deve pe nula

#38

2013-04-05 15:18

čovik je bija ružniji od sebe, ratni profiter i dinamovac...ako ga stave svaki put kad buden isla u grad cu pljunit na njega...ili se bar popisat...cisto jer je DINAMOVAC i UNIŠTIJA jedinu svetinju grada - HAJDUKA!

Gost

#39

2013-04-05 15:41

Bravo, za sve koji sudjeluju u organizaciji i potpisivanju.

Gost

#40

2013-04-05 15:42

živio sam u Splitu od 1974-1979.bilo je lijepo...
spomen na tuđmana u meni stvara gađenje...hrvat sam="stoka sitnog zuba".
on i njegovi,uništili su Hrvatsku...
SPLIT-HAJDUK-HRVATSKA !!!

Gost

#41

2013-04-05 15:54

Sve ovo lici na Alan Forda, Kerum gradonacelnik, njegova sestra i frizura, svagusa u velikom klubu... Ma tragi komedija sa elementima psiho horora. Uf

Gost

#42

2013-04-05 16:18

Prije ili kasnije netko ce morati Tudjmanu suditi za ratni zlocin. Ako ne vlast, onda ce javnost ovakvom peticijom reci sto misli o covjeku tako suludih i opasnih ideja i nacina razmisljanja, kakve je sirio Tudjman. On je znao da ce se YU raspasti i bez rata, ali na to njegov manijakalni ego nikako nije mogao pristati. Mnogo puta je i javno ponovio da 'nitko nije drzavu dobio bez krvi, pa necemo ni mi'. Emigrantski olos je to jedva docekao. Spomenik Tudjmanu bila bi sol na ranu prije svega hrvatskog naroda, u kojem ima jos onih koji olako prihvacaju na svoja ledja krivicu za njegove zlocine. Cak se time ponose.

Gost

#43

2013-04-05 16:57

U doba velike ekonomske krize pojedini ljudi u našem lijepom gradu umijesto da se bave važnim egzistencijalnim pitanjima građana koji veoma teško žive i na rubu siromaštva,bave se glupostima i skupljaju na jeftin način političke bodove želeći da i dalje budu u poziciji da nas guraju još dublje u propast.Otvorimo oči,skupimo hrabrost i napokon recimo NE potezima za koje svi znamo da ne valjaju i da nam ne trebaju.

Gost

#44

2013-04-05 17:51

Ma zašto samo jedan spomenik .Da se mene pita ja bi najmanje 88 komada poreda duž cile rive.On misli, on se smije,on je zabrinut, on čita ,on.....
Gaju

#45 Re: Re: Vrati se onda u Jugoslaviju!!!!

2013-04-05 18:29

#15: vopra - Re: Vrati se onda u Jugoslaviju!!!!

...e moj Vopra ti blage veze nemas koja je bila cast zivjeti u onoj Jugoslaviji i stvarno mi te zao jer tako nebi govoria

 


Gost

#46

2013-04-05 18:32

tuđman je čovik koji je omogućio osiromašenje cjelokupnog pučanstva na uštrb nekolicine bogataša
gost

#47

2013-04-05 18:40

tuzno.... jedino je Bajamontusa zasluzila da se obovni, u cast covjeku koji je napravio puno za grad...a ne zlocincu koji je vratio grad u kameno doba

Gost

#48

2013-04-05 19:06

MISLIM DA JE KRIVOUSTI LJIGAVAC JEDNA SRAMOTA ZA HRVATSKU A POGOTOVO SPLIT A KRMAK KOJI GA OCE POSTAVITI JE SLIKA HRVATSKE KAKVU JE ZAMUSLIO TAJ LIK

Gost

#49

2013-04-05 19:08

Križ, simbol kršćanskih duša nalazi se na uzglavlju umrlih, tik uz vječno počivalište, pa se sad mislim je li nam ova gradska vlast oće sa ovin deset metri visokim križem na Marjanu nešto poručit.
To se još mislin.

Spomenike dižemo ljudima koji su nas zadužili svojim postojanjem, velikanima i ljudima kojima se divimo. Od svega toga, Oni prislonjen na crvenu kocku, samo nas je zadužija, ali financijski. Dalmaciju i Dalmatince mrzija je. Zabranija ime dalmatinsko i opet mu oće usred Dalmacije spomeik dignit.
Jedan_od_vas

#50 Bravo!!!

2013-04-05 19:27

Odlična peticija! Iskrene čestitke svim potpisnicima, posebno onima koji i dalje hrabro žive u ustaškoj tvorevini pod šahovnicom! Pokažimo da nas još ima i da lepa njihova neće večno da traje! A moglo je tako lepo da nam bude, samo da izdajnik Tuđman i fašistička rimokatolička crkva nisu zabili nož u leđa našoj zajedničkoj otadžbini! I Kosmet bi još uvek bio naš!
I takvima bi da rade spomen-obeležja...
Nismo ludaci - pa znamo mi da krst na našem Marjanu treba da predstavlja samo katolike! A Vatikan je priznao ovu ustašku tvorevinu pre Nemačke! I zato nećemo da dozvolimo krst na Marjanu! Pa da i sam Vatikan plati njegovu izgradnju!
Još jednom pozdravljam sve učesnike ove peticije!