Ukinuti fiskalizaciju na napojnice!
S 1. siječnja 2024. na snagu je stupio novi zakon o napojnicama. Nova zakonska regulativa se odonosi na sljedeće:
- određuje da svaki radnik godišnje može primiti neoporezivih 3360€ u napojnicama, neovisno o tome jesu li ostavljene u gotovini ili na kartici,
- određuje da se napojnice koje prelaze neoporezivi iznos u jednoj godini oporezuju porezom na dohodak (20% ili više),
- propisuje da se napojnice moraju fiskalizirati i isplate prijaviti putem JOPPD obrasca.
Mnogi poslodavci su već odlučili da ne žele primati napojnice zbog nepraktičnosti fiskaliziranja istih. Smatram da je država time direktno ugrozila status radnika i apsolutno sam protiv toga da se napojnica mora fiskalizirati!
Kontaktiraj autora
Upravljajte svojim potpisima
Niste primili potvrdni e-mail ili želite ukloniti svoj potpis?
Upravljajte svojim potpisimaPodijelite ovu peticiju
Pomozite da ova peticija dosegne više potpisa.
Plaćeno oglašavanje
| Prijavite se kako biste upravljali svojom peticijom. |
Promjena se ne događa šutnjom.
Autor ove peticije suprotstavio se i angažirao. Hoćete li i vi učiniti jednako?
Druge peticije koje bi vas mogle zanimati!
Mi pružamo besplatan prostor za online peticije. Napravite profesionalnu online peticiju koristeći naš močni servis. Naše peticije se svakodnevno spominju u medijima, stoga je kreiranje peticije odličan način da budete primjećeni kako u javnosti tako i kod donositelja odluka.