PROTIV ZABRANE ZAMRZAVANJA EMBRIJA U POSTUPCIMA MPO-A


Gost

#251

2016-01-16 21:23

Smatram da svako ima pravo na svoje mišljenje. Ovo je društvo razvoja demokracije, a ne totalitarizma. Država se ne bi trebala uplitiati u sve. Mi smo razumna i s(a)vjesna bića, koja razmišljaju i mogu sama odlučiti šta je dobro a šta loše. Mislim da nam ne treba država uvijek govoriti što je dobro a što nije dobro (podržavam sistem institucija). Ja mislim da je loše da država odlučuje u moje ime. Djece ne imam, i ne planiram ih imati barem ne još, ali smatram da oni koji to žele i mogu (emocionalno, duhovno, materijalno), TREBAJU to i da ostvare. Žao mi je što moramo potpisivati ovakvu peticiju, iskreno, najisktenije mi je žao. I smatram da će ovakvi postupci samo otjerati još više ljudi iz RH. Čini mi se da je to i cilj, valja će se onda smanjiti stopa nezaposlenih. Crni humor, ha, ha, samo nam je to preostalo.
mm

#252

2016-01-16 21:23

Potpisao sam zato sto je moja mala srecica mpo beba i ako Bog da vraćamo se po još.Taj zakon mi je nezamisliv!!!


Gost

#253

2016-01-16 22:18

I sama sam zena koja nije u mogucnosti zanjeti prirodnim putem.Ne vidim odakle ikome pravo da zauzima ulogu svevisnjeg i odlucuje o nama.Nasa crkva je prevazisla svaku mjeru ljudskosti/drskosti! Te ne-evoluirane ne-ljude vratite u spilju i dozvolite ljudima da zive sukladno sa modernim vremenom i cijene i vise to sto su nam znanstvenici,ljecnici uopce omogucili jos jednu priliku.( i milijardu prilika u svakom segmentu znanosti i medicine)

Gost

#254

2016-01-16 22:51

Zato što nisu ljudi krivi ako su bolesni i ne mogu na uobičajen način napraviti dijete...

Gost

#255

2016-01-16 23:31

Da nije zamrzavanja embrija vjerojatno ne bih nikad postala ujna. Pokusavali su sve tijekom 6 godina, ali uspjelo je ipak sa zamrznutim embrijima!

Gost

#256

2016-01-16 23:43

Parovima treba omogućiti da imaju djecu ukoliko to žele, a ne mogu. Tko su oni da kontroliraju tudju sreću i živote?

Gost

#257

2016-01-17 00:05

Zato da jebem mater ovim govnima iz Hdza

Gost

#258

2016-01-17 00:25

Potpisala sam jer znam koliko je bolan i hormonski složen (a time i stresan za tijelo žene) postupak vađenja jajnih stanica, a zamrzavanje većeg broja olakšava postupak i povećava mogućnost donošenja djeteta na svijet. Protiv ovog može biti samo ignorant.

Gost

#259

2016-01-17 07:02

Zato jer ni ja nemogu drukčije imat djecu...

Gost

#260

2016-01-17 07:57

Zato sto shvacam da je zamrzavanje embrija za neke žene jedini način da dobiju svoje dijete te želim podržati takvu mogućnost. Ovaj postupak je najuspješniji i najmanje stresan i bolan za ženu. 


Gost

#261

2016-01-17 08:08

Svaka obitelj ima pravo na djete a mnoge
obitelji na ovaj način i zašto im to onemogućiti

Gost

#262

2016-01-17 14:27

Imati dijete je najljepsa stvar na svijetu i potrebno je pomoci svima koji to zele da svoju zelju i ostvare. Nitko nema pravo odlucivati u ime bilo koga, a pogotovo ne u ime ljudi koji zele postati roditelji!

Gost

#263

2016-01-17 15:59

Potrebno je nazadnim vlastodršcima i Kaptolskim crnokošuljašima jasno dati do znanja da svijet ide naprijed i ne čeka na nikoga, dok njihovo kvazi-rodoljublje gura Hrvatsku u mračno doba primordijalne juhe. Da se da potpuna vlast klerofašistima sa Kaptola, itekako bi vidjeli što je pakao na Zemlji.

Gost

#264

2016-01-17 16:50

Moderna medicina mora pomoći budućim roditeljima

Gost

#265

2016-01-17 17:58

Nitko ne zna sto prolaze mladi ljudi koji nisu u mogucnosti ostvariti potomstvo.
Ovim zakonom ih polako, ali sigurno ubijate. I poruka politicarima koji se skrivaju iza laznih razloga, a svi znamo da je jedan jedini -njihova zarada. Naravno I farmaceutske industrije.

Gost

#266

2016-01-17 21:00

Zbog svog sina, i svih onih koji zele postati roditelji a to ne mogu bez MPO

Gost

#267

2016-01-17 21:03

Teško je riječima opisati želju za djetetom! Teško je riječima opisati bol koju prolaziš da dobiješ jajnu stanicu umjetnim putem(xy komada injekcija hormona, aspiracija(izvlačenje na živo) jajne stanice)! Teško je riječima opisati strah koliko je tih dobivenih jajnih stanica uopće zrelo za oplodnju! Teško je riječima opisati strah da li će se ijedna jajna stanica uopće oploditi! Teško je riječima opisati sreću kada dobiješ oplođenu jajnu stanicu! Teško je riječima opisati onu sreću i strah kada oplođenu jajnu stanicu doktor stavlja u tebe,a ti moliš Boga da ovaj put uspije, i da taj mali život krene rasti u tebi! Teško je opisati tugu kada je beta (hormon kojim se dokazuje trudnoća) negativna! Teško da će itko moći razumiti ovo što sam napisala ako i sam nije prošao isto! Jer ona žena koja ima zaleđen embrij neće svaki puta morati prolaziti sve ovo. Ona koja ima zaleđen embrij ona će prolaziti strah da li će taj mali život uspiti nastaviti rasti u njoj! Ona će moliti Boga da sve uspije! Neće prolaziti onu bol da se dobije jajna stanica!!! Svatko ima pravo biti roditelj i imati svoje dijete! Teško je opisati sreću kada je test za trudnoću nakon svega ovoga pozitivan! Neka se u Hrvatskoj rađa što više dječice!
Bo

#268

2016-01-17 22:21

Imam u rodbini ženu koja je napokon iz osmog pokušaja uspjela zatrudnjeti MPO i sad bi negdje trebala uskoro roditi,to što su ona i muž propatili,za dlaku izbjegli njenu sepsu,koliko je bolova istrpjela no ljubav prema djeci sve je nadjačala i nisam se nikada veselila više nekom djetetu nego što se veselim njihovom


Gost

#269

2016-01-17 23:54

Svako bira za sebe hoce li ili ne postati roditelj!

Gost

#270 Re:

2016-01-18 04:28

#1: -  

 Neka se obrati onda nekom drugom za pomoć.


Gost

#271

2016-01-18 13:56

Ja sam za da se parovma pomogne a ne da se vracamo u proslost. Sta bi sad trebali icu u dr.zemlje,recimo u Sloveniju da bi dosli do djeteta.

Gost

#272

2016-01-18 14:30

Pročitala sam da su zamrznuti embriji kvalitetniji i zdraviji. Osim toga, moguće ih je usaditi kasnije, kad se razine hormona žene vrate u normalu.

Gost

#273

2016-01-18 15:23

zato što smatram da svi imaju pravo biti roditelji

Gost

#274

2016-01-18 18:56

Zato jer mi je vlada HDZ-a u prošlom svom mandatu oduzela najbolje godine moje plodnosti ,kada bi dobivala preko 12 js a 3 su oplođivali i jer mi oduzimaju moje pravo na izbor i liječenje.

Gost

#275

2016-01-18 21:54

Jer vjerujem da ljudi imaju pravo na odabir, slobodu, mogucnost, srecu.