PROTIV ZABRANE ZAMRZAVANJA EMBRIJA U POSTUPCIMA MPO-A


Gost

#226

2016-01-15 20:37

Roditelj sam i znam koja je to sreća.
Nažalost sve više mojih mladih kolegica nema drugog naćima da postanu roditelji, svjedok sam koliko se napate dok im se san ispuni.
Očito one koji žele donjeti ovakove zakone ne zanima ni patnja ni tuga drugih ljudi.
Nije mi jasno da jedan doktor to može zastupati nije li se on zakleo da će pomagati ljudima?
Da i za mene je zametak ljudsko biće no dali svaka 'normalna trudnoća' završava porodom, da li se sva djeca iz takovih trudnoća rađaju zdrava?Pa što onda on filozofira radije neka ode u Siriju i pomogne onoj bolesnoj, gladnoj i osakačenoj djeci.

Gost

#227

2016-01-15 21:01

Svatko ima pravo na slobodan i sretan obiteljski život.

Gost

#228

2016-01-15 21:16

Zelim da buduci ministar zdravlja dode u cekaonu i porazgovara sa zenama koje su na ovaj nacin primorane doci do majcinstva pa me zanima bi li i onda razmisljao na isti nacin. Svaki par ima pravo ostvariti roditeljsku funkciju, kako se lijece druge bolesti tako se treba i neplodnost, točka!


Gost

#229

2016-01-15 22:11

Svaki bračni par ima pravo na svoju djecu !

Gost

#230

2016-01-15 22:31

IVF je jedini naćin da postanem majka a zabranom zamrzavanja embrija samo se otezava i produljuje postupak IVF tj. svaki novi postupak se mora sve proci ispocetka a sa zamrznutim zametkom ne morate sve
ispocetka ne trebate prolaziti terapiju hormona i ne treba proci 5-6mj za ponavljanje postupka.

Gost

#231

2016-01-15 23:31

Da nisam imala ove mogucnosti nebi nikada postala majka od moje 8 mjeseci stare kcerkice. Boze hvala ti na ovom daru!

Gost

#232

2016-01-16 06:45

To je nase pravo zahvlajujuci napretku medicine. Cemu ici unazad?? U mogucnostima pruzanja obitelji svakome u ovom uzurbanom tempu zivota koji velikim dijelom i jest kriv za toliko brojne (na zalost) parove koji su primorani potraziti pomoc. Kao zena - sljakat 12h dnevno kao rob ne bi li sebi, firmi i drzavi zaradila sto vise (pa tako i zdravstvu) - to je u redu, ali zato iskoristiti moguci maksimum da se meni pomogne u neocekivanoj zivotnoj situaciji - to ne!?!? Odbij wanna-be ministre! Krenite naprijed, a ne unazad!!

Gost

#233

2016-01-16 07:11

Pomozite nasim majkama i ocevima da imaju djecu !
Draga

#234

2016-01-16 07:19

Potpisala! Zato što se nitko nema pravo miješati u nečiji izbor, i sam Bog je ljudima dao izbor dobra ili zla, a čisto sumnjam da novi život i to malo djetešce za koje se većina takvih parova svakodnevno moli može biti grijeh! Ako uspiju postati roditelji to je Božji dar. Svim parovima,  budućim roditeljima koji se bore s neplodnošću želim sreću i želim im poručiti da zbog kojekakvih dušebrižnika i samoprozvanih moralista ne odustaju od vjere u Boga. I sama sam bila u sličnoj situaciji, u najtežim trenucima sam se obratila Bogu u molitvi i vjerujem da mi je to pomoglo da ne pokleknem i ne odustanem.  Hvala Bogu na našem malom anđelu! Hvala liječnicima!

Još samo jedna mala opasna inicijatorima peticije! Promijenite naslov! Neopisivo me podsjeća na onu "za obitelj"  koju su mnogi potpisali ne znajući da se i tamo skriva rasprava o MPO 

K.F.

#235

2016-01-16 07:59

Imam dobre prijatelje koji žele postati roditelji, i znam da bi to doista i bili, a ovakav zakon uskračuje im roditeljsku ljubav, a ujedno i demokratska prava. Žalosno je da ima velik broj majki i nesuđenih roditelja koji svoju nerođenu djecu abortiraju, i to se radi u našim klinikama, a istovremeno se uskračuju prava majkama koje žele imati djecu više od svega, u našoj nam lijepoj Hrvatskoj i prisiljene su odlaziti u inozemstvo kako bi postupak MPO obavile tamo, i sve je na kraju strogo limitirano tako da zaista moraš biti potkovan dobrim živcima, ali i debljim džepom......žalosno!


Gost

#236

2016-01-16 08:28

Jer su za mene sva djeca dar od Boga neovisno o nacinu na koji su zaceti!

Gost

#237

2016-01-16 09:13

Zato što imam prijatelje koji su na taj način dobili dijete i zato što želim da što više parova ostvari svoju želju da postanu roditelji.

Gost

#238

2016-01-16 10:42

Zato sto ima ljudi koji nemogu postati roditelji prirodnim putem i treba im pomoci, a djecebu Hrvatskoj je ionako sve manje i manje.

Gost

#239

2016-01-16 10:58

Potpisala sam jer želim da se ženama koje žele djecu, a nemaju drugu alternativu, omogući začeće. Nekad je zamrzavanje embrija jedini način da žena koja se liječi od neplodnosti, ostane trudna i rodi toliko željeno dijete.

Gost

#240

2016-01-16 11:18

Nikome se ne smije uskratiti mogućnost da postane roditelj!! Medicina upravo tome i služi, da nam pomogne. Vjera je lijepa stvar, neka takva i ostane...i crkva bi trebala pomagati ljudima, neka tako i ostane!

Gost

#241

2016-01-16 11:53

Sramotno je ograničavati mogućnosti liječenja ljudi lažnim moralom.

Gost

#242

2016-01-16 12:33

Zbog osobnog iskustva prolaska kroz mpo postupak. Zašto ne korisstiti sve dostupne medicinske metode? Smatram da sekularna držva treba biti jednaka prema svim svojim građanima.
Pripadnici bilo koje vjerske organizacije mogu raditi prema svojoj savjesti, a nas ostale ostaviti na miru da radimo prema svojoj. ISto se odnosi i na zdravstvene djelatnike...

Gost

#243

2016-01-16 12:40

Zato jer i sama već 12g.vodim bitku s neplodnošću(sekundarnom) i znam kako je bit u koži ljudi kojima je priroda oduzela pravo da imaju dijete ili više njih...želim da svaka žena na bilo koji način barem jednom osjeti čari majčinstva!
pepi

#244 Re:

2016-01-16 13:04

#124: Suzana -Vidi se da nemas pojma ni o mpo-u,a ni o usvajanju!Koliko si ih ti posvojila?Pretpostavljam niti jedno...nebitna si!

Nenad Komušar

#245 Re:

2016-01-16 14:42

#243: -  

 Kao suprug čija supruga kao i cijela naša obitelj prolazimo sve ono što peolaze parovi u MPO zapravo se divim svojoj supruzi na snazi. Nadam se da čemo postati roditelji iako su nam realno šanse vrlo malo.


Gost

#246

2016-01-16 14:54

potpisala sam ovu peticiju zato što je ovo 21. stoljeće ,nikako nam ne trebaju zakoni iz15.

Gost

#247

2016-01-16 15:44

Zato sto smatram da je dokidanje civilizacijskih stecevina loše te da bi se ukidanjem ove, ljudska prava nekih ljudi ugrozila.

Gost

#248

2016-01-16 17:54

Potpisao sam jer znam kolikom hormonskom stresu je tijelo žene izloženo u svakom postupku MPO i znam da je to način da se tijelo žene ipak barem malo poštedi ako u postupku dodijeljena više od 2 stanice.

Gost

#249

2016-01-16 19:10

Moj potpis je tu jer sad pored mene spavaju dva anđela!

Gost

#250

2016-01-16 21:09

Majka sam djeteta dobivenog iz 11tog postupka potpomognute oplodnje. Znam sto znaci uzimanje tih silnih kolicina hormona, punkcije jajnika...Smrzavanjem embrija smanjuje se atak na zenin organizam, a mislim i cijena postupka.