Za redovnu kontrolu svih rodilišta u RH

Kontaktirajte pokretača peticije

Ova tema rasprave je automatski kreirana od peticije Za redovnu kontrolu svih rodilišta u RH.


Gost

#401

2016-02-23 20:45

Potpisala sam zato jer svaka žena zasluzuje da joj porod bude lijepo iskustvo,a ne da se vrijeda omalovažava i ponižava.Dosta je bilo toga!

Gost

#402

2016-02-23 21:12

Jer smatram da je nuzno.

Gost

#403

2016-02-24 13:20

zato jer se ljecnici i sestre babice ponasaju prema nama trudnicama kao prema zivotinjama

Gost

#404

2016-02-24 14:52

Sve više mi se žena žali na kritične porođaje i gubitak djeteta u rodilistima,isto tako na ginekološke ordinacije u kojima zbog običnih lijenčina žene odluče na abortus jer oni nece vodit njihovu trudnoću ili ih zlostavljaju u rodilistima..doživjela sam to i nezelim to prolazit ponovno,niti to drugima želim..

Gost

#405

2016-02-24 15:19

Potpisala sam ovu peticiju zato što sam zaslugom doktora Vladimira Krčmara koji je tada radio u bolici Merkur u Zagrebu 2005.g. rodila invalidnog sinčića.
Cijela trudnoća je bila u redu, dijete zdravo i nakon 10 sati mučenja na dripu pošto se nikako nisam mogla otvoriti, napokon me stavio na carski lad već i za mene i za njega gotovo bilo pre kasno.Zamalo smo i on i ja umrli, ali hvala Bogu izvukli smo se za dlaku, međutim dijete mi je ostalo ivalid za cijeli život sa teškim oštećenjem mozga, i sve to zbog tog prokletnika kojeme je to bila samo jedna greška u nizu!

Gost

#406

2016-02-24 15:22

Potpisujem jer sam i sama imala jedno vrlo,vrlo ruzno iskustvo u virovitickom rodilistu koje je samo Bozjim cudom izaslo na dobro!

Gost

#407

2016-02-24 16:08

Zelim sigurnost za sve buduce majke i male andele

Gost

#408

2016-02-24 17:33

Zato sto se nadam da ce se tako promjenit ponasanje zdrastveni djelatnika koji rade tamo

Gost

#409

2016-02-25 16:05

Krajnje je vrijeme da se stane na kraj ponizavanju,maltretiranju i ozljedjivanju zena i djece u rodilistima!!
091

#410 Re: I sama sam imala vrlo traumaticno iskustvo u virovitickom rodilistu tzv.rod.prijatelj djece...

2016-02-25 16:08

Neko
Gost

#411

2016-02-25 22:50

Potpisala sam peticiju jer sam i sama u osijeckom rodilistu jako lose prosla sto se tice babica i doktora jer mi je babica rekla kako nisam dosla roditi dijete njoj vec sebi sta izvodim dijete sam rodila nikoga pored mene oni jedu kokice i gledaju tv  mome dijetetu pupcana vrpca oko vrata  dijete ljubicasto i neplace da bi mi doticna babica rekla sta se derem i nakon toga je rekla pa joj pa vi sami rodili a sta ae derete sad ce doktor doci da vidi sta je sa djetetom sivala me praksikantica i nikaku inekciju mi nisu dali sivali me na zivo poslije toga trazim deku koja mi je pala dok sam imala trudove prvi porod mi je to bio da bi mi poslije babica rekla glupaco sta si je bacila neces ju dobit da bi nakon toga dan ja dobila temp 40,i sada kada me netko pita kada ces drugo dijete kada se toga svega sjetim mislim da vise necu jer se bojim ici u osijek roditi dijete vise i jesno jer mi je i ovo dijete skoro umrlo sretna sam jer imam barem njega na to sam bogu zahvalna jer ga je cuvao , da bi nas pustili kuci da bi nakon 20 dana saznala da moje dijete ima infekciju na bubrezima koje je pokupilo u rodilistu i da bi mi doktor rekao sta sam dovela dijete sta nisam skidala temperaturu i nakon toga da je moje dijete skoro dobilo zatajenje bubrega s time da dan danas nam se infekcija zna vratiti to je nasa osjecka bolnica hvala


Gost

#412

2016-02-26 17:08

Za dobro svih budućih majki i djece.
Za dobro moje već rođene dijece koja će također ( vjerojatnor) biti u tim rodilištima.
U nadi da će ispuniti profesionalnim doktorima.
U nadi da će loši doktori ići...negdje...van bolnica.

Gost

#413

2016-02-26 20:54

Potpisala sam jer bi sva rodilista trebala ostavljati dojam najljepseg mjesta, jer tu se radja novi zivot i prvi put povezuju majka i dijete koji su najveci blagoslov od Boga.

Gost

#414

2016-02-29 22:30

Zato da se smakne taj kreten od doktora ako se uopce moze rec da je on doktor on je monstrum. Nisam hvala Bogu se susrela s njim na porodu ali dajem podrsku drugim mamama. I da se ne ponovi vise nikad takav slucaj ni bilo kakav od tog kretena neka ga smaknu. U toj Vinkovackoj bolnici treba promjenit sve doktore cast iznimkama ali ih ima jako malo to je sinteraj a ne bolnica trebamo iskusne doktore koji se brinu o pacijentima i kojima su zdravlje pacijenta na prvom mjestu kazem cast iznimkama samo bi se htjela zahvalit dr Juzbasicu on je jedan divan doktor on je meni bio na porodu a takvih je malo uz vas sam drage mame nek se vise makne taj idiot sa ginekologije i sve takve doktore treba smaknut

Gost

#415

2016-03-01 10:06

Zato što sam i sama u drugom stanju i iako u Splitu koliko znam i nema tako loših iskustava, ne želim da trudnice imaju traume od poroda i da zbog doktorskih frustracija i pogrešaka odlaze same iz rodilišta ili s bebama koje imaju cijeli život posljedice..

Gost

#416

2016-03-07 11:22

Zato sto sam majka troje djece...zato sto sve majke imaju ista prava... Zato sto sva djeca zaslužuju biti rođena zdrava... Zato sto nam natalitet pada a štedi se pri porodu( carski rez kada je potreban) ... Zato sto pod većim nadzorom rodilišta imamo vise sigurnosti... Zato sto sam covjek

Gost

#417

2016-03-10 17:59

Zato što bi svakoj ženi porod trebao bit jedno od najljepših sijećanja,nemam još nijedno dijete,ali voljela bih roditi u urednoj bolnici sa dragim osobljem koje ce mi bit potpora u tom trenutku.


Gost

#418

2016-03-11 21:04

Zato jer je moj prvi porođaj,trajao 25 sati sa tri dripa,bez supruga,tad u Splitu nije bilo dozvoljeno.omalovažavanje,vrijeđanje,ignoriranje,curica mi je imala tahikardiju srca lječnik je i meni skakao po trbuhu...jedno grozno iskustvo..beba i ja smo na kraju bile dobro...ali punih 6 ipo god.sam čekala na porod sina uz prisustvo supruga i dogovor lječnika,da mi dođe na porođaj jer sam umirala os straha kako će sve proći...ali bilo je predivno,a mislim da je glavni razlog to šta mi je suprug bio na porođaju...
Azra

#419 Re:

2016-03-11 21:05

#401: -  

 Slažem se...


Gost

#420

2016-03-12 06:55

Kontrola sama po sebi ništa ne znači bez edukacije. Što je žalosno reći, da osobu koja je medicinske struke(u ovom slučaju opstetričari, babice, med.sestre..) treba educirati o humanom pristupu s puno podrške i razumijevanja prema svakoj trudnici, ali i o osnovama kulture očito - jer je postao trend među cjelokupnim tim "osobljem" ne reći niti "dobar dan" a kamoli "gospođo, ja sam taj i taj". Napraviti reda u rodilištima na POD HITNO!!!


Gost

#421

2016-04-09 23:22

Zato jer bi sva rodilista trebala biti bez iznimke najsuvremenije najopremljena i imati dovoljno educiranog i ljubaznog osoblja jer su djeca nesto najvaznije i najvrednije sto nam se moze dogoditi u zivotu.
Neke primalje su dno dna po ponasanju..uvesti sustav da ih se suspendira (a i doktore) ako imaju vise prijava od pacijenata


Gost

#422

2016-08-23 20:23

Jer je dr nikola kolak iz vinkovačke bolnice ubica.ubio je dosta žena i nerođene dječice i nije zaslužio da bilo gdje u svijetu dobije posao sr...za njega je samo GOLI OTOK !!!!!..


Gost

#423

2016-11-14 17:06

Jer ocekujem bebu i nadam se da ce dotad uvesti reda u sva rodilista u Hrvatskoj.

Gost

#424

2016-11-14 20:43

Moja djeca su u rodilištu zaražena salmonelom Nikada nitko za to nije odgovarao . Bilo je zaraženo 50-oro djece .