Peticija za ukidanje obaveznog cijepljenja u Hrvatskoj

Kontaktirajte pokretača peticije

Ova tema rasprave je automatski kreirana od peticije Peticija za ukidanje obaveznog cijepljenja u Hrvatskoj.


Gost

#151

2014-03-27 15:39

Žalosno je to što roditelj ne može odlučiti što je najbolje za njegovo vlastito dijete.Ako su cjepiva dobra zašto niti jedan doktor (kojeg država ne plaća) ne će potpisati da je odgovoran za sve što to cjepivo uzrokuje. Ja samo želim pravo izbora jer mislim da ipak ja kao roditelj znam što je najbolje za moje dijete.
goga

#152 Re: cjepiva

2014-03-27 15:42

Poštovani

Uzmite u obzir da je u 15-ak europskih država cjepljenje neobavezno, a da statistike ne idu u prilog rastu zaraznih bolesti, Pogledajte statistike američke agencije za ispitivanje cjepiva, povezanost autizma sa trojnim cjepivom, posljedice cjepiva protiv HPV-a, svinjske gripe itd...Osobno protiv pertusisa sam cjepljena a borila sam se s njime 3 mjeseca gušeći se, kašljući kao magare i onda su me roditelji poslali na more da me spase jer kao cjepljena nisam ni lječena kako treba, jer se nije postavila dijagnoza na vrijeme, pozdrav od zdravstvene radnice koja je odradila 23 g staža u Kliničkom bolničkom centru u Zagrebu


Gost

#153

2014-03-27 15:57

Najveći broj cijepiva je nedovoljno ili uopće nije istraženo.Sve je podređeno novcu - u ovom slučaju kroz farmaceutsku industriju.I, molim, koja to Sudbena vlast ili institucija može bolje skrbiti za dijete od rođene majke??Svijest današnjih majki i njihova moć je daleko iznad onih od pred 30-40 godina.Majke Novoga Doba - nedajte se obmanuti!

Gost

#154

2014-03-27 16:09

Zabranimo trovanje naše djece !

Gost

#155

2014-03-27 16:10

Prisilno unosenje cjepiva u tijelo jednog djeteta, je ozbiljna tjelesna povreda i samim tim kaznjivo djelo.

Gost

#156

2014-03-27 16:16

to što je nas previše na svijetu i to što nas doktori i cijela politika želi pobiti jednog po jednog nije moj niti bilo čiji problem...zgražam se na zakone i vladu kao jedna mlada i nezaposlena osoba u ovoj j****** državi Hrvatskoj...nitko meni neće reći šta ću ja danas-sutra sa svojim djetetom učiniti...MOJ ŽIVOT-MOJA PRAVILA!!!!

mad+dad

#157 Re: Gdje nema cjepiva - ima bolesti - Imate internet, potražite statistike i kartu

2014-03-27 16:32


Gost

#158

2014-03-27 16:32

Ako se djeca već moraju cijepiti po naredbi onda nek nadležna tjela/doktor/ministar/... potpišu da snose potpunu odgovornost za posljedice cijepljenja. Doktor koji daje cjepivo odgovara također osobno i ustanova u kojoj radi kao pravna osoba. Baš me zanima dali bi iti jedan na to pristao ili bi onda informacije o rizicima bile dostupnije.

Gost

#159

2014-03-27 16:40

Cijepljenje je stvar osobnog izbora za svakog pojedinca

Gost

#160

2014-03-27 16:50

Kao malo dijete postala sam trajni invalid nakon cjepiva protiv velikih boginja, 52 su mi godine, sa svojim se problemom uspješno nosim ali ga ne bih nikome poželjela

Gost

#161

2014-03-27 16:57

Želimo suprug i ja sami odlučivati koja će nam djeca primiti cjepiva i da li će ih uopće dobiti!!!

Gost

#162

2014-03-27 17:05

Vratite djecu roditeljima!

Gost

#163

2014-03-27 17:09

Bilo je i vrjeme da neko krene u poduzimanje nečeg korisnog!!!! svaka čast!!

Gost

#164

2014-03-27 17:21

Kako ste samo svi prepametni, svi doktori nauka u podrucju zaraznih bolesti. Vi se cijepite ili nemojte, sami cete nositi posljedice (za koje svakom od srca zelim da ih ne osjeti), ali nemate pravo svojoj djeci to raditi, i to je van svake pameti.

Gost

#165 Re:

2014-03-27 17:26

#153: - Jedinu zastitu koju majke daju svojoj djeci po pitanju ovoga, su u prva 3mj zivota (proslakom zastitnih antitijela za vrijeme dojenja), poslije su djeca bez cjepiva NE ZASTICENA. Dakle, Majke Novoga Doba - knjigu u ruke i onda prosipajte pamet.

 


Gost

#166

2014-03-27 17:34

Svatko odlučuje o sebi, ako nije u mogućnosti jer je tek rođen, neka odluče roditelji. Nitko ne bi trebao biti obavezan/dužan bilo što, ovo bi trebalo biti pitanje slobodne volje i vlastite odlukle, danas, u 21.stoljeću

Gost

#167 Re:

2014-03-27 17:40

#149: - hahahahaha prvi razlog iz kojeg vidim da nemate pojma o cemu pricate je ta cinjenica koju ste naveli da cjepivo protiv sezonske gripe nema ucinka. Istina da nema kod mlade osobe, ciji je imunitet toliko jak da ce se sam izboriti sa virusom i stvoriti zastitna antitijela. To sto je vas otac dobio gripu, a za istu primio  cjepivo, da se razumijete malo, znali biste da nije dobio gripu, nego prehladu u kojoj se radi o drugom uzrocniku - i nauka kaze da godisnje mozemo i do 12 puta oboliti od prehlade, toliko otprilike razlicitih uzrocnika kruzi oko nas. Ali, cjepivo protiv sezonske gripe je jaaaaako bitno kod ljudi sa drugim bolestima (srcani bolesnici, diabeticari, i dr) kod kojih imunitet nije tako jak, tako da taj virus, koji je kod mladih bezazlen, moze otici i na druga mjesta, i izazvati komplikacije kao sto su pneumonitis sa sekundarnom bakterijskom infekcijom, koja kod takvih moze dovesti i do akutne respiratorne insuficijencije. Eh sada, starije osobe koje su redovno primale tu vakcinu, skupljaju antitijela godinama, tako da ista gripa kod njih nece biti kobna. Gospodine, ako imate jos nejasnoca, vrlo rado cu vam pojasniti, jer iza ovog mog pametovanja, stoji mnogo iskustva i sjedenja za knjigom, i vrlo rado cu podijeliti svama, a Vi ubuduce nemojte nauku traziti po index.hru i slicnim portalima, ponizavate prave intelektualce RH. Pozdrav

 


Gost

#168

2014-03-27 17:42

Djeca su pocetak.
Brzi

#169

2014-03-27 18:00

Roditelji imaju pravo na to hoče ili neće dat da se djete cjepi jer su to njihova djeca a ne od drugih kao što su političari I ovi svi ostali koji vladaju hrvatskom I misle da mogu radit sve kako hoču s ljudima nemožete jer svaki čovjek ima svoju slobodu I pravo na donošenja odluka tako je Bog htio I tako če I biti niko od vas nemože sudit drugim ljudima kaj se tiče njihove djece a tu ima I još toga što radi protiv ljudi visoki državni službenici bez ikakvog razumjevanja I suosječanja žalosno ali istinito.

Gost

#170

2014-03-27 18:05

Molim Vas ustrajte u ovoj akciji!

Gost

#171

2014-03-27 18:12

Napiši komentar mislim da je svaki komntar suvisan i zelim da se prikupi cim vise glasova.

Gost

#172

2014-03-27 18:16

Nemam komentara iskreno....
Dobro da smo demokratska drzava pa nemamo nikakva prava, nedo bog da nismo.
Mislim da bi mi ko narod morali se dić na noge i pocet ktsit zakon...ne mogu svu tu djecu uzeti roditeljima..sta bi snjima radili...to je veliki trosak za drzavu...
Neznam sta rec vise ,ova drzava je koma...
Zivjela Hrvatska!!?

Gost

#173

2014-03-27 18:17

pravo izbora!

Gost

#174

2014-03-27 18:21

Ovu peticiju sa zadovoljstvom potpisujem,jer oduzima roditeljima pravo na slobodan izbor.Ne samo to,vec bez ikakvih obasnjenja o mogucim posljedicama cjepiva inzistiraju na tome,a da pri tome ne preuzimaju nikakvu odgovornost.Svi znamo kako se nedovoljno testirano Novartisovo cjepivo protiv "svinjske gripe"pokusavalo nametnuti kao odlicna prevencija.Medicina ima puno nacina da izbjegne odgovornost(uvijek se moze reci da je postojala obiteljska anamneza za neku bolest)a da to nitko ne poveze sa cjepljenjem.I ono najvaznije,dijete,poklon od samog Boga upravo tim roditeljima,drzava zeli pretvoriti u zamorca koji ce "mozda"proci bez posljedica...Da sam mlada zena pred kojom je buducnost odselila bih iz ove i svake zemlje koja sebi uzima za pravo krsenje slobodne volje pojedinca.To nam je i Gospodin dao rodjenjem,oni oduzimaju...

Gost

#175

2014-03-27 18:29

Ja sam svoje dijete cijepio,ali smatram da to treba biti odluka,a ne zakonska obveza roditelja.To je razlog potpisivanja peticije.