Peticija za ukidanje obaveznog cijepljenja u Hrvatskoj


Gost

#651

2015-05-01 09:19

Zbog straha za zdravlje djece u Hrvatskoj.Činjenica je da ima sve više autoimunih bolesti i autizma kod mlađih ljudi, a moje mišljenje je da je povezano s uvođenjem novih cjepiva. Roditelji koji se informiraju o cjepivima, ispituju i propituju o sastavu cjepiva, i razmišljaju o tome da li cijepiti ili ne, da li će živa u cjepivu oštetiti stanice mozga njihovog djeteta ili ne nisu neodgovorni roditelji nego baš obrnuto to su ODGOVORNI roditelji. Ima još jedna ČINJENICA. Amiši u Americi ne cijepe svoju djecu, nemaju autoimunih bolesti ni autizma i najzdravija su populacija u Americi. Općenito, mi ljudi postajemo žrtve farmaceutske industrije i to treba prekinuti.


Gost

#652

2015-05-02 19:06

nitko ne garantira sigurnost cjepiva, nema odgovornosti za eventualni propust

Gost

#653

2015-05-03 13:31

Zato sto nijedno živo biće ne treba biti vakcinisano. Trebalo bi možda biti imunizirano, ali ne vakicinisano. Imunizacija se moze lako vršiti putem administracije homeopatskih pripravaka. Hvala

Gost

#654

2015-05-03 22:18

Zbog prezervativa koji se dodaju cjepivima, a kojima nse negira negativan utjecaj na zdravlje. Isto tako, ulazak oslabljenog uzročnika bolesti ili njegovih antigena ili materijala dobivenog rekombinantnim postupcima obrade ulaze u organizam neprirodnim putevima. I na kraju, ja se, nakon poroda svoje djece nisam sjetio medicinskom osoblju reći da odbijam cjepivo pa su dobili cjepivo protiv TBC i hepatitisa B. Sin je kao mali pokazivao znakove stereotipnih radnji pa smo posjećivali defektologe i puno radili s njim i danas je dobro, ali osim ta dva, više nije primao cjepiva.

Gost

#655

2015-05-04 10:15

mogućnost izbora

Gost

#656

2015-05-04 11:11

Moj mlađi sin kad je dobio cijepivo nakon tri mjeseca starosti dobio je visoku temperaturu i sav se osipao.LJečnik na zaraznoj je rekao da postoji mogučnost da dobije meningitis.Eto radi lošeg iskustva ne želim da drugi roditelji prolaze kroz takve strašne situacije.

Gost

#657

2015-05-04 16:39

Već više od 20 godina bavim se temom cijepljenja. U članku "“CIJEPLJENJE pravno - medicinsko i dr. stajalista”, opširno sam obrazložila moj stav protiv cijepljenja općenito, a pogotovo protiv prisile - obveze cijepljenja. Podrška roditeljima i svim ljudima koji prepoznaju opasnost i manipulaciju u priči s cijepljenjem. Eli Jaška


Gost

#658

2015-05-04 19:15

Ovu peticiju sam potpisala radi Odluke Ustavnog suda RH kojom je odbijen prijedlog za ocjenu ustavnosti Zakona o obaveznom cijepjenju iako u važnijim propisima Ustava RH Zaštite ljudskih prava i temeljnih sloboda građana, u članku 35. stoji ... "svakom se jamči štovanje i pravna zaštita njegova osobnog i obiteljskog života, dostojanstva, ugleda i časti." Zakonom o obaveznom cijepljenju povrijeđeno je svako od ovih prava djeteta, roditelja, udomitelja i skrbnika u čemu nimalo manje ne zaostaje niti Obiteljski zakon.

Gost

#659

2015-05-04 19:59

Već sam dala komentar, hvala

Gost

#660

2015-05-05 08:23

Sloboda izbora je osnovno pravo svakog ljudskog bića.

Gost

#661

2015-05-06 12:52

Smatram da bi svaki roditelj trebao odlučivati o svojem djetetu sukladno svojoj savjesti a da državne institucije nebi trebale o odgoju djeteta odlučivati Zakonom. Jednostavnim rječnikom.....neka svaki roditelj svojevoljno odluči želi li cijepiti svoje dijete ili ne.....ili protivnom ako to odlučuju institucije neka onda i one daju svojim potpisom garanciju da našoj djeci se neće ništa dogoditi po pitanju zdravlja te svu odgovornost u bilo kojem slučaju preuzimaju na sebe. Pa tko voli neka izvoli.


Gost

#662

2015-05-09 08:32

Zato sto znam da je cjepljenje u interesu farmaceutskih tvrtki a ne nase djece i znam da su cjepiva sranje.

Gost

#663

2015-05-10 17:15

ukratko: ne vjerujem da industrija i politika žele dobro onima koji su za njih samo brojevi. I vjerujem da se ono što je dobro i korisno ne treba provoditi na silu. Roditelji su tu da svojoj djeci pruže najbolje i da ih upute u život. Oduvijek & zauvjek.

Gost

#664

2015-07-20 06:59

Potpisala sam peticiju, jer sam protiv cijepljenja. Iz razloga što sam ja bila svim Doktorima živi pokusni kunić. I umjesto da mi pomognu, uz sva moguća cjepiva i inekcije i hiljadu raznih tableta, ja sam ostala sve više bolesna. Zato sam protiv cjepiva. Neka Ministarstvo potpiše da stoje za to cjepivo zbog nuspojava koje izaziva i onda neka po tome odgovaraju, isto kako traze od roditelja da potpisu i što iz zastrašujuju i maltretiraju. Neka onda stanu iza svojih izjava, i odgovaraju za svaku smrt i teške bolesti koje nose nuspojave.

Gost

#665 Re:

2015-08-09 14:36


Gost

#666

2015-10-12 22:13

cjepiva nisu sigurna

Gost

#667

2015-10-15 18:59

U pravim demokratskim zemljama peticija nije potrebna

Gost

#668

2015-12-04 12:05

Svatko ima pravo odluciti dal cijepiti svoje dijete il ne
MaryJane

#669

2016-01-05 03:12

Strah me je cijepiti dijete jer vjerujem da su cjepiva stetna i da dugorocno narusavaju imunitet, a time i zdravlje djeteta. Zasto netko javno ne spomene kako su ljudi u strahu kad moraju dati cijepiti dijete? 

Tmk

#670 Re: Re: Re:

2016-01-14 07:23

#521: ništa nije onako kako se čini - Re: Re:  

 Ti budalo ocito ne znas kako se i koliko dugo zivilo u proslosti i koliko je milijuna ljudi umirako svake godine od danas bezazlenih bolesti. Ljudi danas zive dulje nego ikad i ta brojka nedvojbeno raste. Danas ljudi ocito prelagodno zive zahvaljujuci medicini pa si dopustaju ovakva razmisljanja. Da te bar mogu teleportirat natrag kroz vrijeme kad nije bilo cijepiva i lijekova. Mangupe


Gost

#671

2016-02-05 20:22

Potpisujem jer smatram kao i svi potpisnici da cijepljenje nemože i ne smije biti uvjetovano zakonom,pod prisilom.

Gost

#672

2016-03-04 13:14

Roditelji imaju pravo izbora.

Gost

#673 Re: Re:

2016-04-18 12:34

#331: Protivnik glupih peticija - Re:  

 Vi niste normalni,a usput ste i bezobrazni i neinformirani,te i naivni.Peticija nije protiv cijepljenja ,nego protiv obaveznog cijepljenja.A o učinkovitosti cijepljenja,imunitetu ,rizicima i bolestima očigledno pojma nemate.A da jeste informirani,te da ste u stanju evaluirati informacije ,a ne slijepo vjerovati tzv. "službenim izvorima",onda bi se zapitali zašto se novorođena djeca cijepe protiv hepatitisa B,i dali to ima ikakve razumske ili znanstvene podloge.A da se ne spominju sva ostala cjepiva čiji se broj drastično povećao.Također bi znali i to da ne postoji nijedna službena znanstvena studija o učinkovitosti i sigurnosti cjepiva ,a postoji niz pokazatelja i istraživanja vrlo ozbiljnih znanstvenika kojima se ne samo sigurnost cjepiva dovodi pod sumnju(zapravo i malom djetetu bi trebalo biti jasno da su sastojci vakcina potencijalno opasni) ,nego se čitav koncept cijepljenja kao takav dovodi pod veliki upitnik.Dakle ,prava znanost i šatro-službena potplaćena znanost su dva različita pojma ,a da bi takve stvari čovjek mogao razlikovati potrebno je da malo i sam mućne glavom koji puta,umjesto da papagajski ponavlja ono što mu se servira od takozvanih autoriteta.Znate,nekom su rekli da je drvena ograda ženski spolni organ,pa se jadnik našpranjio.


Gost

#674

2016-04-18 17:06

Zato jer me nitko ni na šta ne može prisiliti, a najmanje na prisilno čipiranje djeteta.

Gost

#675

2016-05-14 20:38

nisam znao da su djeca privatno vlasništvo roditelja pa se isti mogu igrati s njihovim životima :-p