Zabranimo petarde u Hrvatskoj

Quoted post


Gost

#1

2016-01-02 23:46

petarde nemaju nikakvu pozitivnu svrhu uporabe, unose nemir, opasne su i treba ih potpuno zabraniti. A vatromet dozvoliti samo na lokacijama sa dozvolom.

Replies


Gost

#5 Re:

2016-01-04 12:40:23

#1: -  

 slažem se. Volim vidjeti vatromet, ali ovo bacanje petardi je prevršilo svaki razum. Treba zabraniti prodaju jer su mnoge neispravne i odavno im je prošao rok upotrebe. Isto treba strogo kažnjavati prodavače koji prodajh djeci petarde viših razreda samo zbog vlastite pohlepe za zaradom.

marina

#102 Re:

2016-01-12 15:12:50

Nisam protiv pirotehnike,ali u granicama normale. Sasvim je dovoljno 15 min. ( ili pola sata eto) vatrometa u ponoc nove godine i to striktno da grad organizira.Sva druga "raketiranja",paljbe,miniranja i ostala sr...nja strogo zabraniti i ozbiljno i debelo kazniti svakog prekrsioca. Obavezno uvesti zakon zabrane prodaje pirotehnike osobama mladjim od 18 godina. Kazniti novcano(roditelje) i dobrovoljnim radom svakog maloljetnika koji se nadje pametan bacajuci petarde ljudima/curicama pod noge,a pogotovo ubijanje dosade sa petarde/zivotinje stilom.  Mislim da je to sasvim dovoljno da ljude razveseli (15 min vatrometa), a zivotinje ce ipak lakse podnijeti to kratko ludilo.Tu mislim ne samo na kucne ljubimce,nego i jata ptica koja po noci bezglavo pokusavaju pobjeci,a bljesti na sve strane (licno iskustvo) .Kompromis se uvijek moze naci i svi sretni i zadovoljni ! Ako nema normale i treba glasat ZA ili PROTIV, definitivno sam PROTIV  !!!!!!!!!!