PROTIV ZABRANE ZAMRZAVANJA EMBRIJA U POSTUPCIMA MPO-A

Quoted post

Suzana

#124

2016-01-14 10:32

Ja sam za zabranu zamrzavanja,a sta sa onom zamrznutom djecom-embrijima koje si necete posadit???ubit cete visak svoje djece,embrija.

Puni su domovi djece,pa roditelj mozete biti i tako,tko vec zeli silom roditeljstvo.

I to nije pitanje vjere vec covjecnosti.ubiti il ne ubiti.

Replies


Gost

#130 Re:

2016-01-14 11:13:42

#124: Suzana -  

 

Suzana, domovi su puni djece zbog birokracije, loših zakona i nesposobnosti, a ne zbog pomanjkanja želje i interesa potencijalnih posvojitelja. "Posaditi djecu"?!! Ti misliš da se djeca sade?? Svašta ću još naučiti


Gost

#137 Re:

2016-01-14 12:05:55

#124: Suzana -  

Osobno nemam ništa protiv da netko ima svoje mišljenje, ali me jako groze ljudi koji se ne libe izjašnjavati bez da su se informirali iole o temi. Velika većina djece u domovima nije u sustavu posvajanja jer imaju živuće roditelje ili birokraciju kao blokadu. U hrvatskoj je registrirano jako puno posvajatelja i dapače mnogi parovi koji su upostupcima potpomognutih oplodnji su i posvajatelji. Jeste li vi možda probali posvojiti dijete? Ili smatrate da vi ste zdravi, pa vi se ne morate s time zamarati. Posvajanje nije rezervirano za neplodne parove.

A vezano za zamrznute embrije, neću ulaziti u dublju analizu život/čovijek/ubiti. Jedino što vam mogu postaviti par pitanja da razmislite. Možete li čovjeka zamrznuti i onda odmrznuti i da ostane živ? Što mislite zašto je to tako? 

I zadnje, ne znam zašto pojedinci poput vas žive u uvjerenju da se toliko embrija zamrzava i ostaje na "nebrigu" nikome. Parovi se vraćaju po svoje embrije, a za one koji zbilja ostaju kao višak postoji još jedno plemenito djelo - donacija embrija. Za zemlju (i kontinent) koji se boji propadanja svoje narodnosti - zbilja bi trebali početi razmišljati, a ne prenositi floskule o kojima nismo realno niti razmislili.

Gospođo Suzana, informirajte se prije nego što se odlučite povrijediti ljude koji žele samo podjeliti svoju ljubav dalje. 


Gost

#166 Re:

2016-01-14 18:26:15

#124: Suzana -  

 Pitam se biste li usto govorili da Vaše dijete ne može prirodnim putem postati roditelj. Nadam se da nećete morati saznati...

Nenad

#167 Posvajanje djetata

2016-01-14 18:36:54

#124: Suzana -  

 Poštovana Suzana

Osim što ja moja supruga u postupku MPO-a mi od rujna 2009 kodine pokušavamo posvojiti dijete. Svaki mjesec zovem cenre za socijalnu skrb i svoju socijanu radnicu. Do sada smo bili jednom pozvani 2012 godine na razgovor. Nismo uspjeli ostvarit svoju želju i učiniti dijete iz doma sretnim i omogućiti mu sretnije djetinstvo.

Nenad Komušar


Gost

#181 Re:

2016-01-14 20:29:06

#124: Suzana -  

 Postovana, posto se vidi da niste informirani i nemate pojma sta pricate molim vas da ne pisete takve gluposti. Budite sretni sta nemate takvih problema!  


Gost

#217 Re:

2016-01-15 14:28:34

#124: Suzana -  

 zasto TI ne posvojis? zasto MI MORAMO posvajati? zato sto ne mozemo zaceti prirodnim putem? koliko je tvojih embrija propalo? sramoto ljudskog roda.


Gost

#219 Re:

2016-01-15 15:03:09

#124: Suzana -  

 Pa budi ti protiv koliko hoćeš i nemoj nikad zamrznuti svoje embrije, ali ostavi druge na miru! 

pepi

#244 Re:

2016-01-16 13:04:40

#124: Suzana -Vidi se da nemas pojma ni o mpo-u,a ni o usvajanju!Koliko si ih ti posvojila?Pretpostavljam niti jedno...nebitna si!