Za redovnu kontrolu svih rodilišta u RH

Kontaktirajte pokretača peticije

Ova tema rasprave je automatski kreirana od peticije Za redovnu kontrolu svih rodilišta u RH.


Gost

#151

2016-02-17 21:30

Ovu peticiju sam potpisala zato što porod treba ostati kao jedna lijepa uspomena a ne da ga žene pamte kao noćnu moru.. I zato što bi htijela imati još dijece.. ali kraj ovakvih monstruma nema šanse da se odlučim na trudnoću 

 


Gost

#152

2016-02-17 21:33

I Sama sam doživjela nepotrebno filanje dripom,skakanje po trbuhu od strane doktora te njegovih naznaka da je mito poželjno(šunkice,kuleni su veoma dobrodošli) te nezainteresiranu i otresitu babicu.

Gost

#153

2016-02-17 21:41

Žalosno je da žena iznese cijelu trudnoču i da sve bude u redu a pri samom porodu da izgubi dijete zbog nečije samovolje , pretužno , želim da sve buduče mame bez straha odlaze kod naših liječnika , da se liječnici ponašaju kao liječnici, da poštivaju svoje pacijente i da im pomažu jer to je njihovo zvanje i posao

Gost

#154

2016-02-17 21:47

90% osoblja na odjelu rodilista su SMECE!! I sama imama traume od poroda tamo i ne pomisljam vise na trudnocu zbog njih!!

Gost

#155

2016-02-17 22:02

Nisu li trebali imati nadzor svih rodilista od 1 do 3 mj 2015? 


Gost

#156

2016-02-17 22:15

Potpisala sam zbog loših iskustava koje ja imam s rodilistima,prvenstveno Petrova bonica.Jako su neprijatne babice i osoblje.Čast iznimkama npr.Dr Čanić je zbilja tamo najbolji čovjek koji maksimalno vodi brigu o pacijentima.A ostali nažalost većina njih je frustrirana i nepristojna,pogotovo babice.

Gost

#157

2016-02-17 22:16

Sa svoja četiri poroda imam veliko iskustvo, ali na moju sreću sve je završilo dobro. Za pohvalu mi je bila primalja na trećem porodu koja mi je puno pomogla i bila prekrasna, a sve ostalo nije bilo za pohvalu! A to znači - u tih 13 godina se nije bilo skoro ništa promijenilo! Svega se sjećam, mogla bih 3 strane napisati! Podržavam sva nastojanja za popravkom uvjeta!

Gost

#158

2016-02-17 22:24

Nedopustivo je da zeni koja je rodila par sekundi prije, umjesto cestitke, medicinska sestra kaze "Vi ne biste ni pile istisnuli".

Gost

#159

2016-02-17 22:27

...svatko imalo razuman ce znati zasto...,a imam i svoje razloge. Po hitnom carskom sam bila omalovazavana od strane 2.medicinskih sestara,posto je beba rodjena premala i nije znala ni htjela sisati,pa su me natezale da izvinete kao kravu za vimena(sva sam bila crna),vrijedjale,i dovele do depresivnog stanja,ali sam se srecom drugi dan trgla i rekla sama sebi da si neke stvari necu dopustati,ipak mi je dijete na 1.mjestu. Nazalost je bebica bila na AD-u,jer od sisanja nista... Za njihov bezobrazluk,drskost,uvrede i ponizavanja zna cijeli odjel,ali su ocito zasticene kao licki medvjedi,jer nisam jedina prema kojoj su se tako ponasale,i sigurna sam da je netko vec reagirao,ali jos su vijek tamo,i jos uvijek sa istim ponasanjem.. 

 


Gost

#160

2016-02-17 22:29

Zato da se nikome neponovi gubitak malog anđela zbog nehumanosti liječnika <3

Gost

#161

2016-02-17 22:30

Zato jer treba zaustaviti mučenje žena u rodilistima i monstrume poput seronje Kolaka strpati dozivotno u zatvor govno zivotinja nemam druge riječi za njega.

Gost

#162 Re:

2016-02-17 22:32

#1: -  

 Moram priznati da sam 3 puta rodila i nitko nije ton povisio, dapace babice su bile odlicne doktor je dosao kad je stvar bila skoro pa gotova. Ali sva 3 puta je samnom suprug bio. Potpisala sam iskljucivo jer ovo sto se desilo u Vinkovcima je prestrasno. A vjerujem da ima toga jos. Onaj koli savjesno obavlja svoj posao ne mora se bojati inspekcije. Postovanje


Gost

#163

2016-02-17 22:36

Babica Stefica Petrovo Zagreb užas

Gost

#164

2016-02-17 22:40

Pretuzno da nesto toliko zeljeno i cuvano 9 mj upopasti netko tko ocito ne zeli raditi svoj posao a mislim da takvi imaju dojam da su nedodirljivi. Trebali bi proci edukaciju o bontonu jer cita pristojnost bi bila dovoljna, lijepa rijec a toga u radjaoni nema. 

Ali ima tipkanja po mobu na vratima radjaone ili ugodno cavrljanje ili tracanje pacjentica i ignoriranje molbe da ti daju onu vlaznu krpicu da si barem obrises usne. Izjave da je porod na stolcu bezveze jer bi onda oni morali lezati... lopta ma kakva lopta lezi da te prikljicimo...i tako lezi na lijevoj strani 6 h dok ti ne utrnu i ukoce se noge.  Na pitanje sto ti daju pogled i odgovor drip da vam bude lakse, i onda kada vise od lezanja dripa niskog tlaka pocnes spavati dodje sestra i kaze da ne suradjujes sa njima - ne bi li oni trebali suradjivati sa nama? Doktorica kaze ne tiskaj sestra kaze tiskaj. Bilo kakvo pitanje dobije odgovara kako joj pogovaras. Neuspjesno ucenje postavljanja katetera ... Doktorov lakat i hrabrenje "pa gospodjo sto ste stali u pola truda sto ste sad napravili dijete ce vam imati hematom" nakon neizostavnog "rezanja" bez upozorenja i iscudjavanje zasto bi oni meni morali reci sto mi rade. Stvarno tko sam ja da oni meni govore sto ce mi raditi?  

iiiiii imamo trola rece sestra - cestitka za kraj od neuspjesne postavljacice katetera

srecom sam izasla 3 dan 

Svi imamo svoje probleme iako ljudi za puno manje novca rade posao ljubazni i smijeseci se. 

25

#165 peticija

2016-02-17 22:42

Jà imam 3 prekrasne djecee i izza sebe dobro iskustvoo.....i svee pohvale splitskom rodilistu i takoder mtkovskom.....svi su mi bili dobri..

Ovo potpisujem jer stvarno tog covjeka tdeba kaznit i zatvodit.....jer nijedna zena nije zivotinja a ni prema zivotinjama see neodnosi kao premaa zenama....stvarno sramotaaa


Gost

#166

2016-02-17 22:43

Potpisala sam je zato sto nisam imala ugodno iskustvo pri porodu te zelim da se nesto poduzme sto se tice higijene u bolnicama te ponasanju osoblja pri porodu.

Gost

#167

2016-02-17 22:47

Monstrum! NA ELEKTRIČNU STOLICU S NJIM!Jadno dijete,obitelj..ne daj Boze nikome..

Gost

#168

2016-02-17 22:47

Zato sto mi je uskoro termin za porod i iskreno strah me jer mi je prvi put a sto vise citam ovakve uzasne dozivljaje po bolnicama jos mi se veci strah javlja

Gost

#169

2016-02-17 22:48

Jer želim da ave zene imaju potporu i potpunu skrb ljecnika da nam to ne bude trauma ili tragedija kao u Vinkovcima gdje je psihopat Kolak svojom neljudnošću ubio nevino dijete.Treba mu dati smrtnu kaznu i odmah oduzeti licencu doktora jer takva osoba se nema pravo nazivati doktorom.

Gost

#170

2016-02-17 22:49

Radi moje djece i vaše djece ,radi svih buducih mama,radi sina i kčeri ...koji danas sutra isto tako budu postali roditelji.Ja osobno nisam imala lošeg iskustva.Rodila sam dvoje djece u Petrovoj bolnici u Zgb.Naletila sam na dobre doktore,izgleda da mogu tako reči s obzirom šta se sve dešava po rodilištima,zahvalna sam im ...pogotovo drugi porod koji je bio fantastičan i mogu ga samo poželjet svakoj budućoj mami

Gost

#171

2016-02-17 22:53

To je najmanje sto zasluzujemo

Gost

#172

2016-02-17 22:56

Bilo je krajnje vrijeme da se bezobraštini u Vinkovačkom rodilištu stane na kraj! Nažalost, mali Ivano je morao platiti životom kako bi se nešto pokrenulo,a zna se da bezobrazluk traje godinama!

Gost

#173

2016-02-17 22:59

Zato sta sam to mogla bit i ja,moje sestre ili kcerka ne zelim da se takvi propusti desavaju a nevina mala bica umiru

Gost

#174

2016-02-17 23:09

Procitali članak o dr.koji je mrcvario majku 14 sati I I zgubila zbog tog Bebu,zgrozena sam rijeci ma I djelima jednog doktora. Pravda bi bila Jedino namirena da se mu uzme licenca I nek odgovara za svoje djela.Sramota...Taj se Boga ne boji...Nismo mi tu da mu sudimo sudit ce mu netko iznad svih nas!!!!A roditeljima Neka bude Dragi Bog od pomoći I Neka I'm da snage za dalje,a mavens bebica Neka cuvaj andeli.Nadam se da ce uskoro pravda biti zadovoljena.Prvenstveno sam peticiju podpisala,kako se takve stvari vise ne bi dogadale...

Gost

#175

2016-02-17 23:09

Zivim u Zupanji, imala sam dva poroda i jednu vanmatericnu trudnocu, porode sam imala u Petrovoj bolnici i prezadovoljna sam pristupom lijecnika i nacina postupanja prema rodilji..medutim u trecoj trudnoci, tocnije 8 mj trudnoce imala sam susret sa dr.Kolakom zbog komplikacija koje su se pocele dogadati bebi..na prehledu ultrazvukom mi je mrtav hladan rekao da ce mi beba umrjeti jer ima poterov sindrom..vise nista nisam vidjela ni cula..zamracilo mi se pred ocima..jedan jedini susret s njim dovoljan da ti ostavi dojam nekulturne i neprofesionalne osobe! Nazalost samo, koliko" Kolaka" je u Hrvatskoj?!