Za redovnu kontrolu svih rodilišta u RH

Kontaktirajte pokretača peticije

Ova tema rasprave je automatski kreirana od peticije Za redovnu kontrolu svih rodilišta u RH.


Gost

#176

2016-02-17 23:11

Potpisala sam ovu peticiju iz tog razloga sto sam i sama prosla kroz nocnu moru dok sam svog sina pokusavala donijeti na svijet i koliko sam se radovala odlasku i upoznavanju svog djeteta oni su mi pokvarili taj osijecaj ucinili su ga hladnim bahatim ismijavanjem i nehumanim rijecima skakanjem po stomaku i priustili su mi 24 dana boravka na istom odjelu pod temperaturom i skoro mi ugasili zivot usporedujuci kvar na meni kao s autom kod mehanicara..i puuno puno toga..zelim da to netko drugi ne prolazi da doticni budu pod nadzorom pod kontrolom a naravno da oni koji ugase zivot svojim postupcima jednog malog andela budu kaznjeni..jer strasno je ovo sto se desava prestrasno a i zalosno.

Gost

#177

2016-02-17 23:14

Da svi oni koji zele i koji ce postati roditelj zaista prode nesto ljepo i da to pamti po dobrom a ne po bolnim i teskim trenucima,vrijedanjima i omalovazavanjima!!!Svim buducim majkama da budu u sigurnim rukama u trenutku dovodenja na svjet malog andela!!!!


Gost

#178

2016-02-17 23:15

Jer sam i sama doživjela nasilje pri porodu! :-(

Gost

#179

2016-02-17 23:25

Dr.Zlopasa iz Petrove, Zagreb..Prije svega covjek, ljudina..zatim lijecnik..kapa do poda,bez mita makar i obicnom cokoladom.. trebalo bi ga klonirati po svim rodilistima..ili ove nehumane porodnicare jednom tjedno poslati njemu na edukaciju da vide kako se prema zeni ponasa u najosjetljivijim trenutcima..zauvijek ce mi u mislima ostati njegove lijepe rijeci potpore i ohrabrenja tijekom poroda..a na kraju kako sam to hrabro odradila ..i kako mi cestita na izdrzljivosti..e to je porodnicar, takvo iskustvo bi trebala imati svaka zena, i ja se iskreno nadam da ce se ovom peticijom nesto postici!!


Gost

#180

2016-02-17 23:31

Jer mi zene nismo stvari nego zive osobe, jer su nasa tijela hramovi zivota a ne ruglo osoblju za ismijavanje, jer porod treba biti intimno i iskustvo puno potpore okoline, a ne izivljavanja i pogrdnih rijeci... jer su nasi zivoti i zivoti nase djece svetinja!

Gost

#181

2016-02-17 23:32

Potpisala, jer sam i sama imala neugodan prvi porod koji je mogao zavrsiti tragicno, ali hvala Bogu nije.


Gost

#182

2016-02-17 23:32

Iako sam imala pozitivna iskustva u splitskom rodilistu 93.i 99.godine,peticiju potpisujem u znak podrske svim majkama koje su dozivile neugodna iskustva i ponizavanja u rodilistima...

Gost

#183

2016-02-17 23:33

Podrzavam peticiju zato sto zelim rađati u sigurnom okružju gdje cu se osjećati kao ljudsko biće bez straha smijem li nesto reci, pitati i slično i gdje znam da ce mo i dijete i ja biti tretirani kako zaslužuje svako ljudsko biće.

Gost

#184

2016-02-18 00:03

Jer ovo je prrestrasno..i pogotovo takav gubitak npr.mami iz.Vinkovca nemoze nikadd nitko nadomjestiti gubitak djeteta..a posebno na taj.odvratan nacin.a i uskoro.cu roditi pa kad ovak nesto cujem zlo mi jee!!!!

Gost

#185

2016-02-18 00:21

Potpisujem peticiju ne zbog sebe jer ja sam rodila što sam mislika neg zbog svoji ćerki i svih žena koje će rađati .

Gost

#186

2016-02-18 00:39

Jer za par mjeseci idem roditi blizance i uzasno me strah....prvi porod prosao koma ali nemogu reci da je osoblje bilo bezobrazno...jedino sestre na odjelu su vikale kako neznam dati sisati bebi...hellooooou prvo mi je bilo.....vinogradska....htjela bih carski ali moras imati vezu koliko cujem...krasno zar ne?


Gost

#187

2016-02-18 00:43

Zato sto zelim svim zenama da rode u dobrim uvjetima bez stresa i da im taj dogadaj ostane u sto boljem sjecanju.. Bez doktora mesara i ponizavajucih rijeci.. Da se bar svaki porod snima bar sto govore kako bi puno njih letili vani..

Gost

#188

2016-02-18 00:53

Jer je rodjenje najvazniji dogadjaj u zivotu. Zene i djeca zavrijedjuju da ih se dostojanstveno i strucno tretira te da rodilista budu sanitarno ispravne. Zene se ne bi trebale bojati rodilista nego neka budu sigurne i da mogu imati povjerenje. Pa nije moguce da je sve ostalo u ovoj drzavi vaznije od rodilista..u kakvom svijetu onda zivimo?!

Gost

#189

2016-02-18 01:19

Rodilje i bebe imaju pravu na humanost i fer ponasanje i normalne uvjete ..

Gost

#190

2016-02-18 01:49

Svi na poslu imamo kontrole pa tako trebaju i bolnice pogotovo rodilišta gdje se rađa novi ŽIVOT!

Gost

#191

2016-02-18 02:40

Zato što žene zaslužuju normalan tretman i poštovanje na jedan od najsitnijih dana u svom životu. Također porod bi trebao biti nešto prekrasno , a ne trauma. Ja svoj još nisam zaboravila, a prošle su 2,5 godine. Isto je bilo naskakivanja na trbuh i svega.
Miro

#192 Za redovnu kontrolu svih rodilišta u RH

2016-02-18 03:20

Bez ljutnje , ali za koga se ova peticija potpisuje? Dali  Za redovnu kontrolu svih rodilišta u RH ili  zastitu efendije Hasanbegovica? Za kontrolu rodilista mogu potpisat, ali za u s t a s k i nastrojenog  Hasanbegovica ne.....A  ovo nimalo ne lici na peticiju kontrole rodilista.

 


Gost

#193

2016-02-18 03:22

Cula sam nazalost za puno losih i ruznih iskustava zena u hrvatskim rodilistima, a trenutno zivim u Americi i price se znatno razlikuju. Cak i rodilje koje su imale problematican porod nemaju traume izazvane verbalnim i psihickim zlostavljanjem pojedinih lijecnika i(li) babica, to bi ovdje predstavljalo itekakav razlog za tuzbu, a odgovorni bi se u takvim slucajevima mogli zauvijek oprostiti sa svojom karijerom.
Dosta je sutnje, ponizavanja i trpljenja, omogucimo zenama pravo na osnovno ljudsko dostojanstvo i profesionalnu medicinsku skrb u tako presudnom trenutku kao sto je porodaj!

Gost

#194

2016-02-18 04:06

Zbog svih budućih mama, a i ovaj čovjek a ni jedan takav ne zaslužuju da rade taj posao ......

Gost

#195

2016-02-18 04:51

zbog sigurnosti rodilja i novorođenih beba,zbog bezobraznosti i nemarnosti koje se sve češče događaju..

Gost

#196

2016-02-18 05:07

redovna kontrola

Gost

#197 Re:

2016-02-18 05:11

#2: -  

 Bas tako. Nije on jedini. 


Gost

#198

2016-02-18 05:21

I sama sam imala odvratno iskustvo iz rodilista zajvaljujuci doktorima

Gost

#199

2016-02-18 05:38

Moram reci da sam ja dva poroda imala i oba na Bracaku.. Meni su bili super,od doktorica,sestra,babica,niti jednu ruznu nemam i voljela bi da svima tako bude...

Gost

#200

2016-02-18 05:54

Slicno iskustvo moje sestre kao i ove mame sto je sve sve stavila u javnost...