Za redovnu kontrolu svih rodilišta u RH

Kontaktirajte pokretača peticije

Ova tema rasprave je automatski kreirana od peticije Za redovnu kontrolu svih rodilišta u RH.


Gost

#251

2016-02-18 09:42

Zato sto je vrijeme da netko nesto poduzme!!

Gost

#252

2016-02-18 09:43

U Virovitici u rodilistu treba promijeniti krevete jer oni kreveti sto su u rodilistu su sramota.. Da zene kpje rode imaju najgore krevete u cijeloj bolnici i nimalo nije ugodan oporavak nakon poroda....

Gost

#253

2016-02-18 09:44

Imamo pravo na puno bolje i vrijeme je da dokažu da smo u sigurnim rukama.

Gost

#254

2016-02-18 09:45

Ima strucnih i pazljivih doktora i babica u nasim rodilistima, ali na zalost, oni su rijetkost. Sve vise ljudi na svojim radnim mjestima gubi zivce i nepropisno se ponaša, ali trebate shvatiti da svatko sam bira svoju profesiju i vi doktori i babice bi trebali biti uz nas rodilje, biti pazljiviji i jubazniji, te nam pruziti potporu u tim nepodosljivim bolovima, a ne se izivljavati nad nama. Pokazat ce svatka od nas svoju zahvalnost budete li radili taj dio posla ljubaznije i bolje, jer zamislite da se netko tako ponasa prema vama ili vasim zenama i kcerima, pa zar nebi reagirali? Vrijeme je da se zaustavi taj trend boli i razocarenja, te dozivotnih ruznih sjecanja na nasa rodilista...

Gost

#255

2016-02-18 09:59

IZ razloga jer sam i ja doživjela jako loše iskustvo kod poroda. 24 sata sam imala trudove i nisam se otvarala nego su me maltretirali i rukama otvarali, bila sam i u nesvjesti i molila ih da me daju na carski pa nisu htjeli, na kraju krajeva nakon puna 24 sata uspjela sam se poroditi prirodno samo što se curica nagutala moje krvi i nije disala pa su je oživljavali, uspjeli su ali joj se nije zatvorila žilica na srcu pa smo imali problema s tim. danas ima tri godine i Bogu hvala zdrava je, ali sve to je bilo nepotrebno s obzirom da imam prirođenu tromblofiliju i imala sam 40 godina kad sam rodila. zato se slažem s peticijom da druge majke to ne proživljavaju i da se prema njim ne ponašaju kao prema životinjama. meni su nagnječili rebra kad su skakli po meni, dobila sam trombozu na lijevoj nozi, djete sam vidjela tek peti dan nakon poroda i sve to me psihički dotuklo da sam se jedva oporavila

Gost

#256

2016-02-18 10:02

Za humanost i dostojanstvo
za sve buduće majke

Gost

#257

2016-02-18 10:05

Tragedija majke iz Vinkovaca me potaknula da potpišem peticiju.
Iako ovdje moram napisati i sljedeće:ja imam iskustvo dva poroda u riječkom rodilištu. Prvi puta porod je bio carskim rezom,uz dr.Sindika. Drugi puta vaginalni porod ,uz dr.Franciskovića. I za oba poroda ja i suprug imamo divno iskustvo,i samo riječi hvale za dotične liječnike i cijelo osoblje!
Karmela Rački

Gost

#258

2016-02-18 10:06

Zato jer sam imala slično iskustvo u Čakovečkoj bolnici. Poslana sam kući kad mi je voda curila, nisam dobila antibiotik, kad su me nakon 8 sati zaprimili forsirali su prirodni porod i nikakav drugi, cijelu noć sam bila u užasnim trudovima, ali dr i sestre su spavali, dali su mi i drip, no ja nisam imala dost široku zdjelicu da se prirodno porodim, ja bi se i svojim trudovima porodila da nisam imala usku zdjelicu. Tek u 15 do 13 kad je jedan mladi dr slučajno prolazil pored mog kreveta je vidio da se gubim i da otkucaji malog padaju. Da nije bilo njega i moje djete i ja bi vjerojatno umrli. Odveli su me na hitni carski isključili mi drip, al ja sam i dalje vrištala koliko me boljelo, mali je bio reanimiran, apgar mu je bio 5, užas. Dr dan mi je dr sa neonatologije rekla da je mali pio moju plodnu vodu jako dugo i da zakaj nisam ranije došla, ali ja sam došla a oni su me poslali doma. Mali je imao rupe po plućima radi te vode, hematom na mozgu, prsnuće žile, 2tj je bio u inkubatoru, nisam ga mogla dojiti, kasnije nije prihvaćao prsa, mogao je završiti kao i ovaj mali anđeo zbog njihovog PRIRODNOG PORODA, Ne kužim čemu forsiranje ako nejde, pa i ja bih voljela da sam mogla roditi prirodno a ne carskim. Bol je duža ak je carski al ako nejde onda nas porodite carskim putem, a ne da čekate do zadnjeg il da neko umre. Mali je navršil 2 god a još se još uvijek ne usudim ostati trudna i neznam dal ću se odlučiti na drugu trudnoću, a planirala sam imati više djece

Gost

#259

2016-02-18 10:13

Dosta je spavanja na krvavim plahtama,bezobraznog i nestrucnog osoblja koji najljepsi trenutak u zivotu zene pretvaraju u ponizavanje i strah za zivot svoje bebe i sebe...

Gost

#260

2016-02-18 10:20

Ja sam rodila troje djece , i neželim da moja djeca imaju takav tretman svako ljudsko biće treba poštivati i dati mu tretman dostojan čovjeka i da mu rođenje djeteta bude nešto najljepše.

Gost

#261

2016-02-18 10:24

Zbog vrlo lošeg iskustva u splitskom rodilištu 2002..god.. Užas i strava ..

Gost

#262

2016-02-18 10:25

Iza mene dva poroda, prvi u Os bio je vrlo traumatičan. Mislila sam da ću umrijeti, nitko me nije ni pogledao iako sam ih zvala jer su mi rekli da nikako ne smijem tiskati, a dobila napone... Probušili mi vodenjak iako se jedan doktor s tim nije složio, doktorica je ipak to napravila... Davali mi injekcije bez riječi, nit znam šta nit zašto. Nitko me nije ništa pitao. Molila sam gazu da malo usta ovlazim jer mi se gornja usna doslovce zalijepila za zubno meso koliko su mi usta bila suha. Dobila sam samo podrugljiv osmjeh. Molila sam da me netko pogleda jer bolovi su bila intenzivni i tijelo mi je tražilo da tiskam ,a kako su mi rekli da ne smijem, bojala sam se svega. U jednom trenu sam rekla da ne mogu više, a na to mi je babica objasnila da nemam pojma šta me još sve čeka... Smilovala se i rekla da se okrenem da me pogleda... Okrenula sam se i ona je počela vikati doktoricu da je porod počeo. Dva sljedeća truda i beba je bila vani. Nakon poroda ostavljena na hodniku na propuhu mokra, iznemogla... 10 dana nisam mogla sjesti normalno i kada sam pitala doktora zašto me trtica toliko boli, priznao je da mi je beba dugo udarala u trticu i da kad sam dobila napone trebala sam tiskati. A ja tad bila na boku čupala kosu sa glave od bolova... Na svu sreću sve je prošlo dobro, rodila sam zdravog dječaka ali sjećanje na taj dan je trauma za mene... 

2. Porod obavljen uVukovaru i mogu reći da je to jedno predivno iskustvo. Riječi ohrabrenja nije nedostajalo, dobijala tople obloge na međicu, spricali me vodom da me osjeze..babica sjedila pored mene i mjenjala mi obloge, disala zajedno samnom.  Toliko topline i ljudskosti sam osjetila da nisam mogla vjerovati. Svaka čast, to su ljudi! Rekla sam im nakon poroda da bih uz njih rađala bez problema jednom godišnje :) svi su se nasmijali i kad sam odlazila sa kćerkom iz bolnice doktorica na hodniku viče vidimo se nagodinu :) 


Gost

#263

2016-02-18 10:28

Obavezno!!!

Gost

#264

2016-02-18 10:33

Zbog svih nas i za dobro svih mama i za nase male andele koji zasluzuju zivot. a ne da ih se vec maltretira pri porodaju samo zato sto se nekome neda ili mu nije stalo da obavi svoj posao kako i treba.. sramota za doktore !!!

Gost

#265

2016-02-18 10:41

Zbog moje kceri koju sam ja trebala cuvati u svom narucju.


Gost

#266

2016-02-18 10:57

Za dobrobit svih trudnica i djece.

Gost

#267

2016-02-18 11:02

Zato jer je svaka žena zaslužila da prema njoj imaju dostojanstveno ponašanje ,da se prestane sa omalovažavanjem i vrijedjanjem ,pogotovo u tako svetom trenutku kao što je radjanje djeteta a najviše zato da rade i budu doktori samo oni koji su to zaslužili i koji su vrjedni poštovanja.Ovo što se dogodilo je strašno i ne smije se više ponoviti.Ja sam imala tri predivna poroda u Kb Merkur ,2008,2013 i 2015.hvala Bogu a hvala i doktorima i cijelom timu na tome.hvala,najbolji su.

Gost

#268

2016-02-18 11:26

Zato sto sam rodila prije 5 mj. i čistoća u dotičnoj bolnici je bila ispod nule.. U 4 dana koliko sam bila tamo niti jednom nam nisu promijenili plahte, sanitarni čvorovi zamazani, tuš kabine prljave i pune plijesni/gljivica po rubovima, danima čistačice ne nose prljave plahte na pranje samo se gomila u košarama itd. Čistačice više puše na balkonima odjela i po wc-ima nego što čiste.. Kad se požališ nitko ne reagira... Gdje su ti sanitarni inspektori kad oni tako mogu unedogled? Tko ih plača da sakrivaju istinu? Kako uopće pojedine bolnice prolaze inspekciju? Sramota da se takve stvari dešavaju u 21.stoljeću.


Gost

#269

2016-02-18 11:33

Rodila troje djece, srecom nemam ruzno iskustvo..u Vukovaru..ali podrzavam sve majke i zelim da buduce majke to ne moraju prozivljavati..prestrasno da se neki ljudi tako ponasaju..nikakvo obrazovanje, status itd. im ne daje pavo da ponizavaju drugog covjeka..na kraju krajeva, i lijecnice su majke, prema tome rodile u nekom od tih rodilista..svakako sam za inspekcije, nenajavljene..jer ako je u nekom rodilistu sve ispravno, nemaju se cega bojati, zar ne?

Gost

#270

2016-02-18 11:39

U devetom mjesecu trudnoce sam...ono u vinkovackoj bolnici se moze dogoditi svakoj od nas.

Gost

#271

2016-02-18 11:47

Zelim da nam bude bolje. Smatram da je ulog vrlo mali a rezultati ce biti sretne trudnice, majke i bebice..

Gost

#272

2016-02-18 11:50

Za sve buduce majke ,i jer to bi trebao biti najljepsi a ne najtraumaticniji trenutak u njihovim zivotima! 


Gost

#273

2016-02-18 12:00

Vrlo jednostavno. Svaka majka i dijete imaju pravo na najbolju moguću skrb u bolnicama, od poroda do brige o djetetu i pomoći oko dojenja,a nesavjesni i neodgovorni ginekolozi bi konačno morali odgovarati za svoje ponašanje.

Gost

#274

2016-02-18 12:04

Da bi se zene pri porodu osjecale kao zene, majke, kraljice, a ne da se toga sjecaju po ruznim stvarima, rijecima, losim uvjetima, neljubaznom osoblju....

Gost

#275

2016-02-18 12:13

zato što sam se svačega naslušala od žena u porođajnim mukama.. takvo ponašanje doktora i babica je nedopustivo. svaka žena zaslužuju normalan porod a ne da se mora pored toga što je porod stresan sam po sebi, da se još mora bojati čija će je smjena u rodilištu zapasti.